Slavia - Celtic 0:0. Šance ke gólům nevedly, Altintop si odbyl premiéru

Autor: iSport.cz
0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Cennou remízu si v přípravě připsali fotbalisté Slavie, když v Edenu remizovali s Celtikem 0:0. Oba týmy si dokázaly vytvořit několik slibných šancí, ale ani jednou neskórovaly a nakonec se rozešly smírně. Premiéru v sešívaném dresu si odbyl Halil Altintop, jenž odehrál druhý poločas. Slavia navíc před utkání pojmenovala západní tribunu po legendě obou klubů - Johnu Williamu Maddenovi.

Utkání předcházelo slavnostní odhalení pamětní desky na chodníku slávy prvnímu trenérovi Slavie Johnu Williamu Maddenovi. Po bývalém hráči Celticu Glasgow navíc byla pojmenována západní tribuna stadionu v Edenu.

Na souboj týmů, které na sebe mohou za pár dnů narazit v kvalifikaci Ligy mistrů, přišlo do Edenu přes deset tisíc fanoušků. V první půli viděli herní převahu Celticu, který nasadil prakticky všechny opory a lépe kombinoval. Slavia se zvedla hlavně před přestávkou, ale stejně jako soupeř žádnou ze šancí neproměnila.

Po přestávce domácí kouč Šilhavý vystřídal a k premiéře v červenobílém dresu naskočil turecký záložník Altintop. Celtic byl i po pauze nebezpečnější, ale ve dvou šancích sám před brankou selhal.

Slavia zatím drží v přípravě neporazitelnost. Připsala si výhry 2:1 nad druholigovým Žižkovem a 4:0 nad slovenským mistrem Žilinou a dvě bezbrankové remízy - dnes a před týdnem s Českými Budějovicemi.

Další zápas čeká Pražany na soustředění v Rakousku, kde tým v sobotu změří síly s Krasnodarem.

Hušbauer: Středních záložníků je tu skoro na samostatnou jedenáctku