CELÝ SESTŘIH: Jablonec se dál trápí. Doma remizoval se Slavií 0:0

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Jablonce pokračují v nevýrazných výkonech i výsledcích. V 10. kole Synot ligy remizovali s pražskou Slavií 0:0 a v sezoně tak stále čekají na domácí výhru. Z deseti odehraných zápasů má ambiciózní tým jen 14 bodů. Slavia je na tom o dva body a dvě příčky v tabulce lépe.

Jablonec toužil po první domácí výhře v sezoně a začal aktivně. V úvodu Slavii přehrával, ale do výrazných šancí se nedostal. Jedinou nebezpečnější akcí první půle byla Pospíšilova střela šajtlí z 20. minuty, kterou hostující brankář Berkovec vyrazil a Latka odehrál balon pryč.

Oběma týmům komplikoval hru těžký terén nasáklý vodou, a proto bylo k vidění dost nepřesností. Severočeši působili aktivnějším dojmem, ale ve finální fázi postrádali klid.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Slavia 0:0

Po přestávce Pražané přidali a v 55. minutě měli dosud největší šanci utkání. Na Štohanzlův centr za obranu si naběhl Voltr, ale na dlouhou nohu trefil jen boční síť. Ještě blíž byla Slavia k vedoucí brance v 66. minutě. Bývalý jablonecký hráč Jablonský napálil za vápnem odražený míč, domácí Pernica jej tečoval a gólman Hrubý jen sledoval, jak střela těsně minula tyč.

Na opačné straně hlavičkoval nad Rossi. Domácí se pak dostali díky sérii standardek do mírného tlaku a v 75. minutě pálil po závaru z přímého kopu vedle Doležal. Pět minut poté se Jablonečtí marně dožadovali odpískání penalty a další větší šance se už nezrodila.

Jablonec - Slavia: Střela Martina Doležala

Zápas Slavie v Jablonci sledovali i člen dozorčí rady klubu Vladimír Šmicer a nový minoritní majitel Jiří Šimáně (uprostřed vpravo)