Axelsen - Koukal 2:0Koukal i české deblistky vypadli na MS v badmintonu v prvním kole

Jakarta

Čeští badmintonisté se nedočkali vítězství na úvod mistrovství světa v Jakartě. V prvním kole vypadli Petr Koukal i dvojice Šárka Křížková, Kateřina Tomalová ve čtyřhře. Koukal podlehl světové sedmičce a obhájci bronzové medaile Viktoru Axelsenovi z Dánska 14:21 a 11:21.

Badmintonista Petr Koukal.

V prvním setu devětadvacetiletý Koukal díky hře na hranici rizika i vlastních možností držel s favorizovaným Dánem krok do stavu 14:14, jenže pak Axelsen zpřesnil hru, česká jednička naopak začala chybovat a soupeř šňůrou sedmi bodů set zakončil.

Další průběh už Axelsen jasně ovládl, Koukala navíc vyvedlo na chvíli z koncentrace podklouznutí i prasklý rám rakety. Šampionát pro něj skončil po 33 minutách hry.

Křížková s Tomalovou nestačily na malajský pár Anscellyová, Soongová a podlehly 8:21 a 9:21.

V úterý se představí v indonéské metropoli poslední český zástupce Milan Ludík, jehož čeká Marius Myhre z Norska.