Nájezdy si podmanil Petr Koukal (uprostřed), který jako jediný proměnil.  (Autor: Barbora Reichová / Sport)
Autor: ČTK -
21. února 2018
07:00

Čeští hokejisté vyhráli ve čtvrtfinále olympijských her v Pchjongčchangu nad Spojenými státy americkými 3:2 po nájezdech. Jako jediný se trefil v rozstřelu ve druhé sérii útočník Petr Koukal. Brankář Pavel Francouz kryl všech pět pokusů USA.

Češi prohrávali od sedmé minuty po trefě Ryana Donata. Stav otočili obránci. Ještě v první třetině vyrovnal Jan Kolář a ve 29. minutě se trefil Tomáš Kundrátek. Američané za dvě minuty smazali ztrátu ve vlastním oslabení zásluhou Jima Slatera.

Češi hokejisté mají šanci bojovat o medaili pod pěti kruhy poprvé od bronzu v roce 2006 v Turíně. V semifinále velkého turnaje jsou poprvé od domácího mistrovství světa v Praze v roce 2015. V boji o finále čeká svěřence trenéra Josefa Jandače vítěz duelu mezi výběrem Ruska a Norskem.