Nitra - Liberec 0:9Liberec vyhrál v Nitře vysoko 9:0 a v Lize mistrů je blízko postupu

Hokejisté Liberce vyhráli v Lize mistrů na ledě Nitry vysoko 9:0 a připsali si první body ve skupině D. Svěřenci trenéra Filipa Pešána se posunuli po druhém vystoupení na druhé místo právě před slovenský celek a ve čtvrtek mohou v domácí odvetě slavit postup. Pro Nitru to bude poslední zápas a k odvrácení vyřazení musí vyhrát v základní hrací době.

Liberecký bek Martin Ševc.

Liberec se poprvé trefil v čase 3:36, kdy překonal Valenta od modré čáry Výtisk. Bílí Tygři pak stihli za dalších 109 vteřin získat čtyřbrankový náskok. Nejdříve dali svěřenci českého trenéra Antonína Stavjani prostor Vampolovi, který si z pravé strany od mantinelu mohl připravit střeleckou pozici.

Následně zužitkoval Radivojevičovu přihrávku z mezikruží Bakoš a do branky šel místo bývalého gólmana Sparty či Mladé Boleslavi náhradník Trenčan. Už za 24 vteřin inkasoval po Jelínkově střele. V 15. minutě upravil na 5:0 v přesilovce Bulíř, který po objetí branky zakončil bekhendem.

Nitra, která ve čtvrtek získala na ledě švédské Skelleftey bod po porážce 2:3 po samostatných nájezdech, musela strávit ještě větší debakl. Ve 23. minutě usměrnil přihrávku Stránského do branky Lakatoš. Vzápětí se popral český krajánek Bajtek s Kajínkem a zápas pro oba skončil trestem na pět minut a do konce utkání.

Domácí, v jejichž sestavě nechyběl další český útočník Stloukal, se marně snažili alespoň o čestný úspěch. Naopak Valský na druhé straně bekhendem přidal další úder. V 50. minutě se prosadil stejným způsobem a 86 sekund před koncem dovršil výsledek Krenželok po přečíslení dvou na jednoho s Valským, který v utkání nasbíral dva góly a stejný počet asistencí.

Čtyři body za jednu branku a tři asistence si připsal také Lukáš Krenželok. "Je ale dobře, že se v zápase prosadily i jiné lajny než jen ta první," uvedl na klubovém webu.

Zápas provázely problémy s mlhou. "Když byl člověk jen trochu za půlkou, už nevěděl, co se na druhé straně děje. Pro gólmany to bylo vůbec nepříjemné, ale Jánko si s tím poradil," ocenil Krenželok výkon Jána Lašáka.

Hokejová ligy mistrů - 4. kolo; skupina D:
HK Nitra - Bílí Tygři Liberec 0:9 (0:5, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Výtisk (Valský), 5. Vampola, 6. Bakoš (Radivojevič), 6. P. Jelínek (Krenželok), 15. Bulíř (P. Jelínek, Šimek), 23. Lakatoš (Stránský, J. Vlach), 31. Valský (Krenželok), 50. Valský (Krenželok), 59. Krenželok (Valský). Rozhodčí: Šír (ČR), Baluška - Korba, Rovenský (všichni SR). Vyloučení: 5:4, navíc Bajtek - Kajínek oba 10 min. a 5 min a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 2215.
Liberec: Lašák - Ševc, Šimek, Kajínek, Derner, Ulrych, Výtisk, Říha - Řepík, Vampola, Birner - Radivojevič, Bakoš, Bulíř - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Lakatoš, J. Vlach, Stránský. Trenéři: Pešán a V. Čermák.