Juventus se loučil s ligou remízou, Lazio udrželo předkolo Ligy mistrů

Autor: ČTK
0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

ITALSKÁ LIGA - 38. KOLO | Fotbalisté Lazia Řím zvítězili v závěrečném kole italské ligy na hřišti Neapole 4:2 a udrželi třetí místo, zajišťující účast v předkole Ligy mistrů, kterou si zahrají poprvé od sezony 2007/08. Na čtvrtou pozici se posunula Fiorentina po výhře 3:0 nad Chievem Verona a společně s Neapolí si vybojovala účast v základní skupině Evropské ligy.

Lazio otevřelo skóre v Neapoli v 33. minutě, když Parolovu lehce tečovanou střelu gólman Andújar nedokázal vytěsnit. Ještě do konce poločasu zvýšil Candreva, jenž si, stejně jako Parolo, připsal v této sezoně deset zásahů.

Po přestávce ale svěřenci trenéra Beníteze, pro kterého to byl poslední zápas na lavičce Neapole, zvýšili aktivitu a vyrovnali. Obě branky vstřelil Higuaín, s 18 trefami nejlepší střelec týmu. Chvíli před druhým gólem byl vyloučen hostující záložník Parolo a Lazio hrálo v deseti.

Jenže ani Neapol nedohrála v plném počtu, dvacet minut před koncem obdržel červenou kartu Ghúlam. V 76. minutě mohl po Luličově faulu z pokutového kopu dokonat obrat a zkompletovat hattrick Higuaín, branku však přestřelil. Na druhé straně pět minut před koncem rozhodl o výhře Lazia Onazi, v závěru se prosadil další střídající hráč Klose.

Neapol skončila pátá. Před ni se posunula Fiorentina, která porazila Chievo 3:0. O pátou výhru "Violy" v řadě se zasloužili Iličič, Bernardeschi a Badelj.

Sassuolo potvrdilo formu z posledních zápasů a počtvrté za sebou vyhrálo, FC Janov zdolalo 3:1. Dva góly vstřelil Zaza. Mohl oslavit i hattrick, kdyby v druhém poločase proměnil penaltu. Jeden zásah si připsal Berardi, jenž v týmu hostuje z Juventusu.

Janov sice skončil na šestém místě, Evropskou ligu si ale nezahraje, neboť UEFA mu neudělila licenci. Do soutěže se probojoval městský rival Sampdoria, která pouze remizovala 2:2 s poslední Parmou, přesto se udržela na sedmé pozici o bod před Interem Milán, jenž porazil Empoli 4:3. Dvěma góly se na výhře podílel Icardi, který se s 22 zásahy v sezoně podělil o první příčku v tabulce střelců Serie A s veteránem Tonim z Hellasu Verona.

AS Řím měl před posledním kolem jisté druhé místo a tím i účast v základní skupině Ligy mistrů, mrzet ho tedy nemusí ani prohra 1:2 s Palermem. Rozdílovou branku dal v nastavení Belotti.

Italská fotbalová liga - 38. kolo:
Hellas Verona - Juventus Turín 2:2
Branky: 48. Toni, 90.+3 Gómez - 42. Pereyra, 57. Llorente

Bergamo - AC Milán 1:3
Branky: 21. Baselli - 36, Pazzini, 38. a 80. Bonaventura

Cagliari - Udine 4:3
Branky: 13. Sau, 19. Joao Pedro, 79. M'Poku, 85. vlastní Fernandes - 44. Aguirre, 81. Fernandes, 87. Théréau,

Inter Milán - Empoli 4:3
Branky: 53. a 77. Icardi, 49. Palacio, 70. Brozovič - 59. a 88. Mčedlidze, 62. Pucciarelli,

Neapol - Lazio Řím 2:4
Branky: 55. a 64. Higuaín - 33. Parolo, 45.+1 Candreva, 85. Onazi, 90.+2 Klose,

Sampdoria Janov - Parma 2:2
Branky:(53. Romagnoli, 79. De Silvestri - 74. Palladino, 88. Varela,

Sassuolo - FC Janov 3:1
Branky: 18. a 32. Zaza, 3. Berardi - 41. Pavoletti.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.