Baník - Slavia 2:3. Hosté otočili v závěru, rozhodl střídající Ngadeu

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Slavie v generálce na jarní část HET ligy porazili Baník Ostrava 3:2. Domácí vedli díky dvěma brankám Tomáše Poznara 2:1, v závěru ale svou druhou brankou v utkání srovnal Milan Škoda a těsně před koncem rozhodl střídající Michael Ngadeu.

Slávisté nezačali dobře a už ve třetí minutě Jakub Jugas trefil břevno vlastní branky. V desáté minutě poslal Baník do vedení Poznar hlavičkou po centru Martina Filla.

"Sešívaní" dokázali odpovědět už za čtyři minuty. Brankář Jan Laštůvka, který přišel do Ostravy v zimě ze Slavie, vyrazil Necidovu ránu jen před Škodu a ten už měl snadnou práci. Z podobné situace na druhé straně skóroval opět Poznar, když ve 28. minutě dorazil Fillův pokus.

Po hodině hry Slavia podruhé vyrovnala. Střídající mladík Pavel Bucha vyslal do úniku Jaromíra Zmrhala, jenž připravil výhodnou pozici zakončujícímu Škodovi. Trenér hostů Jindřich Trpišovský v 72. minutě vystřídal hned devět hráčů a utkání směřovalo k remíze. Těsně před koncem se však po Dannyho centru zblízka prosadil další náhradník Ngadeu.

Hosté: 14. Škoda, 61. Škoda, 87. Ngadeu

Domácí: Laštůvka – Pazdera (46. Breda), Psyché (46. Šindelář), Procházka (C), Fleišman (70. Azackij) – Hrubý, Hlinka (46. Jirásek) – Mičola (46. Granečný), Fillo (80. Stáňa), de Azevedo (80. Sus) – Poznar (46. Diop).

Hosté: Kolář – Jugas (72. Frydrych), Kúdela (72. Pokorný), Deli (72. Ngadeu), Sýkora (72. Sobol) – Mingazov (72. Stoch), Hušbauer (72. Danny), Souček (72. Hromada), Zmrhal (72. van Buren) – Necid (58. Bucha), Škoda (C) (72. Tecl).