Nejnovější zprávy z témat: Ruská válka na Ukrajině, Rusko, Ukrajina
Země exploduje. Na palubě kosmické lodě zůstává jediný Ukrajinec. Sci-fi Ty jsi vesmír do české distribuce dostala dvojice, která jako prakticky jediná dováží do českých kin ukrajinské filmy.
Ruský prezident Vladimir Putin dnes odvolal ministra dopravy Romana Starovojta. Informuje o tom agentura Reuters, která podotýká, že šéf Kremlu toto nečekané rozhodnutí nijak nevysvětlil.
Rusko podle ní chce Ukrajinu proto, že hodlá využít její silnou armádu k budoucímu ovládnutí Evropy. „Přijeďte na naše cvičiště. Trénujte s drony. Pochopíte, co je to moderní válka,“ říká Lesja Osobec, obhájkyně nebeského štítu pro Ukrajinu.
V důsledku ruského dronového útoku na ukrajinské velkoměsto Charkov bylo zraněno skoro třicet lidí. Informují o tom tamní úřady.
Na letištích v Moskvě, Petrohradě a Nižním Novgorodě bylo zrušeno 287 letů, několik dalších bylo zpožděno. Důvodem jsou opakované útoky ukrajinských dronů. Jen ze Šeremetěva neodletělo 171 letadel. Přílety jsou zastaveny na letištích v Kaluze, Pskově a Ivanovu. (Kommersant)
Skupina BRICS, sdružující velké rozvíjející se ekonomiky, výrazně překonává skupinu ekonomicky vyspělých zemí G7, prohlásil na úvod summitu BRICS ruský prezident Vladimir Putin. Členy bloku, kterými jsou mimo jiné Brazílie, Čína či Indie, vyzval k posílení spolupráce v řadě oblastí. (České noviny)