„Z odloženého brankáře přes Most, Bílinu a Litvínov až do NHL. Krásný příběh,“ dojímá trenéra litvínovských gólmanů Zdeňka Orcta strmý vzestup jeho dlouho podceňovaného svěřence.
„Já mu věřil od začátku, ale hodně lidí ne. Proto ho nechtěli v Liberci, proto neprošel žádnými mládežnickými reprezentacemi. Ale ani já netušil, že jeho progres bude letos až tak velký a s takovým koncem. Co předváděl v první půlce sezony, z toho mi spadla brada,“ nepřekvapilo renomovaného kouče, že Zajíček zaujal i skauty ze slovutné NHL.
Orct věří, že jeho svěřenec uspěje i v nejlepší hokejové lize světa. „Je to jeden z top gólmanů, jakého jsem zažil. Parametry, pohybem v brankovišti i stylem chytání vypadá tak, jak má vypadat gólman pro NHL,“ říká o rodákovi z Frýdlantu.
Můj problém je angličtina. Jsem ze staré školy, já bych musel trénovat na druhé straně světa, na východ, umím jiný jazyk. Je to u mě smutný příběh.