SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:0. Letenští jsou třetí, pálil i Stanciu

Autor: iSport.cz
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Sparty v 25. kole první ligy doma porazili Jablonec 2:0 a minimálně do soboty se posunuli na třetí místo tabulky. Góly se o to zasloužili Nicolae Stanciu a Václav Kadlec. Jablonec, který klesl na páté místo, tak prohrál poprvé na jaře a po osmi zápasech. Sparta naopak protáhla neporazitelnost na deset utkání, vyhrála však teprve podruhé z posledních osmi duelů.

Sparta se přitom v utkání dlouho hledala a už během první půlhodiny bylo na zaplněné Letné slyšet pískání. Nejvíce fanoušky dráždil Kanga, kterému po půlhodině trenér Hapal musel promluvit do duše.

Jablonec měl několikrát možnost využít chyby domácích v rozehrávce, ale pořádně se mu to povedlo až ve 30. minutě, kdy Zelený prošel po levé straně a ve vápně našel zcela volného Chramostu . Ten ale nepotvrdil pověst střelce a brankáře Nitu z ideální pozice nepřekonal.

Místo toho krátce poté udeřila Sparta. Plavšič dravým průnikem vybojoval standardní situaci, k ní si stoupl Stanciu a střelou pod břevno otevřel skóre. Pro nejdražšího hráče v historii ligy to byla pátá branka v devíti zápasech.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:0

Domácí se po gólu uklidnili a zpřesnili hru, ale Jablonec měl ještě do poločasu šanci na vyrovnání. Trávník při standardní situaci překvapil místo centru přihrávkou po zemi na nabíhajícího Chramostu, ale ten z voleje vysoko přestřelil. Na druhé straně zase Pernica na poslední chvíli zachránil před Šuralem , kterého před prázdnou brankou hledal Stanciu.

V 58. minutě Kanga tvrdou střelou prověřil brankáře Hrubého, na vyražený míč dobíhal Šural a po jeho srážce se Zeleným odpískal sudí Hrubeš penaltu, kterou ale kvůli odmávanému ofsajdu ihned zrušil.

Chvíli nato běžel Kadlec do brejku, ale Pernica jeho střelu zablokoval na roh. Domácí ho rychle rozehráli, Plavšičův centr poslal Kulhánek hlavou do břevna a z dorážky už Kadlec navýšil vedení.

To mohl v 68. minutě ještě zvýšit Šural, když Hrubý neudržel Štetinovu střelu a sparťanský kapitán z úhlu dorážel, ale Zelený vykopl míč z brankové čáry.

Jablonec mohl ještě vrátit do hry Masopust , který deset minut před koncem ale trefil pouze tyč. Sparta už si pak vítězství pohlídala.

Domácí: 32. Stanciu, 62. V. Kadlec

Hosté:

Domácí: Niță – Zahustel, Kaya, Štetina, M. Frýdek – Kulhánek, Kanga – V. Kadlec (73. Sáček), Stanciu (84. Vatajelu), Plavšić – Josef Šural (C) (90. Lafata).

Hosté: V. Hrubý – Holeš, Pernica (C), Lischka, Zelený – Masopust, V. Kubista, Trávník (84. Považanec), Jovović (68. Hübschman) – Chramosta (67. Matěj Hanousek), Doležal.

Sparta - Jablonec: Holeš se parádně otočil s míčem a vypálil jen kousek vedle

Sparta - Jablonec: Zelený si pohrál se Štetinou, ale Chramosta ve velké šanci selhal

Sparta - Jablonec: Stanciu se trefil nádherně přes zeď a Sparta vede 1:0

Sparta - Jablonec: Jablonecká obrana má díry a Petr Rada se zlobí

Sparta - Jablonec: Trávník překvapil Spartu signálem, Chramosta ale vypálil hodně nepřesně

Jablonec: Kangovu dělovku vyrazil Hrubý, Hrubešovu penaltu opravil asistent na ofsajd

Sparta - Jablonec: Kulhánek po rohu hlavičkoval do břevna, Kadlec dorazil do brány – 2:0

Sparta - Jablonec: Jovovič skočil na zem a vztekal se, že mu Hrubeš neodpískal penaltu

Sparta - Jablonec: Šuralovu střelu vykopl z prázdné brány Zelený. Za čárou?

Sparta - Jablonec: Kangovu ránu z dálky zase lapil Hrubý

Sparta - Jablonec: Masopust se hnal na Nitu, ten jeho střelu vytěsnil na tyč

Sparta - Jablonec: Považancovu ránu Nita v pohodě chytil