NY Rangers - New Jersey 4:3 PPČeským mladíkům se v přípravě na NHL dařilo. První gól slaví Chytil, Zacha a Vrána, bodoval i Nečas

New York

V osmnácti letech zažil, jaké to je rozhodnout zápas v NHL. I když šlo pouze o přípravu. Český útočník Filip Chytil svým prvním gólem zajistil New Yorku Rangers vítězství 4:3 v prodloužení proti New Jersey. Za poražené se střelecky prosadil Pavel Zacha. Branku zaznamenal i Jakub Vrána z Washingtonu. Capitals vyhráli v Montrealu 4:2.

Typická gólová oslava Filipa Chytila (72) z New Yorku Rangers. Osmnáctiletý hráč simuluje střelbu z luku.

Zlínský odchovanec Chytil byl letos draftován Rangers v prvním kole z 21. pozice. S newyorským klubem uzavřel tříletou nováčkovskou smlouvu. Čekalo se, že odletí na nováčkovský kemp, nicméně mladého centra zastavilo svalové zranění, a tak své umění ukazuje až nyní.

Hned v prvním přípravném střetnutí se rodák z Kroměříže dočkal premiérové trefy. V přesilové hře zužitkoval pas od Zuccarella a mohl začít slavit. „Je to skvělý pocit skórovat v prodloužení. Vstřelil jsem svůj první gól a navíc vítězný," rozplýval se Chytil. „Cítil jsem se skvěle, i když to byl můj první zápas po čtyřech týdnech," dodal.

Pochvalu si vysloužil i od spoluhráče. „Hrál moc dobře. Před utkáním jsem mu řekl, ať hraje jednoduše. Dneska ukázal, že je velmi šikovný hráč," pravil Mats Zuccarello, jenž s Chytilem a Kreiderem nastoupil v první formaci.

Šťastný gól Vrány

První zásah Devils proti Rangers obstaral jiný český mladík. Předloňská šestka draftu Pavel Zacha ze vzduchu sklepl plachtící puk za záda Henrika Lundqvista a na začátku druhé třetiny srovnával dvacetiletý hokejista na průběžných 1:1. I pro něj to byla první trefa v přípravě. Jezdci v duelu vedli celkem čtyřikrát, třikrát dokázali Ďáblové srovnat, až na rozhodující branku reagovat nemohli.

Do střelecké listiny se zapsal i Jakub Vrána z Washingtonu, i když s velkou dávkou štěstí. Při přesilové hře nahazoval bekhendem od mantinelu před branku puk na Kuzněcova a jeho žabičku si srazil do branky obránce Davidson.

Odchovanec pražských Letňan zvyšoval na 2:0, Capitals nakonec slavili na montrealském ledě výhru 4:2. Za Canadiens si připsali asistence Jakub Jeřábek a Aleš Hemský.

Bod za přihrávku má i Martin Nečas z Caroliny. Nejvýše draftovaný český hráč na posledním výběru talentů (12.) ale nezabránil porážce Hurricanes 3:4 s Tampou Bay.

Los Angeles porazilo v Šanghaji v přípravě Vancouver 5:2. V prvním vystoupení klubů NHL v Číně o tom rozhodl dvěma góly včetně vítězného útočník Tanner Pearson.

Přípravné zápasy před NHL:
Montreal - Washington 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Branky: 22. Hudon (Jeřábek), 32. Pacioretty (Hemský) - 6. Kuzněcov, 10. J. Vrána, 55. Smith-Pelly, 59. T. Wilson.
New York Rangers - New Jersey 4:3 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 16. K. Hayes, 25. Kreider, 31. Desharnais, 65. Chytil - 25. Zacha, 28. Gibbons, 44. J. Hayes.
New York Islanders - Philadelphia 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 10. D. Toews, 52. Boychuk, 58. Ladd - 1. Konecny, 59. Brennan.
Philadelphia - New York Islanders 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0), hráno v Allentownu
Branky: 21. a 37. Leier, 61. Gostisbehere - 3. Barzal, 60. Lee. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal 40 minut, ze 17 střel inkasoval jednu branku a úspěšnost zákroků měl 94,12 procenta.
Carolina - Tampa Bay 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 13. Wallmark (Nečas), 30. D. Ryan, 59. Aho - 7. Erne, 23. McGinn, 25. Sergačov, 52. Katchouk.
Pittsburgh - Detroit 6:5 v prodl. (0:1, 3:2, 2:2 - 1:0)
Branky: 21. a 44. A. Johnson, 21. McKegg, 30. Sheary, 41. Guentzel, 61. Schultz - 33. a 59. Nyquist, 3. Helm, 23. Street, 41. Lorito.
St. Louis - Columbus 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 7. a 63. Tarasenko, 36. Schwartz - 28. a 31. Dalpe.
Winnipeg - Edmonton 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 6. Ehlers - 23. Letestu, 23. Khaira, 34. J. Jokinen, 60. Yamamoto.
Calgary - Vancouver 3:5 (3:1, 0:3, 0:1)
Branky: 3. Glass, 6. Lomberg, 18. Jankowski - 14. Rodin, 23. Boeser, 34. Goldobin, 38. Virtanen, 53. Chatfield.
Anaheim - Arizona 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Branky: 4. M. Jones - 1. a 35. Fischer, 26. a 59. Keller, 38. Domi.
Los Angeles - Vancouver 5:2 (2:0, 1:1, 2:1), hráno v Šanghaji
Branky: 16. a 57. Pearson, 8. Kempe, 22. Martinez, 60. Carter - 23. S. Bärtschi, 53. Markus Granlund.