VIDEO Mourinhov neúspešný návrat do Porta: Kyjev po triumfe na čele skupiny

Eden Hazard a Iker CasillasEden Hazard a Iker Casillas Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V zápase FC Porto - Chelsea Londýn nastúpil domáci brankár Iker Casillas na svoj 152. zápas v Lige majstrov a stal sa rekordérom v počte štartov v tejto súťaži. Najskôr ho potešil jeho spoluhráč André André, ktorý poslal Porto do vedenia.

Anglický šampión vyrovnal na polčasových 1:1 krátko pred prestávkou, keď sa presadil Willian. O výsledku napokon rozhodol domáci kapitán Maicon, ktorý presnou hlavičkou prekvapil Asmira Begoviča v bráne Chelsea. Trénerovi hostí Josemu Mourinhovi tak nevyšiel návrat do klubu, s ktorým pred 11 rokmi súťaž vyhral.

V druhom zápase skupiny uspel ukrajinský tím Dynamo Kyjev na izraelskej pôde a po výhre nad Maccabi Tel Aviv sa dostal na čelo skupiny.

G-skupina:

Maccabi Tel Aviv (Izr.) - Dynamo Kyjev (Ukr.) 0:2 (0:1)
Góly: 4. Jarmolenko, 50. Júnior Moraes, ŽK: 20. Ben Basat, 47. Avraham Rikan, 75. Ben Haim (ročník 1982) - 36. M. Veloso, 64. Chačeridi, 80. Antunes, rozhodoval: David Fernández Borbalán (Šp.)

Tel Aviv: P. Rajkovič - Dasa, Tibi, Ben Haim (ročník 1982), Avraham Rikan - Vermouth (79. Miha), Mitrovič (61. Itzhaki), Alberman, Peretz, Zahavi - Ben Basat (46. Ben Haim/ročník 1989)

Kyjev: Šovkovskij - Danilo Silva, Chačeridi, Dragovič, Antunes - Sidorčuk, Rybalka - D. González (78. Vida), M. Veloso (69. Bujaľskij), Jarmolenko - Júnior Moraes (81. Kravec)

FC Porto (Portug.) - FC Chelsea (Angl.) 2:1 (1:1)
Góly: 39. André, 52. Maicon - 45.+ Willian, ŽK: 19. Martins Indi, 25. Marcano, 82. Danilo, 89. Imbula - 41. G. Cahill, 66. Azpilicueta, 79. N. Matič, rozhodoval: Antonio Mateu Lahoz (Šp.)

Porto: Casillas - M. Pereira, Maicon, Marcano, Martins Indi - André (80. Layún), Danilo, Neves (78. Evandro), Imbula - Brahimi (86. Pablo Osvaldo) - Aboubakar

Chelsea: Begovič - B. Ivanovič, G. Cahill, K. Zouma, Azpilicueta - Mikel (62. E. Hazard), Fábregas - Ramires (73. N. Matič), Willian, Pedro Rodríguez (73. Kenedy) - Diego Costa