Boston - Florida 5:2Krejčího gól výrazně přiblížil Boston play off, trefil se i Jágr, Voráček kuriózně asistoval

New York/Praha

Jakub Voráček kuriózní asistenci pomohl Philadelphii v boji o play off hokejové NHL, pro Letce se však současná situace stále jeví velmi nepříznivě. Gól hvězdného veterána Panterů Jaromíra Jágra nakonec přišel vniveč, protože David Krejčí na druhé straně zaznamenal vítěznou trefu, na výhře 5:2 se asistencí podílel i David Pastrňák.

Obránce Bostonu Bruins Zdeno Chára (vlevo) brání útočníka Floridy Jaromíra Jágra.

Krejčí vstřelil rozdílovou branku ve 35. minutě, kdy zachytil puk rozehraný brankářem Floridy Retem Berrou a trefil odkrytou klec. Poslal tak Boston do vedení 3:2 necelých pět minut poté, co Jágr svým šestnáctým gólem v sezoně vyrovnal. Pětačtyřicetiletá legenda NHL v přesilovce z prostoru mezi kruhy prostřelila vše před sebou včetně domácího gólmana Tuukky Raska.

Bruins v závěru utkání přidali další dvě branky a vyhráli čtvrtý zápas za sebou. Posunuli se na třetí místo v tabulce Atlantické divize a před Tampou Bay, jež okupuje první nepostupovou pozici do play off, mají náskok pěti bodů. Lightning mají dva zápasy k dobru.

Florida už o šanci na play off přišla dříve.

Carolina si výrazně zkomplikovala šance na postup do play off, když doma podlehla 0:3 Dallasu krátce poté, co Boston zdolal Philadelphii. Hurikáni tak pět zápasů před koncem základní části ztrácejí šest bodů. Za Hvězdy nastoupil do utkání jen Radek Faksa, naopak Jiří Hudler s Alešem Hemským se ocitli mimo sestavu.

Voráček s Gudasem asistovali, Neuvirth zkolaboval

Teoretickou šanci na postup ještě živí ve Philadelphii. Letci na svém ledě porazili New Jersey 3:0, na Boston jim však chybí šest bodů a do konce základní části odehrají jen čtyři duely. V souboji s Ďábly si po jedné asistenci připsal Radko Gudas a kuriózním způsobem i Jakub Voráček.

Český útočník při přesilové hře clonil před bránou, načež omylem zastavil Del Zottovu střelu mířící na bránu. Zřejmě od Voráčkových hýždí či od stehna se však puk odrazil přesně na hůl Jordana Weala, jenž bez problémů skóroval. Fanoušky vyděsil moment z osmé minuty, kdy zkolaboval Michal Neuvirth. Český gólman opouštěl led při vědomí a následně byl převezen do nemocnice.

Také Tampa si dělá zálusk na poslední postupové místo. V noci na neděli tak doma bojovala proti Montrealu o zvýšení svých šancí na účast ve vyřazovací části. Ze řádné hrací doby Blesky vytěžily jeden bod díky trefě Yanniho Gourdeho, jenž se za svou kariéru v NHL trefil teprve počtvrté a vyrovnal tak na 1:1.

Prodloužení se rozhodlo hned v první minutě. Blízko rozhodnutí byl domácí Nikita Kučerov, jenže po Pointově přihrávce nedokázal usměrnit kotouč do odkryté brány. Z následujícího protiútoku sice ještě neuspěl Max Pacioretty, vzápětí však našel spoluhráče Alexandra Radulova a ten svou prudkou střelou ukončil zápas.

V Západní konferenci už je ve hře jen jedno postupové místo, které s největší pravděpodobností udrží Nashville. Predátoři zdolali hosty z Minnesoty 3:0 a mají teď čtyři utkání na to, aby získali alespoň bod. Definitivně může jejich postup ztvrdit i případný neúspěch Los Angeles.

Ottawa podlehla Winnipegu 2:4 a pustila tak před sebe na druhé místo v Atlantické divizi Toronoto, které porazilo Detroit 5:4.

Výsledky NHL
Boston - Florida 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 28. a 60. Bergeron (na první Pastrňák), 18. Acciari, 35. Krejčí, 59. Marchand (Pastrňák) - 22. Vanek, 30. Jágr. Střely na branku: 29:26. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Rask, 2. Bergeron (oba Boston), 3. S. Thornton (Florida).
Nashville - Minnesota 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 38. Forsberg, 38. Fiala, 58. Subban. Střely na branku: 36:31. Diváci: 17.113. Hvězdy utkání: 1. Rinne, 2. Fiala, 3. Forsberg (všichni Nashville).
Detroit - Toronto 4:5 (1:0, 1:3, 2:2)
Branky: 15. Nyquist, 37. Jensen, 55. Kronwall, 60. Green - 23. a 59. Matthews, 34. Marner, 36. Nylander (Polák), 58. Van Riemsdyk. Střely na branku: 42:27. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Marner, 3. Van Riemsdyk (všichni Toronto).
Tampa Bay - Montreal 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 52. Gourde - 35. Danault, 61. Radulov. Střely na branku: 22:36. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Vasilevskij (Tampa Bay), 3. Radulov (Montreal).
Philadelphia - New Jersey 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 8. B. Schenn, 12. McDonald (Gudas), 31. Weal (Voráček). Střely na branku: 41:32. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 7:37 minuty a ze šesti střel neinkasoval. Diváci: 19.911. Hvězdy zápasu: 1. Stolarz, 2. McDonald, 3. Weal (všichni Philadelphia).
Carolina - Dallas 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 25. Spezza, 59. Klingberg, 59. Shore. Střely na branku: 25:24. Diváci: 14.201. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Ward (Carolina), 3. Spezza (Dallas).
Winnipeg - Ottawa 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky: 24. Wheeler, 31. Lowry, 48. Perreault, 60. Ehlers - 17. a 24. Hoffman. Střely na branku: 28:31. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers (Winnipeg), 2. Hoffman (Ottawa), 3. Lowry (Winnipeg).
Edmonton - Anaheim 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 20. McDavid, 59. Lucic, 62. Draisaitl - 24. Getzlaf, 49. Eaves. Střely na branku: 37:18. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Gibson (Anaheim), 3. Lucic (Edmonton).