Peroutka o kamarádce Aničce (†29): Proč nešel na rozloučení?
Dlouhé roky byli blízkými přáteli, a dokonce se spekulovalo, že je mezi nimi něco víc. Nebylo. Milan Peroutka (35) a Anička Slováčková (†29) se měli moc rádi, ale jen jako kamarádi. Proto všechny překvapilo, když zpěvák nedorazil na poslední rozloučení v kostele sv. Tomáše na Malé Straně v Praze.
Když před šesti lety udeřila rakovina poprvé, byl Milan mezi prvními, komu to Anička řekla, navíc ji několikrát doprovodil na chemoterapie. „Myslím, že dobře ví, že jsem tu pro ni,“ netajil se Peroutka, který věřil, že to jeho kamarádka zvládne i podruhé, když rakovina zasáhla obě její plíce.
Rychlý konec
Bohužel se tak nestalo a všemi obdivovaná bojovnice v neděli 6. dubna ve věku 29 let zemřela. „Věděl jsem dlouho, že to není dobré, a vlastně jsme to věděli všichni, ale pojďme si říct, kdy a jak. Anička byla bojovnice a všichni včetně ní chtěli věřit, že se to ubojuje, a tak to i dlouhou dobu bylo a ona byla v pohodě,“ rozpovídal se zpěvák.
Vondráčková na pohřbu Slováčkové (+29): Pro slzy nemohla mluvit
„Ten konec byl už trochu rychlejší, ale myslím, že nakonec měla hezký i to odcházení tak, jak si to sama přála. Koneckonců si to promyslela a na nás bylo, abychom jí to všechno splnili,“ přiznal Milan.
Stihli všechno
Aničku podle všeho stihl ještě navštívit a rozloučit se s ní osobně. „Nechci zabíhat do detailů loučení, ale jsem rád, že jsme se viděli a řekli jsme si všechny věci, který člověk třeba někdy nestihne. V tomhle mám dobrý pocit, že my jsme to stihli. Rozloučil jsem se s ní tak, jak si představovala a přála, proto jsem už nešel do kostela,“ dodal smutně Milan, který promluvil pro Aha! poprvé od skonu své dlouholeté kamarádky.
Měli rádi černý humor
„S Aničkou jsme měli rádi černý humor, kterým jsme si drželi nadhled. Vždycky jsme říkali, hele, ty vztahy v branži jsou matoucí, ale my se máme rádi, že jo. Nedávno jsem s ní našel nějaký rozhovor, kde se jí ptali na nejhezčí okamžik za poslední roky a ona řekla svatba mého nejlepšího kamaráda,“ vypráví.
Pohřeb Aničky Slováčkové (†29) semkl rodinu: Sbohem, naše Aničko! Felix mladší nesl rakev
„Ona byla jediný člověk z šoubyzu, ke kterému jsem měl takovou důvěru, že jsem jí o té svatbě řekl, do té doby jsem o tom s nikým nemluvil. Pojilo nás spoustu představení, chvílí, jsou to tak silné zážitky a emoce, které ve mně navždy zůstanou. Spojoval nás ten nadhled, takže jsme tomu občas utřeli ten zadek, a tím jsme se uvolnili,“ vzpomíná na kamarádku muzikant.