Inter vede po výhře italskou ligu, Juventus porazil AC Milán

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

ITALSKÁ LIGA - SOUHRN 13. KOLA | Inter Milán se po výhře 4:0 nad Frosinone dostal na první místo italské fotbalové ligy. Druhá je Neapol, která ve 13. kole zvítězila na hřišti Verony 2:0. Naopak Fiorentina překvapivě ztratila body domácí remízou 2:2 s Empoli.

Inter sice musel v osmé minutě skvělým zákrokem proti Soddimově střele podržet brankář Handanovič, od té doby však milánský tým nováčka Serie A přehrával. Gólově se poprvé prosadil po půlhodině zásluhou dorážky Biabianyho.

Po přestávce se nejprve po povedené spolupráci s Ljajičem trefil Icardi a v závěru přidali další góly Murillo s Brozovičem. Inter zvítězil počtvrté v řadě, brankář Handanovič navíc ve stejném počtu zápasů neinkasoval.

Neapol na půdě posledního týmu tabulky jasně dominovala, v první půli měla držení míče přes 70 procent, gól však z převahy vytěžit nedokázala. Podařilo se jí to až po přestávce. Nejprve se i díky tyči trefil Insigne a chvíli nato přidal druhou branku Higuaín.

Ztratila zato třetí Fiorentina, která doma nedokázala porazit Empoli. A to mohla být za remízu ještě ráda, po poločase totiž prohrávala 0:2, domácím se však zásluhou dvou branek Kaliniče podařilo vyrovnat. Fiorentina nicméně vyrovnala bilanci 28 bodů z 13 zápasů, kterou měla i v ročníku 1968/69, kdy naposledy vyhrála italský titul.

Doma nezvítězilo ani římské Lazio, které remizovalo s Palermem 1:1. I přes vyrovnání ve čtvrté minutě nastavení prohrálo Sassuolo na hřišti Janova, o minutu později totiž o výhře domácího týmu rozhodl Pavoletti.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.