• schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Slavii se vzdalují poháry. Doma poprvé na jaře nevyhrála a Liberec jí opět odskočil

Sport

19:00aktualizováno  20:07
PRAHA - Fotbalistům Slavie se opět o něco vzdálilo čtvrté místo, které zaručuje v příštím roce účast v předkole Evropské ligy. Ve 24. kole Synot ligy se totiž rozešli bez branek s Jabloncem a v tabulce čtvrtý Liberec se jí vzdálil po výhře 2:1 nad Olomoucí už na pět bodů. Sešívání tak ve čtvrtém domácím utkání jarní sezony poprvé nevyhráli, naopak Jablonec v lize bodoval venku poprvé po čtyřech porážkách.

Fotbalisté Slavia ztrácejí na čtvrté, pohárové místo už pět bodů. foto: ČTK

Šimáně: Jestli má moje slovo ve Slavii nějakou váhu? Možná si to jen namlouvám

Oběma týmům chybělo ze zdravotních důvodů několik hráčů. Slavii scházel nejlepší střelec Škoda či obránci Latka s Mikulou, Jablonci se rozpadla stoperská dvojice a ve středu obrany musel zaskočit Rossi.

Po nudné pasáži přinesla další vzrušení až závěrečná pětiminutovka první půle. Nejprve z dobré pozice přestřelil nejaktivnější jablonecký hráč mladík Mihalík.

Synot liga - 24. kolo

Slavia Praha - FK Jablonec 0:0

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 2:1

Branky: 2. Luckassen, 77. Folprecht - 69. P. Ševčík.

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)

Branky: 31. a 79. Hrubý - 81. Hofmann.

Vysočina Jihlava - FK Teplice 2:1 (2:0)

Branka: 32. Kučera, 43. Vaculik z pen. - 51. Vachoušek.

FK Mladá Boleslav - Dukla Praha 2:2 (0:2)

Branky: 76. Klobása, 80. Chramosta - 1. Mareš, 11. Manzia.

Prakticky z protiakce byla blízko k vedení Slavia. Bořil udržel míč na hrací ploše, protlačil se až do vápna a napálil bližší tyč. Těsně před přestávkou pak napřáhl hostující Karavajev, ale brankář Pavlenka přesně mířený pokus vytáhl zpod břevna.

V 63. minutě se z dálky opřel do míče Hušbauer a jablonecký gólman Bárta povedenou střelu vytáhl jen s vypětím všech sil.

Dvacet minut před koncem poslal domácí kouč Uhrin na trávník čerstvého Keniju a tlak Pražanů sílil. Nový hráč na hřišti vysunul v 79. minutě kolmicí do úniku Mešanoviče, ale ten Bártu nepropálil.

Slávisté „přikovali“ soupeře před branku a další dvě gólové šance měl během minuty Mihalík. Slovenský záložník nejprve trefil hostujícího brankáře a poté ve skluzu u zadní tyče zamířil do brankové konstrukce.

Stejně jako na podzim se tak oba celky rozešly smírně 0:0 a Slavia neporazila Jabonec už pošesté za sebou.

Boleslav zachránila alespoň bod

Fotbalisté Mladé Boleslavi podruhé za sebou dohnali dvoubrankové manko a doma remizovali 2:2 s Duklou Praha.

Hosté sice brzy vedli po gólech Jakuba Mareše a Bidje Manzii, ale Boleslav si ve druhé půli vytvořila velký tlak a Stanislav Klobása s Janem Chramostou se postarali o to, že Středočeši protáhli domácí neporazitelnost na deset utkání.

Boleslav tak má na třetím místě náskok jediného bodu na Liberec.

Liberec rozhodl o výhře až v závěru

Fotbalisté předposlední Olomouce prohráli 1:2 v Liberci a zkomplikovali si boj o záchranu. Domácí Slovan si pojistil čtvrté místo, kde má už pětibodový náskok na Slavii.

U Nisy už ve druhé minutě otevřel skóre Nizozemec Kevin Luckassen, ve druhém poločase odpověděl Petr Ševčík, ale Zdeněk Folprecht rozhodl o těsné domácí výhře. Závěr utkání nedohrál vyloučený brankář Sigmy Miloš Buchta.

Baník překvapivě porazil Slovácko

Fotbalisté Ostravy doma překvapivě porazili Slovácko 2:1. O výhru posledního celku tabulky se dvěma góly zasloužil Robert Hrubý, hosté už v závěru jen snížili Stanislavem Hofmannem.

Baník teprve popáté v sezoně bodoval, na jaře si připsal druhou výhru. Na místa záchrany ale stále ztrácí třináct bodů.

Jihlava se díky výhře dotáhla na Teplice

Fotbalisté Jihlavy vybojovali důležité domácí vítězství 2:1 nad Teplicemi. Vysočinu poslali v první půli do vedení Tomáš Kučera s Lukášem Vaculíkem, který proměnil penaltu.

Severočeši už jen snížili zásluhou Štěpána Vachouška. Jihlava se tak vzdálila na šest bodů pásmu sestupu a bodově se dotáhla právě na Teplice.