2. prosince 2017 • 20:50

CELÝ SESTŘIH: Plzeň – Jablonec 2:0. Rozhodl Krmenčík, lídr vede o 14 bodů

Autor: iSport.cz, ČTK
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Fotbalisté Plzně porazili v 16. kole české ligy Jablonec 2:0 a vyhráli i osmé domácí utkání v sezoně. Vítězství Viktorie zařídil dvěma zásahy útočník Michael Krmenčík. Západočeši přezimují v čele tabulky s rekordním počtem 46 bodů i historicky nejvyšším náskokem 14 bodů před pražskou Slavií a Olomoucí.

Do plzeňské sestavy se vrátil nejlepší střelec Krmenčík a vykartovaného beka Davida Limberského nahradil Milan Havel. Jablonecký kouč Zdeněk Klucký udělal také dvě změny v základní jedenáctce, oproti remízovému duelu se Slavií (1:1) nastoupili Michal Trávník a Stanislav Tecl.

Právě bývalý útočník Západočechů Tecl se dostal do první šance utkání, když v osmé minutě přeběhl s míčem půl hřiště a zamířil na bližší tyč, gólman Kozáčik ale střelu pohlídal. Na druhé straně minul branku Kolář po přihrávce Kopice.

V 17. minutě Krmenčík patičkou předložil míč Kolářovi a gólman hostů Valeš se v mrazivém večeru poprvé zahřál, když záložníkovu střelu vytáhl na břevno. O minutu později si plzeňští hráči vyměnili role. Kolář, který odehrál jubilejní 300. duel v české nejvyšší soutěži, povedeným pasem vyřadil několik protihráčů ze hry a našel Krmenčíka, jenž přízemní střelou otevřel skóre.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 2:0. Lídr má náskok 14 bodů, rozhodl Krmenčík

Domácí následně drželi míč a nepouštěli Jablonec do výraznějších šancí, naopak mohli zvýšit skóre. Při Kopicově zakončení byl Valeš však z branky včas, v 29. minutě pak skončil Hořavův pokus na břevnu.

Začátek druhé půle přinesl jen náznaky jabloneckých šancí: Mihálik nedokončil nadějnou akci po Masopustově přihrávce a Trávník následně jen prověřil Kozáčikovu pozornost. V 69. minutě Kopic tvrdou ranou z přímého kopu těsně minul branku Severočechů.

Deset minut před koncem definitivně rozhodl Krmenčík, který celou akci odstartoval. Ke střele se nejprve dostal Kolář, trefil však tyč. Míč se ale odrazil k volnému útočníkovi, který si připsal jedenáctý gól v sezoně a tabulce střelců vévodí o tři zásahy před Teclem.

Domácí: 18. Krmenčík, 80. Krmenčík

Hosté:

Domácí: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C), Havel – Hořava, Hrošovský – Petržela (73. Čermák), D. Kolář (84. Ivanschitz), Kopic – Krmenčík (89. Bakoš).

Hosté: Valeš – Holeš, Pernica (C), M. Kysela, Matěj Hanousek – Masopust (69. Jovović), V. Kubista (44. Považanec), Trávník (80. Doležal), Zelený – Mihálik, Tecl.

Plzeň - Jablonec: Plzeň otevřela obranu Jablonce a Kolář vystřelil těsně vedle

Plzeň - Jablonec: Krmenčík připravil Kolářovi tutovku, Valeš vytáhl střelu na břevno

Plzeň - Jablonec: Krmenčík si našel místo, propálil Valeše a Plzeň vede 1:0

Plzeň - Jablonec: Hořava střelou z hranice vápna těsně minul šibenici

Plzeň - Jablonec: Petržela našel za obranou Kopice, toho vychytal Valeš

Plzeň - Jablonec: Hořava napřáhl z dálky a dělovkou trefil břevno

Plzeň - Jablonec: Trávníkovu tečovanou střelu Kozáčik udržel

Plzeň - Jablonec: Petrželovu nebezpečnou ránu chytil Valeš

Plzeň - Jablonec: Kopicova dělovka z přímáku těsně minula bránu

Plzeň - Jablonec: Kolář trefil tyč, Krmenčík propálil všechny a Plzeň vede 2:0