Basketbalistky v přípravě těsně podlehly Bělorusku 67:69

ČTK ČTK
4. 6. 2015 20:26
České basketbalistky v předposledním přípravném utkání před mistrovstvím Evropy prohrály v Praze s Běloruskem 67:69.
České basketbalistky tentokrát neuspěly
České basketbalistky tentokrát neuspěly | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - České basketbalistky v předposledním přípravném utkání před mistrovstvím Evropy prohrály v Praze s Běloruskem 67:69, když v koncovce neudržely vedení. Na rozdíl od soupeře však v závěru nehrály na vítězství, neboť trenér Lubor Blažek chtěl vidět hrát pod tlakem i jiné hráčky než tradiční opory.

Český tým nastoupil bez nemocné hlavní střelkyně Kateřiny Elhotové, přesto se v první čtvrtině velmi dobře prosazoval v útoku. Dařilo se dostávat míč na pivotku Ilonu Burgrovou a úspěšná byla i střelba ze stran.

Střelecky se navíc chytila kapitánka Veronika Bortelová, která při svém prvním střídání do hry nasázela 10 bodů. Ve druhé čtvrtině se Bělorusky zlepšily v obraně, zásluhou střelby trojek se dostaly do hry a až osmibodovou ztrátu otočily na 36:34. Pomohlo jim i to, že Češky pět minut nedaly ani bod.

Své vedení Bělorusky nepouštěly a v závěru třetí čtvrtiny utekly na šest bodů. Pak ale zavelela k náporu Alena Hanušová, která táhla šňůru 8:0 a výsledkem byl rychlý obrat na 58:56.

Zápas byl vyrovnaný až do úplného závěru, když se Češkám nepovedlo odskočit. Minutu před koncem potvrdila střelecky vydařený zápas Jekatěrina Snicinová a trojkou zařídila konečný výsledek. Se 17 body se stala nejlepší střelkyní zápasu, o bod předčila Hanušovou. Češkám už poslední dva útoky nevyšly, když se jim nepodařilo dobře zahrát signály.

V pátek sehrají oba celky od 20:00 odvetu, která bude generálkou před šampionátem.

Přípravné utkání basketbalistek:

ČR - Bělorusko 67:69 (24:18, 36:38, 50:56)

Nejvíce bodů: Hanušová 16, Bortelová 12, Burgrová 11, Pecková 7 - Snicinová 17, Lichtarovičová 14, Levčenková 13. Fauly: 19:18. Trestné hody: 15/14 - 17/15. Trojky: 5:8. Doskoky: 34:35.