Jekatěrina Makarovová
2
7
7

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání druhého kola Wimbledonu, ve kterém se utká Petra Kvitová proti Rusce Jekatěrině Makarovové. Zápas začne přibližně po 15. hodině, vše záleží na počasí.

13:40

V Londýně momentálně přší, a tak se kvůli deště nemůže hrát. Petra Kvitová má utkání rozehrát na kurtu číslo 2, tam je zápas mezi Kyrgiosem a Brownem přerušen na samotném začátku po třech odehránych výměnách. Kvitová s Makarovovou mají nastoupit po nich.

15:10

Stále se nezačalo hrát. Počasí nevypadá vůbec dobře.

16:10

Počasí se umoudřilo a Kyrgios s Brownem už konečně začali hrát. Tak snad to vydrží.

17:50

Zápas mezi Brownem a Kyrgiosem rozhodne závěrečný páty set, který začíná právě nyní. Po skončení nastoupí Petra Kvitová.

18:10

Tak to je neskutečné. Zápas je v páté sadě za stavu 3:3 opět přerušen kvůli nepřízni počasí.

19:40

Utkání mezi Brownem a Kyrgiosem právě nebylo pokračování!

19:48

Konec utkání. Vítězem se stal řecký tenistka Kyrgios, který zvítězil v bitvě nad Brownem v pěti setech. Blíží se tedy začátek zápasu Petry Kvitové.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu z let 2011 a 2014 Petra Kvitová porazila v odloženém utkání 1. kola za necelou hodinu Rumunku Soranu Cirsteaovou 6:0 a 6:4. Kvitová si v utkání připsala 59 vítězných úderů, zatímco nevynucených chyb udělala jen osm. Ve druhém kole ale českou hráčku čeká výrazně těžší překážka, 35. tenistka světového žebříčku Jekatěrina Makarovová.

Petra Kvitová slaví výhru v 1. kole Wimldonu nad Rumunkou Cirsteaovou
Petra Kvitová slaví výhru v 1. kole Wimldonu nad Rumunkou Cirsteaovou | Foto: Reuters

Rusko

WTA: 35.

Věk: 28 let (7. 6. 1988)

Výška: 183 cm

Váha: 71 kg

Šestý den Australian Open (Jekatěrina Makarovová)
Šestý den Australian Open (Jekatěrina Makarovová) | Foto: Reuters

Kvitová se dnes ocitla v podobné situaci, jako před utkáním v prvním kole. I tam musela dlouho čekat, než ji pustil déšť na kurt, zápas začal s pětihodinovým zpožděním.

Obě tenistky už jsou na hracím dvorci a rozehrávají se!

Bilanci s bývalou členkou elitní desítky a má šestadvacetiletá česká tenistka jen lehce pozitivní, 4:3 na zápasy. A poslední duel letos v Miami prohrála ve dvou setech.

"Byla jsem překvapená, že teoreticky můžu hrát s Makarovovou už tak brzy. Je to těžká soupeřka, tráva jí sedí. Hrála jsem tu s ní jeden rok a dala jsem to tak tak. Beru to jako zkoušku, která jednou přijít musí. Tak přijde už teď, no," řekla Kvitová smířeně.

Bilance v sezóně 2016

Petra Kvitová: 30 zápasů - 16 vítězství, 14 porážky

Jekatěrina Makarovová: 31 zápasů - 17 vítězství, 14 porážek

Začíná utkání, podává Petra Kvitová!

15:0

Ruska od základní čáry přestřelila do autu.

15:15

Nevynucené chyby se ale nyní dopustila i Petra a je srovnáno.

30:15

Kvitová zatlačila soupeřku perfektním forhendem a posléze ji u sítě zasadila winner!

40:15

Česká hráčka si pomáhá servisem.

40:30

Následuje ale dvojchyba.

40:40

Makarovová zahrála dobrým returnem Kvitové na tělo a Češka posléze míček trefila rámem. Je tady shoda.

A:40

Ruská hráčka nepřekonala síť.

40:40

Makarovová se ale dostala zpět na shodu vítězným returnem.

40:A

A pozor, Kvitová přestřelila od základní čáry a Makarovová má brejkbol!

0:1 Makarovová získává gem!

Hned první šanci Ruska proměňuje, Petra napálila míček do autu.

15:0

Podává Makarovová. Ruská tenistka bleskurychle zareagovala na síti a připsala si vítězný volej.

15:15

Kvitová si spravila chuť vítězným křižným forhendem.

30:15

Makarovová teď Kvitové nabila na další winner, Petra ale trestuhodně poslala míček mimo.

40:15

Ruska i s trochou štěstí opět dobře zapracovala u sítě a má dva gemboly.

40:30

Následně ale Makarovová provedla nevynucenou chybu.

0:2 Makarovová získává gem!

Ruská hráčka potvrzuje brejk z přechozího gemu.

15:0

Přímý bod z podání pro Petru.

30:0

Znovu si česká tenistka pomohla výborným prvním servisem!

40:0

Makarovová trefila míček nečistě a poslala ho do sítě.

1:2 Kvitová získává gem!

Petra Kvitová si připisuje čistou hru a snižuje.

0:15

Výměnu od základní čáry pokazila jako první Ruska.

15:15

Mimo hrací dvorec ale skončil i return Petry.

30:15

Kvitová se snažila z returnu zariskovat, to ji ale opět nevyšlo.

30:30

Úvodní dvojchyba ruské tenistky.

30:40

Přestřelku od základní čáry ovládla Petra a má brejkbol!

40:40

Kvitová zvolila kraťas, ale v nevhodnou dobu. Ten skončil v síti.

A:40

Následně Kvitová opět pokazila return a Makarovová má výhodu.

1:3 Makarovová získává gem!

Jestřábí oko potvrdilo aut Kvitové.

15:0

Přímý bod z podání!

30:0

Kvitová zatlačila soupeřku tvrdým servisem a následně se trefila do otevřené části dvorce.

40:0

Česká hráčka má opět náběh na čistou hru.

40:15

Tentokrát to ale čistá hra nebude. Kvitová pokazila u sítě jednoduchou smeč.

40:30

Petra neodhadla rozměry kurtu.

2:3 Kvitová získává gem!

Češka ale nepřipustila v gemu větší drama a snižuje.

2:4 Makarovová získává gem!

Ruská hráčka i díky hrozivé chybě Kvitové získává tento gem.

0:15

Petra rozhodně není v dobrém rozpoložení.

15:15

Makarovová ji ale teď pomohla forhendovou chybou.

30:15

Česká tenistka si trochu vylepšila procenta prvního servisu.

40:15

Kvitová v krátké přestřelce vydřela dva gemboly.

40:30

Už 13. nevynucená chyba české hráčky, to mluví za všechno.

3:4 Kvitová získává gem!

I tak ale Češka gem uhrála a pořád je v kontaktu s ruskou protihráčkou.

0:15

Petra teď zahrála hodně agresivně a posadila bekhend na postranní lajnu.

15:15

Makarovová si pomohla dobrým servisem.

15:30

Ruska se dostává do problémů, poslala míček jen do deblového území.

15:40

No vida a Češka má dva brejkboly.

30:40

Kvitová to přehnala s razancí bekhendu, je z toho aut.

40:40

Přímý bod a je po brejkbolech.

A:40

Díky podání Makarovová otáčí vývoj gemu.

40:40

Petra si pořádně zakřičela, když trefila nabíhaný forhendový volej.

A:40

Tentokrát českou tenistku zradil odskok míčků, který dopadl na základní čáru.

40:40

Bitva pokračuje dál shodou.

40:A

Petra si došla k síti pro další brejkbol a opět to doprovodila hlasitým projevem. Brejkbol.

4:4 Kvitová získává gem!

Povedlo se, česká hráčka je opět ve hře. o první sadu.

40:30

Hodně tvrdý return soupeřky Češka nedokázala vrátit zpátky.

5:4 Kvitová získává gem!

Češka otáčí vývoj první sady a nyní bude Makarovová pod tlakem, potřebuje dopodávat, aby si zajistila pokračování setu.

0:15

Petra začíná skvělým křižným bekhendem, který jí připravil půdu pro vítězný míč.

5:5 Makarovová získává gem

Máme opět srovnáno. Česká hráčka posadila míček za základní lajnu.

15:0

Výborný první servis.

30:0

Ale i v mezihře má teď česká hráčka navrch.

30:15

Dvojchyba.

30:30

Petra trefila jen síť a sama si komplikuje dobře rozehraný gem.

30:40

Dokonce dvojchyba. Brejkbol.

5:6 Makarovová získává gem!

Zase je všechno jinak. Ruska získává brejk zpátky a půjde servírovat na zisk první sady.

0:15

Petra začala skvělým returnem.

0:30

A znovu, Makarovová je vždy od prvního míče pod tlakem.

15:30

Přímý bod.

30:30

Kvitová nabíhala k síti a Ruska jí zahrála míček přímo pod nohy.

40:30

Makarovová tak otáčí na setbol.

40:40

Ten ale zůstane nevyužit. Makarovová neodhadla rozměry dvorce.

40:A

Petra má po parádním kraťasu z kříže brejkbol.

40:40

Možná klíčová výměna tohoto gemu, Kvitová zkoušela Rusku lobovat, ale té se slabší smečí povedlo vrátit do hry a vyhrála.

40:A

Tak ne, dvojchyba a další šance pro Kvitovou.

40:40

Makarovová honila Petr ze strany na stranu a ta nakonec už podlehla.

A:40

Přímý bod. Setbol.

5:7 Makarovová získává gem!

Ruska nakonec set získává poměrem 7:5, i když o tom rozhodl téměř mikroskopický aut Kvitové.

Začíná druhý set. Podává Kvitová.

0:15

Kvitová se pokusila o kraťas, ale vůbec se jí nepovedl.

15:15

Petra teď soupeřku udolala křižnými forhendy.

30:15

Makarovová vykouzlila nevynucenou chybu.

30:30

Jenže Kvitová jí dárek vrátila stejným způsobem.

40:30

Po vítězném forhendu po čáře si Češka pořádně zakřičela.

A je tu evergreen dnešního dne. Tedy déšť a přerušení hry! Jde zase jen o přeháňku, ale na trávě se počítá každá kapka.

Na všech kurtech jsou plachty, je poměrně pravděpodobné, že dnes už možná žádný tenis neuvidíme.

Tak přesně jak jsme předpokládali, dnes už žádný zápas na venkovních dvorcích neproběhne. Duel se tedy snad dohraje v sobotu.

13:10

Je tady sobota a tenisový program v Londýně zatím probíhá bez komplikací způsobených počasím. V tuto chvíli to tedy vypadá, že Kvitová s Makarovovou nastoupí na kurtu po utkání dvou německých hráček, Kerberové a Withöftové.

V tomto utkání teprve skončil první set. Favoritka Kerberová jej získala v tie-breaku 7:6. Start zápasu Petry Kvitové tedy zatím není úplně aktuální. Odhadem byl zápas měl začít kolem 14. hodiny.

Petra Kvitová na Wimbledonu 2016
Petra Kvitová na Wimbledonu 2016 | Foto: ČTK
13:25

Zatímco Petra Kvitová se představí teprve ve druhém kole, Lucie Šafářová už zahájila svůj zápas třetího kola letošního Wimbledonu. Její soupeřkou je Slovenka Jana Čepelová, v první sadě je zatím stav 3:3.

13:28

Jenže zápasy se začínají přerušovat, blíží se bouřka. Mělo by jít pouze o přeháňku, tak uvidíme. Zápas Kerberové a Withöftové je přerušen za stavu 7:6, 2:0. Zatím se tedy z Londýna opět rozloučíme a jakmile bude program znovu zahájen, přihlásíme se s online reportáží.

14:49

Po více než hodinové pauze je tady konečně dobrá zpráva. Pokrytí postupně mizí z kurtů All England Clubu, během čtvrt hodiny po nezbytných přípravách by mohly být zápasy znovu zahájeny.

14:58

Petra Kvitová na svůj zápas čeká, Lucie Šafářová už ho dnes stihla rozehrát. Se Slovenkou Čepelovou hraje 3:3 v prvním setu.

15:03

Z velkých potíží se dnes musí dostávat světová jednička Novak Djokovič. Srb včera prohrál s Američanem Samem Querreyem první dvě sady 6:7 a 1:6. Dnes začal Djokovič cestu za velkým obratem dobře, ve třetím setu vede 4:0.

Wimbledon 2016: Novak Djokovič
Wimbledon 2016: Novak Djokovič | Foto: Reuters
15:06

Momentálně vypadá situace v Londýně tak nějak bezpohlavně. Kurty jsou sice odkryté, stále ale na nich chybí síťe, lavičky, umpire a další nutné propriety. Ani vidu ani slechu tak není samozřejmě také po tenistech. Těžké říci, na co teď pořadatelé čekají.

15:11

Tak to je až k pláči. Nad All England Club se opět přesunul jakýsi lokální mrak, začalo pršet a kurty se znovu přikrývají. O další vývoji budeme samozřejmě informovat.

15:20

Tak to jsou veletoče. Konečně se vyjasnilo a momentálně je v Londýně slunečno! Program tedy pokračuje a my budeme čekat, až skončí zápas mezi Kerberovou a Withöftovou (7:6, 2:0).

15:33

Utkání Kerberové, které předchází zápasu Petry Kvitové, už znovu pokračuje. Německá favoritka vede 3:0 ve druhé sadě.

15:38

Lucie Šafářová bohužel musí dohánět brejk, v prvním setu prohrává s Janou Čepelovou 3:5.

15:39

A Novak Djokovič udělal první důležitý krok k obratu. Ve třetím setu přehrál Sama Querreyho poměrem 6:3 a snížil na 1:2 na sety.

15:45

Angelique Kerberová už zvýšila na 4:1 a jsme tedy blízko konce tohoto zápasu.

15:46

Lucie Šafářová bohužel první sadu ztratila a stejně jako Petra Kvitová se bude pokoušet o obrat v utkání.

15:48

A roztahují se deštníky. Ne ne, pořadatelé letošního Wimbledonu opravdu neumí poroučet větru, dešti. Snad půjde jen o krátkou přeháňku, tak ostatně hovoří prognózy meteorologů.

15:51

Natahují se plachty, zápasy jsou přerušeny. Zatím se tedy loučím.

15:56

Asi už to nikoho nepřekvapí, neuběhlo ani pět minut a nad Londýnem září modrá obloha. Rozehrané duely tak budou během chvilky pokračovat.

16:10

Němka Kerberová znovu sebrala krajance Withöftové podání a za stavu 5:1 půjde servírovat na vítězství. Že bychom se konečně přiblížili startu Petry Kvitové?

16:15

A je hotovo. Kerberová vítězí 7:6, 6:1. My se tedy můžeme těšit na pokračování zápasu Petry Kvitové s Jekatěrinou Makarovovou. Ten byl měl začít zhruba za 20 minut.

16:17

Lucie Šafářová po prohrané první sadě zahájila druhé dějství úspěšně, vede nad Janou Čepelovou 2:0.

16:20

Česká tenistka, semifinalistka Wimbledonu z roku 2014, potvrdila brejk a nad slovenskou soupeřkou vede ve druhé sadě už 3:0.

16:22

Petra Kvitová a Jekatěrina Makarovová jsou na dvorci a rozehrávají se.

Dohrávka zápasu začíná!

1:0 Kvitová získává gem.

Výborně, první výměna byla velmi dlouhá, ale Petra Kvitová ji zvládla lépe.

0:15

Kvitové se povedla první výměna další hry.

15:15

Makarovová si pomohla prvním servisem a vyrovnala.

15:30

Ruska posílá míček do autu.

15:40

Ruska dělá dvojchybu a Kvitová má hned dva brejkboly.

2:0 Kvitová získává gem

A další dvojchyba ruské tenistky! Petra Kvitová tedy vstupuje velmi dobře do druhého setu, získává brejk a vede 2:0.

0:15

Kvitová dávala dělové rány, tak jak je zvyklá, teď však možná mohla být opatrnější.

15:15

Češka se prosadila razantním křížným forhendem.

15:30

Češka šla do podřepu, bekhend ale nedokázala umístit do dvorce.

30:30

Fantastický forhend po čáře, Kvitová připisuje parádní winner.

30:40

Češka znovu útočila, Makarovová ale zkusila lob a tenhle úmysl jí vyšel dokonale. Brejkbol má pro změnu Ruska.

2:1 Makarovová získává gem

Petra napálila bekhend jen do sítě a brejk je rychle minulostí.

Lucie Šafářová mezitím vyrovnala na 1:1 na sety, druhé dějství získala poměrem 6:1 a o jejím duelu se Slovenkou Janou Čepelovou rozhodne třetí sada.

0:15

Kvitová zahrála return skvěle pod nohy soupeřky.

15:15

Makarovová ale trefila dokonalý první servis.

30:15

Kvitová diktovala tempo, náběh k síti byl ale příliš zbrklý. Makarovová poté Češku snadno prohodila.

40:15

Return Kvitové letí jen do sítě.

2:2 Makarovová získává gem

Další chyba české jedničky. Makarovová srovnává skóre druhé sady na 2:2.

15:0

Kvitová vypálila od boku skvělý vítězný forhend k čáře.

15:15

Následuje ovšem laciná chyba z bekhendu.

30:15

Ruska se snaží returnovat na tělo Kvitové, teď jí úmysl nevyšel, míček letěl až za základní čáru.

40:15

Dobré první podání české tenistky.

40:30

A zase následuje tragický bekhend mimo dvorec.

40:40

Makarovová využívá nabídnuté šance a pálí z bekhendu k lajně.

A:40

Kvitová zariskovala na druhém servisu a její soupeřka se na příjmu neprosadila.

3:2 Kvitová získává gem

Povedlo se, Kvitová udržela podání a upravila stav na 3:2.

15:0

Makarovová zahájila šestou hru přímým bodem z podání.

15:15

Ruska chtěla hrát forhend po čáře, nejlépe vítězný, odvaha se jí tentokrát vymstila.

30:15

Češka ovšem zahazuje return, daleko mimo kurt.

40:15

Chyb z bekhendu je ve hře české jedničky opravdu mnoho.

40:30

Krásná výměna, kterou Kvitová ukončila neskutečným winnerem, jenž doprovodila hrdelním řevem.

3:3 Makarovová získává gem

Další šanci už ale Ruska využila, udržela podání a srovnala stav.

15:0

Kvitová zahájila přímým bodem z podání.

Zápas je přerušen, v Londýně začíná - a teď se podržte - pršet. Přestávka by neměla trvat dlouho, okolo kurtu jsou mraky protrhané, nemělo by jít o nic dlouhodobého.

Tenistky jsou zpět na kurtu, pokračujeme!

15:15

Kvitová úvodní výměnu nezvládla, forhend poslala daleko vedle.

15:30

Kvitová pálí z bekhendu do sítě.

30:30

Rusce naštěstí vůbec nevyšel forhendový return.

40:30

Vynikající servis Petry, Makarovová se dotkla míčku jen špičkou rakety.

40:40

Dvojnásobná šampionka dělá svou pátou dvojchybu v zápase.

A:40

Tenhle omyl ale rychle napravuje svým třetím esem.

4:3 Kvitová získává gem

A hra je u konce, Kvitová se rychle srovnala a otočila stav, vede 4:3.

17:05

Prší, končíme. Blíží se obrovský mrak, tohle možná bude na delší dobu.

4:4 Makarovová získává gem.

Znovu se v Londýně začalo hrát a Makarovová díky chybám Kvitové udržela podání.

15:0

Kvitová zvládla na síti pěkný stopvolej a zakřičela si.

15:15

Vzápětí ale česká jednička vyhodila forhendový úder mimo, 34 nevynucená chyba. Oproti 14 chybám soupeřky obrovský rozdíl.

30:15

Úder Makarovové skončil v síti.

40:15

Kvitová se v delší výměně prosadila prohozem.

5:4 Kvitová získává gem

Kvitová udržela podání, vede 5:4.

A je tu prvotřídní senzace Wimbledonu, Novak Djokovič končí! Přemožitelem světové jedničky ve druhém kole je Američan Sam Querrey, který zvítězil ve čtyřech setech!

0:15

Kvitová vstupuje dobře do důležité hry, Makarovová chybovala.

0:30

Famózně! To byl útok jako víno, Kvitová zahrála dvě skvělé rány do opačných rohů a uspěla.

15:30

Delší výměna od základní čáry končí bohužel chybou české tenistky. Stále má ovšem Kvitová na dosah setboly.

30:30

Ruska si pomohla prvním podáním.

30:40

Makarovová vyrobila v nejméně vhodný čas dvojchybu a Kvitová má setbol!

40:40

To je obrovská škoda, Kvitová měla navrch, jenže zbytečně chybovala. Shoda.

A:40

Kvitová se snaží hrát ještě razantněji než obvykle a to rozhodně není dobrý nápad. Další chyba.

A znovu následuje rána do sítě. Petra Kvitová bohužel setbol nevyužila, je to 5:5.

0:15

Křížný return z rakety Makarovové neměl chybu.

0:30

Češka se snažila o křížný prohoz, jenže znovu se třepotá síť.

0:40

Makarovová má tři brejkboly, to je hodně složitá situace pro českou jedničku.

15:40

Díky prvnímu servisu Kvitová první brejkbol odvrací.

30:40

Výborně, další vynikající první podání.

40:40

A Kvitová čtvrtým esem odvrací i třetí brejkbol!

A:40

Kvitová se prosadila tvrdými forhendy a získala výhodu.

6:5 Kvitová získává gem

Tak to je luxus! Kvitová uhrála pět míčků za sebou, odvrátila tři brejkboly a dostala se do vedení.

Wimbledon 2016: Petra Kvitová
Wimbledon 2016: Petra Kvitová | Foto: Reuters
15:0

Krásná výměna, Kvitová se snažila soupeřku rozběhat, ta se ale dobře ubránila a nakonec bodovala bekhendem do otevřené strany dvorce.

15:15

Kvitová roztleskala publikum fenomenálním kraťasem.

30:15

Vzápětí však dělá nevynucenou chybu z forhendu.

30:30

Fantazie! Kvitová se pustila do bezhlavého útočení a uspěla. Nejprve zvládla nabíhaný volej až na základní čáru, pak dodělala Makarovovou citlivým stopvolejem.

40:30

Servis Makarovové byl ovšem nechytatelný.

6:6 Makarovová získává gem

Jdeme do tie-breaku, Kvitová jej musí ovládnout, nebo je konec.

0:1

Kvitová nezvládla situaci při svém podání a výměnu prohrála.

0:2

Češka pálí do sítě.

0:3

Makarovová překvapila soupeřku úderem na základní čáru.

1:3

Konečně získává Češka první bodík ve zkrácené hře.

2:3

Kvitová opět trefila fantastický kraťas a snižuje na rozdíl jediného bodu.

2:4

Jen to v ochozech zahučelo, Kvitová poslala return téměř až do publika.

2:5

Kvitová na závěr výměny zariskovala, hrála k čáře, jenže minula. A hodně se na sebe zlobí. Je tu kritický stav.

3:5

Makarovová naštěstí prohazovala vedle.

4:5

Skvěle, Kvitová udržela oba své servisy, teď ovšem musí zabrat na příjmu.

5:5

Ruska nezvládla situaci a zahrála dvojchybu! Co teď, setbol nebo mečbol?

5:6

Češka se nedokázala ubránit a čelí prvnímu mečbolu.

6:7 Makarovová získává gem

A bohužel je konec. Petra Kvitová příznačně posílá forhend do sítě a na letošním Wimbledonu končí už ve druhém kole.

Česká jednička letošní velmi špatnou sezonu tedy nevylepší ani na oblíbené trávě na Wimbledonu. S Jekatěrinou Makarovovou prohrává po setech 5:7, 6:7.

To je z dnešní online reportáže vše. Děkuji za pozornost.