CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Zlín 0:2. Mistr selhal, hosté slaví senzační body

0
Video se připravuje ...
Plekanec o Kladnu: Když se opakují pořád stejné chyby… Skills koučové? Nám stačila ulice
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Takhle ligový mistr normálně nehraje. Plzeňští fotbalisté ve 4. kole ePojsiteni.cz ligy senzačně prohráli 0:2 se Zlínem. Hosté potvrdili své dobré výkony posledních týdnů a vezou si na Moravu zasloužené body.

Plzeňští fotbalisté utrpěli nejtěžší domácí prohru od března 2012, kdy padli 0:4 s Olomoucí. "Ševci" obhájce titulu deptali protiútoky, po kterých dali góly v obou poločasech Tomáš Poznar a Senegalec Dame Diop.

Viktoria tak před odvetou čtvrtého předkola Ligy mistrů s Razgradem, ve které bude dohánět manko 0:2, dostala další ránu do sebevědomí, když doma ztratila potřetí za sebou poprvé od roku 2010. Zlín naopak bodoval i ve čtvrtém utkání sezony a vede neúplnou tabulku s deseti body.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Zlín 0:2. Mistr padl, hosté válí

Plzeň nastoupila v hodně pozměněné sestavě. Z fotbalistů, kteří hráli ve středu předkolo LM v Sofii, nastoupili jen Kozáčik , Hubník a Kovařík. A nesouhra byla na domácích hodně vidět.

Zlín naopak pokračoval ve velmi dobrých výkonech z úvodu sezony. Pozorně bránil, nepouštěl Plzeň do tlaku a sám hrozil nebezpečnými protiútoky. Ve 14. minutě střílel Holík a tečovaná rána skončila těsně vedle. O dvanáct minut později šel dokonce Jordan sám na Kozáčika, ale ten ho skvěle vychytal.

Ve 36. minutě už ale Zlín udeřil. Živulič táhl po levé straně přečíslení, našel ve vápně Poznara a ten trefil odkrytou branku. Plzeň se snažila o rychlou odpověď, Kučerovu ránu ale gólman Dostál vyrazil. A Kolářův pokus zablokovali zlínští obránci.

Do druhé půle nastoupila Plzeň mnohem aktivněji, zatlačila hosty, ale chybělo jí zakončení. Zlínští dobře blokovali střely a nepouštěli domácí do vyložených šancí. Jen Baránek po rohu hlavičkoval mimo a další roh mířící do branky vytáhl brankář Dostál.

Zlín měl stále více místa pro brejky a po jednom z nich pálil Holík těsně vedle. Další pokus už ale v 75. minutě vyšel. Vukadinovič utekl po pravé straně a přihrál na snadný gól pro Diopa. Výhra Fastavu mohla být ještě vyšší, kdyby Holík využil samostatný únik na Kozáčika, který ho však vychytal.

Viktoria Plzeň - Fastav Zlín 0:2 (0:1)

Branky: 36. Poznar, 74. Diop. Rozhodčí: Nenadál - Nádvorník, Peřina. ŽK: Kopečný, Hnaníček (oba Zlín). Diváci: 9327.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Hubník, Řezník (79. Ďuriš ) - Hořava, Kučera - Petržela, Kolář (71. Hromada), Kovařík - Krmenčík (64. Bakoš). Trenér: Pivarník.
Zlín: Dostál - Kopečný, Jugas, Hájek, Matejov - Vukadinovič (84. Bartolomeu), Živulič, Hnaníček (87. Janíček), Holík - Poznar, Jordan (63. Diop). Trenér: Páník.

Plzeň - Zlín: Holík šel sám na Kozáčika, ale nepřehodil ho

Plzeň - Zlín: Vukadinovič nahrál Diopovi před prázdnou bránu a Zlín vede 2:0

Plzeň - Zlín: Diop vystřelil v brejku z dálky, Kozáčik nadvakrát vyrazil

Plzeň - Zlín: Kolářovu ránu zneškodnil Dostál

Plzeň - Zlín: Kovařík kroutil míč z rohu do brány, Dostál vytáhl míč nad břevno. Pak hlavičkoval Baránek mimo

Plzeň - Zlín: Kovařík vypálil pravačkou těsně vedle brány

Plzeň - Zlín: Kučera vypálil z voleje, Dostál vyrazil

Plzeň - Zlín: Kolář se snažil vyrovnat, obětaví Zlínští ale míč zablokovali

Plzeň - Zlín: Živulič utekl po levé straně, předložil míč Poznarovi - a Zlín vede

Plzeň - Zlín: Z dálky vypálil Hořava, jeho ránu srazil Jugas na roh

Plzeň - Zlín: Matějov zahrál balon rukou, byl z toho jen roh

Plzeň - Zlín: Holík poslal Jordana do úniku, ale toho vychytal Kozáčik

Plzeň - Zlín: Holíkovu ránu ztečovali obránci na roh