Barcelona smetla Córdobu. Premiérový gól vstřelil Suárez

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

SOUHRN 16. KOLA ŠPANĚLSKÉ LIGY | Fotbalisté Barcelony deklasovali v 16. kole španělské ligy 5:0 Córdobu a přiblížili se na rozdíl bodu vedoucímu Realu Madrid, jenž má vzhledem k účasti na mistrovství světa klubů zápas k dobru. Svůj první ligový gól v dresu katalánského velkoklubu vstřelila letní posila Luis Suárez. Fotbalisté Atlética Madrid otočili v 16. kole španělské ligy duel s Bilbaem a vítězstvím 4:1 si pojistili třetí místo v tabulce. Podobný vývoj mělo i utkání na hřišti Elche, kde po obratu zvítězila Málaga 2:1 a udržela se v těsném boji o pohárové příčky.

Uruguayský kanonýr ukončil čekání na premiérový gól v Primera División v 53. minutě. Suárez se trefil v osmém ligovém duelu po vypršení čtyřměsíčního distance za kousnutí Giorgia Chielliniho na mistrovství světa. Dvě branky už bývalý útočník Liverpoolu zaznamenal v Lize mistrů.

Suárez zvýšil na 2:0 po zpětné přihrávce Pedra, jenž už v 2. minutě otevřel skóre. Vítězství Barcelony poté zpečetili v 80. minutě Gerard Piqué a v úplném závěru Lionel Messi, který dal 14. a 15. ligový gól v sezoně. Argentinec si tak pojistil druhé místo v tabulce střelců za suverénním Cristianem Ronaldem z Realu (25).

Málaga otočila zápas s Elche

Fotbalisté Málagy otočili v 16. kole španělské ligy utkání s Elche a po vítězství 2:1 zůstali v těsném kontaktu s týmy bojujícími o Ligu mistrů. Na třetí Atlético Madrid, které má večerní duel s Bilbaem k dobru, ztrácejí ze sedmého místa jen dva body.

Málaga prohrávala na hřišti posledního celku La ligy po hlavičce Davida Lombána z nastavení první půle, po změně stran však skóre zvrátila. V 49. minutě srovnal Ignacio Camacho a třináct minut před koncem přidal druhý zásah favorita z hranice pokutového území Luis Alberto.

Villarrealu pomohl k vítězství 3:0 nad La Coruňou především Luciano Vietto. Argentinský útočník vstřelil dvě branky po podobných přihrávkách Denise Černyševa a Víctora Ruize, první gól "Žluté ponorky" zařídil Jonathan Dos Santos. Villarreal vyhrál popáté za sebou a v tabulce je pátý.

Alétiko otočilo duel s Bilbaem

Atlético inkasovalo v Bilbau v 17. minutě, kdy se trefil po standardní situaci Mikel Rico. Hned z první akce po změně stran ale vyrovnal útočník Antoine Griezmann a už v 53. minutě měl navrch úřadující šampion, když faul na Tiaga Mendese potrestal z penalty Raúl García.

Třetí gól madridského celku dal opět Griezmann a devět minut před koncem pak uzavřel hattrick. Francouzský reprezentant, který na gól v dresu Atlética v lize čekal přes tři měsíce, tak zažil jednoznačně nejlepší zápas od letního příchodu ze San Sebastianu.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.