Nejnovější zprávy z témat: Polsko
Desetitisíce lidí dnes prošly Varšavou, aby vyjádřily podporu svému favoritovi před blížícím se druhým kolem prezidentských voleb. Poláci se budou příští neděli rozhodovat mezi vládním kandidátem Rafalem Trzaskowským a kandidátem opozice Karolem Nawrockým. Průzkumy ukazují, že oba uchazeče o prezidentský post by volilo shodně 46,3 procenta občanů.
Ve druhém kole prezidentských voleb v Polsku je 47 procent dotázaných rozhodnuto hlasovat pro Karola Nawrockého, kterého podporuje nejsilnější opoziční strana Právo a spravedlnost (PiS). Jeho soupeře Rafala Trzaskowského, kandidáta Občanské platformy premiéra Donalda Tuska, je odhodláno podpořit 45 procent, vyplývá z průzkumu společnosti Opinia24.
Polské námořnictvo zjišťuje, zda u energetického kabelu spojujícího Polsko a Švédsko, kde se pohyboval tanker z ruské stínové flotily, nejsou výbušná zařízení. Informaci na poradě v centru polských námořních operací v Gdyni sdělil polský premiér Donald Tusk.
Ministerstvo zahraničí Spojených států schválilo možný prodej 1400 malých klouzavých bomb Polsku. Zbrojní zakázka je za 180 milionů amerických dolarů, to jsou asi čtyři miliardy korun. (ČTK)
Polští poslanci dnes souhlasili s prodloužením dočasného omezení práva na podání žádosti o azyl na hranici s Běloruskem. Vláda premiéra Donalda Tuska hodlá prodloužit toto omezení o dalších šedesát dní od 26. května, napsal na svém webu list Rzeczpospolita.
Komentář Petra Janyšky: Polské prezidentské volby v prvním kole přinesly překvapení a znepokojivá zjištění o náladách tamních voličů.