SESTŘIHY: Ztráta Atlétika přiblížila Barcelonu k titulu, Real má bod

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Atlético Madrid nečekaně prohrálo ve 33. kole španělské fotbalové ligy 0:3 v San Sebastianu a přiblížilo tím vedoucí Barcelonu k zisku titulu. Katalánský velkoklub má v čele tabulky před druhým Atlétikem náskok dvanácti bodů a pětadvacátý mistrovský triumf získá, pokud v příštím ligovém duelu 29. dubna vyhraje na hřišti sestupem ohrožené La Coruni. Realu Madrid zaváhal v domácím utkání proti Bilbau, proti kterému už od 14. minutě doháněli manko. Až v závěru se trefil Cristiano Ronaldo, který tak svému týmu zachránil bod, po němž ztrácí na vedoucí Barcelonu propastných 15 bodů.

San Sebastian - Atlético Madrid 3:0

Branky: 79. a 90.+2 Juanmi, 28. Willian José

Domácí: 27. José, 80. Juanmi, 90+2. Juanmi

Hosté:

Domácí: Rulli – H. Moreno, de la Bella, Navas, A. Elustondo – Canales, Illarramendi, Pardo (64. Zurutuza), Januzaj – José (87. Bautista), Oyarzabal (72. Juanmi).

Hosté: Oblak – Juanfran (56. Vitolo), Godín, Vrsaljko, Savić – Saúl Ñíguez, Koke, Partey (76. Gabi), Gameiro – Griezmann, Á. Correa (46. F. Torres).

Náhradníci

Domácí: Zubeldia, Juanmi, Toño, Zurutuza, Odriozola Arzallus, Rodrigues, Bautista

Hosté: Torres, Gabi, Vitolo, Giménez, Werner, Sergi, Agüero Núñez

Karty

Domácí: Juanmi

San Sebastian přehrával Atlético od začátku do konce a uštědřil favorizovaným hostům nejtěžší porážku v sezoně. Skóre otevřel ve 27. minutě střelou od tyče Willian José po zpětné přihrávce bývalého hráče Manchesteru United Adnana Januzaje.

Real Sociedad si vytvářel další šance a dočkal se v 80. minutě díky Juanmimu, jehož vyslal do brejku střelec první branky Willian José. V druhé nastavené minutě pak španělský útočník Juanmi svým druhým gólem pečetil výhru. San Sebastian vyhrál poslední tři zápasy při skóre 9:0 a posunul se do klidného středu tabulky na 11. místo.

Atlétiku, jemuž chyběl zraněný útočník Diego Costa, se přiblížil městský rival Real. "Bílý balet" ztrácí po středeční remíze 1:1 s Bilbaem na třetím místě tři body.

SESTŘIH LA LIGY: Real Sociedad - Atlético Madrid 3:0. Ztráta favorita pomohla Barceloně

Alavés - Girona 1:2

Branky: 90. Pina - 58. Aleix García, 86. Stuani z pen.

Domácí: 90+1. Pina

Hosté: 59. Aleix Garcia, 86. Stuani

Domácí: Pacheco – Martín (75. Wakaso), Laguardia, Ely, R. Duarte – I. Gómez, D. Torres (62. García), Pina, Burgui (46. Sobrino) – Munir, Guidetti.

Hosté: Bono – Juanpe, Alcalá, Muniesa – Maffeo, Timor, Aleix Garcia (80. Pons), Aday – Lozano (57. Portugués), Olunga (68. Stuani), B. García.

Hosté: 14. I. Williams

Domácí: Navas – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – L. Vázquez, Kroos, Modrić, Asensio (69. Isco) – Benzema (69. Bale), Ronaldo.

Hosté: Arrizabalaga – Lekue (79. Susaeta), Núñez, I. Martínez, Balenziaga – San José, Iturraspe (C) – de Marcos, Raúl García, I. Córdoba (70. Muniain) – I. Williams (85. Aduriz).

59 193 diváků

Bilbao poslal do vedení ve 14. minutě Iňaki Williams, který po rychlé akci přehodil brankáře Keylora Navase. "Bílý balet" si vytvořil tlak i řadu šancí, ale odpor Athleticu zlomil až těsně před koncem, kdy střelu Luky Modriče lehce tečoval Ronaldo.

Portugalský útočník 24. gólem v ligové sezoně předstihl druhého nejlepšího střelce soutěže Luise Suáreze. Tabulku kanonýrů vede s 29 zásahy další hvězda Barcelony Lionel Messi.

SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Athletic Bilbao 1:1

Real – Bilbao: GÓL! Wlliams využil zaváhání Ramose a přeloboval domácího brankáře Navase

Real – Bilbao: Parádní zákrok hostujícího brankáře! Tentokrát zasáhl proti Marcelovi na přední

Real – Bilbao: GÓL! Real vyrovnává, když Ronaldo tečoval střelu Modriče

Real – Bilbao: Ronaldo se pokusil o nůžky ve vápně jako proti Buffonovi, ale nerozhodl

Celta Vigo - Barcelona 2:2 (1:1)

Branky: 45. Jonny, 82. Aspas - 36. Dembélé, 64. Paco.

Domácí: 45. J. Castro, 82. Aspas

Hosté: 36. O. Dembèlé, 64. Alcácer

Domácí: S. Álvarez – Wass, Roncaglia, Sergi Gómez, J. Castro – Méndez (85. Boyé), Jozabed (73. Radoja), Lobotka, Sisto (79. Mor) – Gómez, Aspas (C).

Hosté: ter Stegen (C) – Semedo, Y. Mina, Vermaelen, Digne – A. Gomes (60. Roberto), Paulinho – O. Dembèlé (78. Aleix Vidal), Denis Suárez, Coutinho (60. Messi) – Alcácer.

Balaídos, Vigo

Barcelona nastoupila bez hvězdného Argentince Messiho i Uruguayce Suáreze a v prvním poločase ji do vedení poslal Dembélé, gólem do šatny ale vyrovnal Jonny. Nejlepší střelec soutěže Messi přišel na hřiště až po hodině hry a za čtyři minuty už se radoval z vedení po gólu Paca Alcácera. Ani tentokrát ale favorit vedení neudržel.

Lídr tabulky udržel neporazitelnost v soutěži, která celkem trvá už 40 zápasů, ale už poosmé v sezoně remizoval. Atlético Madrid se k Barce může přiblížit ve čtvrtek na rozdíl devíti bodů.

SESTŘIH LA LIGY: Celta Vigo – Barcelona 2:2. Hosté dvakrát ztratili vedení

Paulinho hlavičkoval po rohovém kopu a trefil tyč

Famózní ter Stegen! Parádní zákrokem jednou rukou vychytal další tutovka Mendéze

Roberto stáhl unikajícího Aspase a dostal červenou

2:2! Ter Stegen špatně vyběhl, centr vyboxoval jen do Aspase, který vyrovnal

Espanyol - Eibar 0:1 (0:1)

Branky: 32. Lomban.

Domácí:

Hosté: 33. Lombán

Domácí: Pau López – Caricol, Hermoso, David López, Javi López (C) – V. Sánchez (67. Melendo), Ca. Sánchez, Darder – Piatti (46. Sergio García), G. Moreno, Baptistão (79. Navarro).

Hosté: Dmitrović – Ángel, Lombán, P. Oliveira, Capa – Dani García (C) (84. Diop), Escalante – Alejo (90. Juncà), Jordán, León – Peña (80. Kike García).

Alejandro Hernandez

Cornellà-El Prat stadium (Kapacita: 40 500)

Valencia - Getafe 1:2 (0:1)

Branky: 69. Rodrigo - 16. a 49. Rémy.

Domácí: 69. Rodrigo

Hosté: 16. Rémy, 49. Rémy

Domácí: Doménech – Montoya, Garay, Murillo, Gayá – Pereira (61. Torres), Parejo (C), Nemanja Maksimović (61. Soler), Guedes – Vietto (61. Rodrigo), Zaza.

Hosté: Guaita – Damián Suárez, Bruno González, Dakonam, Cabrera – Portillo (76. Mora), Flamini, Fajr, Ndiaye (90+2. Antunes) – J. Molina (C), Rémy (63. Jiménez).

La Coruňa - Sevilla 0:0

Domácí: R. Martínez – Juanfran, Albentosa, Schär, Luisinho – Guilherme (80. Bakkali), Mosquera (83. Valverde), C. Borges, Krohn-Dehli (36. Çolak) – Adrián López, Lucas.

Hosté: Soria – Navas, Mercado, Carriço, Layún – Pizarro, Geis – Sandro Ramírez (76. Muriel), Banega, Correa (57. Sarabia) – Fernández Luna (68. Nolito).

Villarreal - Leganés 2:1 (1:0)

Branky: 42. Ruíz, 55. Bacca - 82. Brasanac.

Domácí: 42. V. Ruiz, 56. Bacca

Hosté: 82. Brašanac

Domácí: Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, Antonio Rukavina – Hernández, Trigueros – Castillejo, Raba (80. R. Martínez), Čeryšev (67. N. Sansone) – Bacca (88. Fuego).

Hosté: Cuéllar – Tito, Muňoz, dos Santos, Carnero García – R. Pérez (55. Guerrero), Gumbau – Brašanac, Gabriel (C) (62. Eraso), Naranjo (68. S. Arribas) – Beauvue.

Branka: 90.+3 Junior

SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - Las Palmas 1:0.

Zklamaný Antoine Griezmann (vpravo) po porážce Atlétika Madrid od Realu Sociedad

Z V R P Skóre B

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.