Autor: ČTK, iSport.cz
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Nedělní 29. kolo Tipsport extraligy proházelo pořadí na čele tabulky. Obrat z 0:3 na 4:3 po prodloužení na ledě Litvínova upevnil vedoucí pozici Třince. Liberec si naopak připsal třetí porážku v řadě a po prohře 1:3 se Spartou spadl pod Kometu, která si poradila s Mladou Boleslaví 4:1. Dva body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech slaví Zlín proti Vítkovicím, Chomutov zdolal Plzeň 2:1 po prodloužení a Hradec Králové porazil Karlovy Vary 3:0. V posledním utkání si Pardubice odvezly výhru 4:2 z ledu Olomouce.

Liberec padl potřetí v řadě, rozhodl Cingel

Pražané si na ledě Liberce připsali devátou výhru z posledních deseti startů. Naopak úřadující mistři po skvělém listopadu lehce uvadli a prohráli potřetí v řadě. Bílí Tygři šli v repríze finále minulé sezony zásluhou Lukáše Vantucha do vedení, Spartě se však i díky dvěma využitým přesilovkám podařilo zápas otočit a venku tak vyhrála popáté v řadě.

Liberec - Sparta: Cingel poslal hosty do vedení, 1:2

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Vantuch (J. Vlach, Jánošík) - 19. J. Hlinka (P. Vrána), 36. Cingel (Gernát), 55. Černoch. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hejduk - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 7309.

Liberec: Will - Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Derner, Pyrochta - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, Bližňák, Bartovič - Ordoš, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.
Sparta: Pöpperle - Piskáček, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Nedomlel, Gernát, Barinka, Eminger - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Komárek, Cingel, Uher - Forman, Ihnacak, Kumstát - Martin Procházka, Černoch, Havel. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Třinec prohrával 0:3, ale odváží si dva body

Severočechům tak skončila jejich dvanáctizápasová série bez porážky na domácím ledě. Utkání rozhodl osm sekund před koncem prodloužení v oslabení Kamil Kreps. Oceláři tak dokonali skvělý obrat v zápase, ve 25. minutě totiž prohrávali 0:3.

Litvínov - Třinec: Kamil Kreps rozhodl o výhře hostů, 3:4 po prodloužení

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branka a nahrávka: 13. M. Hanzl (R. Hanzl), 21. V. Hübl (Kubát, Gula), 25. R. Hanzl (M. Hanzl, T. Pavelka) - 31. M. Doudera (Hrňa, Irgl), 39. Kreps (Irgl), 42. Kane (Adamský, Nosek), 65. Kreps (Rákos). Rozhodčí: Hradil, Roman Svoboda - Ondráček, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5285.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, Šimeček, Trávníček - Dufek, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.
Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Krajíček, Hrabal, Nosek, M. Doudera - Hrňa, Marosz, J. Petružálek - Irgl, Kane, Adamský - Dravecký, Kreps, Rákos - M. Růžička, Špirko, J. Sýkora. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

Zlín potvrdil formu, k výhře ho dovedl Říčka

Hokejisté Zlína si připsali třetí domácí výhru v řadě. Hrdinou utkání byl útočník Robert Říčka, jenž se dvakrát prosadil ze hry a uspěl i v rozhodujícím nájezdu.

Zlín - Vítkovice: Hattrick! Říčka se trefil potřetí a rozhodl o bodu navíc pro domácí, 4:3

PSG Zlín - HC Vítkovice Ridera po sam. náj. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Blaťák (P. Holík, Žižka), 16. Říčka (Honejsek, Blaťák), 52. Říčka (Bukarts, O. Veselý), rozhodující nájezd Říčka - 14. Tybor (Kolouch, Hrbas), 36. Stastny (Klok, Olesz), 58. Kolouch (D. Krenželok). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 4433.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Horák, Blaták, Bořuta, Žižka - D. Šťastný, P. Holík (21. Gago), Říčka - Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Bukarts, Honejsek, Kubiš - Popelka, Chytil, Goiš. Trenéři: Robert Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.
Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, D. Krenželok, Výtisk - Tybor, Roman, Kucsera - Hudeček, Stastny, Olesz - Vandas, Kolouch, D. Květoň - Tomi, Illéš, E. Němec. Trenéři: Petr a Trnka.

Drama u Pirátů rozhodl v prodloužení Vondrka

Pro Piráty se jednalo o osmé vítězství po uplynutí základní hrací doby v sezoně. Hosty poslal v SD areně do vedení svým šestnáctým gólem Dominik Kubalík, ve třetí třetině poté vyrovnal premiérovou brankou v nejvyšší soutěži Martin Šťovíček. Duel rozhodl v 63. minutě kapitán domácích Michal Vondrka.

Chomutov - Plzeň: Vondrka rozhodl o výhře domácích, 2:1

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávka: 42. Šťovíček (J. Mrázek), 63. Vondrka - 40. D. Kubalík. Rozhodčí: Šír, Souček - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 4719.

Chomutov: J. Laco - Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, J. Mrázek - Vondrka, Huml, Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Chlouba, Skokan, Poletín - Slavíček, Šťovíček, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.
Plzeň: Machovský - Čerešňák, Frühauf, P. Kadlec, D. Sklenička, Slovák, Moravčík - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Lev, Stach, T. Svoboda - Vondráček, Koreis, Hrnka - Indrák, Preisinger, Švarc. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Brno se po výhře posunulo na druhé místo

Kometa ztrácí tři body na lídra z Třince a má bodový náskok na Liberec a Litvínov. Boleslav zůstala devátá. Dva body za gól a asistenci si v brněnském týmu připsali Vojtěch Němec a Marcel Haščák.

Kometa Brno - Mladá Boleslav: Vojtěch Němec navýšil vedení domácích, 2:0

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. L. Čermák (J. Káňa II, Štencel), 12. V. Němec (Dočekal, Haščák), 35. Haščák (V. Němec), 41. Vincour (J. Káňa II) - 42. L. Pabiška (Urban). Rozhodčí: Hodek, Polák - Barvíř, Bláha. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 7366.

Brno: Čiliak (42. Vejmelka) - O. Němec, Trška, Kováčik, Gulaši, Štencel, Malec - H. Zohorna, M. Erat, Zaťovič - Haščák, V. Němec, Dočekal - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Dostálek, Nečas, R. Zohorna. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.
Mladá Boleslav: Lukáš - Štich, Voráček, Kurka, Jan Hanzlík, Trončinský, Holub, Kučný - M. Látal, Musil, Lenc - Klepiš, Urban, L. Pabiška - Fronk, Vampola, Jonák - Jiránek. Trenéři: F. Výborný a Žabka.

Pardubice rozhodly o výhře čtyřmi góly v první třetině

Východočeši si čtyřbrankové vedení vypracovali již v první třetině. Hanáci poté dokázali jen snížit, prodloužit sérii tří zápasů s bodovým ziskem ale nezvládli. Pardubice jsou i nadále předposlední, Olomouc desátá.

Olomouc - Pardubice: Další gól hostů! Petr Hubáček vstřelil třetí gól zápasu, 0:3

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 2:4 (0:4, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 36. Skladaný, 58. Herman (Jaroměřský, Vyrůbalík) - 3. Redenbach (Ščotka, Mallet), 8. M. Beran (Havlík, Schaus), 11. Hubáček (P. Sýkora), 14. Leduc (Johnson). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4110.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Matai, Rašner, J. Galvas - Skladaný, J. Knotek, Laš - T. Mikúš, J. Mikúš, Holec - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.
Pardubice: Kacetl - Schaus, Havlík, Leduc, Nedbal, Ščotka, Bokroš - P. Sýkora, D. Tomášek, Hubáček - Klimenta, Nahodil, Rolinek - Mallet, Redenbach, Johnson - Poulíček, T. Kaut, Beran. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.

Vary proti Hradci neskórovaly ani potřetí

Gólman Patrik Rybár si připsal druhé čisté konto v sezoně. Západočeši odjeli pošesté za sebou z Hradce Králové bez bodového zisku, přitom až do 59. minuty prohrávali jen 0:1. Poté ale ještě dvakrát inkasovali, jednou při power play.

Hradec Králové - Karlovy Vary: Gól Tomáše Knotka na 1:0

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. T. Knotek (Kukumberg, Newton), 59. Jarůšek (Picard, Kukumberg), 60. Köhler (Dietz, Bednář). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Kotlík, Zíka. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 4321.

Hradec Králové: Rybár - Vydarený, Pláněk, Dietz, Čáp, Newton, Štajnoch, Gregorc - Červený, Džerinš, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Köhler - Jarůšek, Dragoun, Picard - P. Beránek, T. Knotek, J. Dvořák. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a Tvrdík.
Karlovy Vary: Závorka - Dujsík, Harant, Sičák, Rýgl, Benák, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - Gorčík, Skuhravý, Vachovec - V. Tomeček, Stloukal, Kindl - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil, Antonik a Kněžický.