SESTŘIH: Liberec - Slavia 0:0. Hosté ztratili, nepomohla ani přesilovka

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

Fotbalisté Slavie Praha remizovali ve šlágru 25. ligového kola v Liberci bez branek a vzdálila se jim obhajoba titulu. Na vedoucí Plzeň ztrácejí z druhého místa tabulky už sedm bodů. Slovan bodoval po předchozích dvou porážkách a posunul se na pátou příčku před Jablonec. V největší šanci dnešního utkání nastřelil těsně před pauzou hostující Josef Hušbauer tyč a červenobílí nevyužili ani přesilovku po vyloučení Matěje Pulkraba ze 77. minuty.

Sestavy

Domácí: Hladký – Coufal (C), Breite (85. Kačaraba), Mikula, Karafiát – Folprecht, Potočný (75. Pilař), Pulkrab, Ševčík (59. W. Da Silva) – Wiesner – Kerbr.

Hosté: O. Kolář – Jugas, Flo, Sýkora, Hušbauer (50. Danny) – Tecl, Ngadeu (74. Kúdela), Stoch, Bořil, Souček (C) – Hromada (82. Milan Škoda).

9290 diváků

Slavia stále zápolí s marodkou, a tak trenér Trpišovský postavil poprvé v lize na jaře na levý kraj obrany Floa. Poprvé v základní sestavě Pražanů hrál letos útočník Tecl. Domácí kouč Holoubek překvapil a premiérově v nejvyšší soutěži nasadil od začátku záložníka Wiesnera.

Slovan začal ve skvělé kulise a hned v páté minutě měl velkou šanci Breite, jenž z voleje přestřelil. Poté postupoval do brejku Pulkrab, ale hostující obrana srazila střelu na roh.

Pražané v druhé části první půle přidali. Ve 32. minutě jeden z bývalých libereckých hráčů ve slávistickém dresu Sýkora pálil po zemi křížnou střelou vedle a pět minut před pauzou v největší šanci trefil Hušbauer z podobné pozice tyč.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slavia 0:0. Hosté ztratili, nepomohla ani přesilovka
Video se připravuje ...

Slávistický kouč Trpišovský s realizačním týmem a sportovní ředitel Nezmar přišli do Edenu v zimě ze Slovanu, libereckou minulosti navíc má i řada hostujících hráčů, takže zápas byl oboustranně velmi vyhecovaný. Jen za úvodní dějství rozdal sudí Příhoda pět žlutých karet.

Po přestávce musel ze hry zraněný Hušbauer. Červenobílí vstoupili do druhé půle lépe a po Floově centru jen těsně nedosáhl na míč před prázdnou bránou Tecl. Proti Bořilovi pak dobře vystartoval gólman Hladký a když už Ngadeu po rohu dostal balon do domácí sítě, trefa neplatila kvůli ofsajdu, což potvrdil videorozhodčí.

V 65. minutě mohli udeřit Severočeši - brankář Pražanů Kolář jen sledoval, jak Potočného střela těsně zpoza vápna minula tyč.

V 77. minutě rozhodčí Příhoda udělil druhou žlutou kartu Pulkrabovi, ale hosté přesilovku nevyužili. Naopak po brejku mohl rozhodnout domácí Pilař, který z dálky těsně minul. Liberec bodoval v pátém z posledních šesti vzájemných ligových duelů a částečně oplatil Slavii nedávnou porážku 0:2 z domácího poháru v Edenu.

Klíčové momenty utkání

Liberec - Slavia: Poslední šanci Slavie zmařil útočný faul Součka

Liberec - Slavia: Střídající Pilař v úniku provětral slávistickou obranu a tvrdě vypálil

Liberec - Slavia: Po zmatcích v liberecké obraně dobře pálil Souček. Hladký jeho střelu chytil

Liberec - Slavia: VIDEO V AKCI: sudí zkoumal pád Tecla, rozhodl pro Liberec

Liberec - Slavia: Červená pro Pulkraba! Zbytečně zajel do Bořila a oslabil svůj tým

Liberec - Slavia: Da Silva chytře přiklepl Potočnému, jeho rána těsně minula branku

Liberec - Slavia: Chyba Dannyho: ztratil míč na polovině, pak předvedl žlutý faul

Liberec - Slavia: Slavia se raduje zbytečně, Ngadeuova hlavička pro ofsajd neplatí

Liberec - Slavia: Pulkrab na půlce tvrdě sestřelil Stocha, dostal žlutou kartu

Liberec - Slavia: Kerbr v obraně zaváhal, do šance se hnal Bořil. Hladký ale včas vyběhl

Liberec - Slavia: Flo chytře hledal ve vápně Tecla, ten se ale po centru natahoval marně

Liberec - Slavia: Jugas nechal propadnout míč za sebe, překvapený Pulkrab toho nevyužil

Liberec - Slavia: Obrovská šance Slavie! Hušbauer tvrdě vypálil a nastřelil tyč liberecké branky

Liberec - Slavia: Ngadeu tvrdě trefil Pulkraba do hlavy kopačkou, viděl žlutou kartu

Liberec - Slavia: Coufal už hraje se žlutou, u rohového praporku ale sejmul Floa

Liberec - Slavia: Hraje se tvrdě, v hromadné strkanici po faulu Slavie byl Hromada

Liberec - Slavia: Slovan je živější, Potočného ránu z dobré pozice Slavia zblokovala

Liberec - Slavia: Pulkrab si skvěle narazil a dostal se do zakončení, Ngadeu střelu zblokoval

Liberec - Slavia: Ngadeu promáchl nůžky, Liberec jeho zaváhání nevyužil

Liberec - Slavia: První šance Slavie: po rohu se prosadil hlavou Jugas, Hladký jeho pokus kryl

Liberec - Slavia: Pohotový Kolář dostal do brejku rychlíka Tecla, ten vybojoval roh

Liberec - Slavia: První velká šance Liberce: Breite po Potočného centru trestuhodně přestřelil