Slovinsko - Island 28:18 České házenkářky po druhém bloku kvalifikace přišly o druhé místo

Celje

České házenkářky po druhém bloku kvalifikace o postup na mistrovství Evropy přišly o druhé místo v tabulce. Po dvou porážkách s favorizovaným Dánskem přepustily postupovou pozici o bod Slovinkám, které z dvojzápasu s Islandem získaly tři body. Po středeční remíze na Islandu dnes doma zvítězily jasně 28:18.

V páté skupině tak podle všeho rozhodne o druhém přímo postupujícím týmu vzájemný duel mezi Češkami a Slovinkami v závěrečném utkání 2. června. V říjnu ve Slovinsku skončil první duel nerozhodně (28:28).

V předposledním kole se ještě výběr Jana Bašného představí 30. května na Islandu a Slovinky budou hostit již jistě postupující Dánsko. Vedle prvních dvou týmů projde na závěrečný turnaj ve Francii ze sedmi kvalifikačních skupin ještě nejlepší celek z třetího místa.