Hlavní obsah

Krejčíková, Siniaková - Makarovová, Vesninová 4:6, 2:6Česká senzace na French Open skončila. Krejčíková se Siniakovou si o titul nezahrají

Paříž
Aktualizováno

Senzační tažení mladých českých tenistek na Roland Garros se zaseklo v pátečním semifinále čtyřhry. Pár Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková nenavázal na předchozí skvělé výkony a prohrál s ruskou dvojicí Jekatěrina Makarovová, Jelena Vesninová 4:6, 2:6.

Radost české tenistky Kateřiny Siniakové.

Článek

Siniaková s Krejčíkovou šokovaly především osmifinálovým vítězstvím nad světovými jedničkami Martinou Hingisovou a Saniou Mirzaovou, ale i následným vyřazením slavnějších krajanek Lucie Hradecké s Andreou Hlaváčkovou.

Češky začaly skvěle i v pátek. Hned při první příležitosti soupeřky brejkly a ujaly se vedení 2:0. Náskok ale záhy ztratily a samy v úvodním dějství prohrály dvakrát podání. Na poslední chvíli se pak snažily odvracet ztrátu setu.

Siniaková při podání Vesninové dvakrát parádně odvrátila setbol. Ruska ale servis udržela a sedmý nasazený pár si zkušeně pohlídal zisk úvodního dějství. "Možná šlo přidat trošku víc agresivní hry. Pár chybičkama jsme pomohly a returny mi tolik nepomáhaly. První set se dalo hrát a uteklo nám to o chloupek, pak dostaly křídla a hrály neskutečně," řekla Siniaková po utkání Radiožurnálu. "Rozhodly zkušenosti. Jsou starší a hodně toho spolu odehrály," doplnila Krejčíková.

Krejčíková: Semifinále už nám nikdo nevezme

Tím získal definitivně převahu na svoji stranu. Ve druhém setu měly favoritky jasně navrch, dominovaly především na returnu a hned na úvod šly do trháku, když mimo jiné uhrály jedenáct míčků za sebou. Za hodinu a dvacet minut pak zpečetily vítězství a postup do finále.

"Semifinále je semifinále, je to super," prohlásila navzdory páteční porážce a Krejčíková dodala: "Už nám to nikdo nevezme. Hrály jsme ve dvaceti letech semifinále grandslamu v Paříži, což je úžasné."