Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Odcházení antukového krále. „Dokázal jsem víc, než o čem jsem snil,“ řekl Nadal při emotivní rozlučce

„Chci, aby si mě lidé pamatovali jako dítě, které následovalo své sny,“ řek Nadal při rozlučce. Foto: Meng Dingbo / Xinhua News / Profimedia
„Chci, aby si mě lidé pamatovali jako dítě, které následovalo své sny,“ řek Nadal při rozlučce. Foto: Meng Dingbo / Xinhua News / Profimedia

Legendární tenista Rafael Nadal odehrál poslední zápas kariéry. Majitel 22 grandslamů, olympijský vítěz, člen „zlaté éry“ a vzor mnoha mladých sportovců se rozloučil na včerejším Davis Cupu. Při emotivní ceremonii řekl, že se chce do paměti druhých zapsat jako „dobrý člověk z malé vesnice na Mallorce“.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Podcasty a audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Nadalovo loučení bylo ve španělské Malaze, kde se Davis Cup koná, všudypřítomné. Atletický stadion, na němž se zápasy hrají, už na první pohled upoutá obřím bannerem s nápisem „Gracias, Rafa“ – „Děkujeme, Rafo“. A stejný vzkaz koluje i na záběrech z dalších částí města.

Na rozlučku domácího šampiona bylo vyprodáno. Lístky na jeho poslední představení vystoupaly do závratných výšin, některé stály i sto tisíc korun. Zraky tenisového světa se upřely na Nadalovo „Adiós“.

To ke smutku všech fanoušků, kteří v bouřlivé atmosféře hnali Nadala k vítězství, nemělo zlatou tečku.

Španěl svůj poslední zápas prohrál – na Nizozemce Botice Van de Zandschulpa nestačil ve dvou setech (4:6, 4:6) a připsal si teprve druhou porážku z daviscupové dvouhry v kariéře.

Kruh se uzavřel

Po zápase přiznal, že tentokrát

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Tenis

Sport, Svět

V tomto okamžiku nejčtenější