Vedoucí Třinec přemohl posledního, Hradec ovládl derby, Pardubice ztrácejí. Sparta dobyla Olomouc

lik, vapČTKSport.cz

Naposledy před Štědrým dnem vyjeli hokejisté k bojům o extraligové body. V 31. kole, které se odehrávalo netradičně ve čtvrtek, došlo i na třetí východočeské derby sezóny, v němž Hradec Králové přivítal Pardubice a zvítězil 5:1. Vedoucí Třinec udolal poslední Karlovy Vary 4:2. Litvínov vyhrál v Mladé Boleslavi 6:3, Chomutov prohrál s Libercem 0:3, Zlín si poradil s Plzní 3:1, Brno podlehlo Vítkovicím 1:2 po nájezdech a Olomouc prohrála se Spartou 1:5.

Hráči Hradce Králové oslavují vítězství proti Pardubicím.

Třinec dál vévodí soutěži o čtyři body před obhájcem titulu Libercem. Lídr soutěže porazil poslední Energii i potřetí v sezóně a připsal si šestou výhru v řadě. Dvěma góly a asistencí se na výhře Ocelářů podílel útočník Cory Kane.

Liberečtí Tygři minule v Pardubicích utnuli dlouho nepoznanou sérii tří zápasů bez bodového zisku. A teď možná rozjíždějí nové tažení. Dva ze tří gólů týmu na ledě Chomutova vstřelil obránce Radim Šimek, brankář Roman Will udržel šestou nulu v sezóně.

Hradec Králové se v posledních týdnech začal prezentovat vyrovnanějšími výkony a potvrdil to i ve svém prvním zápase po reprezentační pauze. Pardubice v něm začaly velmi dobře, po první části hry vedly, ale pak přišel drtivý obrat domácích. Mountfield nepřenechal v extralize při derby Dynamu ani bod počtvrté za sebou. Pardubičtí se ztrátou zůstávají předposlední, Hradec je šestý.

Zlín se po výměně trenérů výsledkově chytil. Porazil Plzeň, vyhrál pátý z posledních šesti zápasů, vyšel tak vítězně z boje o 11. místo v tabulce a bodově se dotáhl na desátou Olomouc. Gól a asistenci si připsal útočník David Šťastný. Západočeši sice na Stadionu Luďka Čajky vedli 1:0, ale domácí ve druhé třetině otočili vývoj zápasu.

Litvínov vyhrál i třetí vzájemný zápas s Mladou Boleslaví. Severočeši si vypracovali tříbrankový náskok v první třetině, dva góly vstřelil Lukeš. Boleslavští vyhráli jen dva z posledních devíti zápasů, ve kterých získali celkem jen sedm bodů. Hosté bodovali v šestém z posledních sedmi zápasů a z toho pětkrát vyhráli. V tabulce jsou třetí, zatímco Středočeši devátí.

Pátá Sparta uspěla v Olomouci. Šlo teprve o druhý vzájemný duel těchto celků v tomto ročníku nejvyšší soutěže. Ten první vyhráli Hanáci 3:2. Teď přišla sparťanská pomsta. Pražané si také spravili náladu po úterní prohře v Třinci, kde nebodovali poprvé po devíti zápasech. V Olomouci rozhodli ve druhé třetině, kterou vyhráli 4:0.

Kometa v tomto ročníku s Vítkovicemi prohrála už potřetí, v zápasech s nimi dala jen dva góly a získala dva body. Je čtvrtá, Vítkovice osmé. V sestavě Brna se objevil Roman Erat, který hraje v Třebíči. Nastoupil v útoku společně s bratrem Martinem. Na Vítkovice, které naskočily do zápasu poprvé po reprezentační přestávce, to ale nestačilo. Nájezdy rozhodl Rostislav Olesz.

Tipsport hokejová extraliga - 31. kolo
Třinec - Karlovy Vary 4:2
Branky: 49. a 59. Kane, 32. Irgl, 52. Petružálek - 33. Skuhravý, 53. Mullane
Hradec Králové - Pardubice 5:1
Branky: 22. Köhler, 23. Jarůšek, 31. Knotek, 51. Newton, 60. Kukumberg - 14. Rolinek
Chomutov - Liberec 0:3
Branky: 25. a 27. Šimek, 58. Bartovič
Mladá Boleslav - Litvínov 3:6
Branky: 33. a 48. Musil, 35. Orsava - 4. a 35. Lukeš, 4. Jurčík, 15. Hübl, 42. Válek, 59. Hanzl
Zlín - Plzeň 3:1
Branky: 35. Šťastný, 37. Vlach, 50. Kubiš - 8. Vondráček
Olomouc - Sparta 1:5
Branky: 49. Laš - 13. Forman, 23. Klimek, 24. Hlinka, 31. Mikúš, 34. Kudrna
Brno - Vítkovice 1:2 po sam. náj.
Branky: 59. Erat - 54. Tomi, rozh. náj. Olesz