English

AutomobilRevue.cz

Friday, Nov 17

07

HYUNDAI i30 N – Do DETAILU JINAK

www.automobilrevue.cz

První Hyundai ze sportovní divize N není pouze vozem s výkonným motorem. V rámci vývoje došlo k úpravám takřka všech konstrukčních skupin.

06

MAZDA CLASSIC MUSEUM FREY – Rotary club

www.automobilrevue.cz

Historií Mazdy se táhne linka zajímavých technických řešení v čele s rotačními motory. Více do tajů historie této značky můžete nahlédnout v Augsburgu, kde je nové soukromé muzeum Mazda.

Thursday, Nov 16

07

Toyota Yaris 1.5 Dual VVT-iE – Upsizing opět na scéně

www.automobilrevue.cz

Zdá se, že doba neustálého zmenšování objemu motorů končí. Některé automobilky své pohonné jednotky začaly naopak zvětšovat, což je také případ modernizované Toyoty Yaris. Jak ukázal náš test, rozhodně jde o krok správným směrem.

06

Mercedes-Benz/Peugeot – Komfortní velké MPV

www.automobilrevue.cz

Zatímco běžné osobní modely MPV se zvolna proměňují v SUV, zájem zákazníků se přesouvá k osobní verzím lehkých užitkových vozidel.

Scania – Nová Scania S 500 v testu

www.automobilrevue.cz

Švédská Scania nás v průběhu roku „zásobovala“ novinkami jak na běžícím pásu.

Wednesday, Nov 15

Porovnání speciálů – TATRA „635“ vs. PHOENIX G2 /2.

www.automobilrevue.cz

Od té chvíle, kdy nás s Ing. Radomírem Smolkou, technickým ředitelem společnosti TATRA TRUCKS, napadla myšlenka porovnat renovovaný speciál T 815 VE 6x6 „Ostrý-II“ s moderním soutěžním vozidlem TATRA Phoenix G2, těšili jsme se na přímý…

OPEL 4x4 – Dvě spojky

www.automobilrevue.cz

V typu Insignia Opel používá stále nepříliš obvyklý systém pohonu všech kol. Říká mu Twinster a má u každé zadní poloosy jednu spojku.

HYUNDAI MOTOR COMPANY (1967 – 2017) – Padesátiny

www.automobilrevue.cz

Přestože Hyundai Motor Company slaví padesátiny, první automobil vlastní konstrukce postavila až v roce 1974. Do té doby totiž dělala Fordy.

Tuesday, Nov 14

07

NÜRBURGRING (1927 – 2017) – Zelené peklo

www.automobilrevue.cz

Na světě je mnoho okruhů, ale žádný není tak jezdecky náročný jako více než dvacet kilometrů Severní smyčky na Nürburgringu...

06

SUBARU FORESTER 2.0i EYESIGHT – Forester s očima

www.automobilrevue.cz

Kamerový bezpečnostní systém EyeSight se dostal také do evropského Foresteru, je k dispozici v kombinaci s dvoulitrovým zážehovým motorem a převodovkou Lineartronic.

AVIA SE VRACÍ – REINKARNACE

www.automobilrevue.cz

Před rokem skupina CSG a.s. (Czechoslovak Group) koupila od indické společnosti Ashok Leyland Motors vše, co ještě zbylo z kdysi slavné československé značky Avia, a zdálo se, že jí jde právě a jen o tu značku. Nicméně to, co se CGS…

Monday, Nov 13

PEUGEOT 5008 GT – PRO SEDM

www.automobilrevue.cz

Model 5008 vznikl prodloužením typu Peugeot 3008. A že je to základ solidní, o tom nemůže být pochyb.

Nadrozměr – BigMove na silnici

www.automobilrevue.cz

Termín „Dream Ships“ je součástí obecného žargonu v mezinárodní skupině přepravních společností BigMove. Jde o třínápravové nízkopodlažní návěsy dodané výrobcem Faymonville v roce 2007. Je to úspěšný příběh, který nyní pokračuje.

Busworld Europe 2017 – Světová výstava autobusů v Kortrijku

www.automobilrevue.cz

V polovině října se po dvou letech opět uskutečnil již 24. autobusový veletrh Busworld Europe v belgickém Kortrijku.

Friday, Nov 10

BMW 3.0 Si (E3) 1972 – S klenotem pod kapotou

www.automobilrevue.cz

V roce 1968 přišla na trh řada nových velkých sedanů BMW, známých jako New Six nebo Bavaria. Pohon jim zajistil nový řadový šestiválec M30 a výrobce se díky nim po pětileté pauze vrátil do teritoria, které mezitím ovládl hlavně konkurenční…

Georges Louis Frederic Boillot – Závodní a letecké eso

www.automobilrevue.cz

Georges Boillot byl jedním z významných francouzských závodních jezdců počátku minulého století. Jeho život však nakonec skončil v roce 1916 v důsledku prohraného leteckého souboje s přesilou německých Fokkerů.

Thursday, Nov 9

14

VOLVO PERSONAL SERVICE – Koncept otevřené kuchyně

Švédská značka Volvo dává jako první od vzniku automobilu sbohem starým způsobům práce a vydává se novým směrem v přístupu k servisu i samotným zákazníkům. V novém servisním konceptu se mechanik promění v osobního technika a zákazník mu…

12

Stylový dříč slaví úspěch

Oblíbený pick-up Ford Ranger nabízí komfortní technologie jako osobní auta a ve vrcholné verzi Wildtrak zastoupí i SUV. V jádru však zůstává robustním off-roadem, který se nezalekne tvrdé dřiny v těžkém terénu. Modely XLT a Limited jsou…

07

CHRYSLER 300 LIMITED – AMERICKÁ KRÁSA

Před třemi lety zmizel z evropských trhů. Jeho prodeje svými objemy zřejmě neodpovídaly představám vedení FCA. Je to škoda, Chrysler 300 by totiž u nás ve svém nejnovějším provedení zřejmě neměl konkurenci.

06

Česká značka – Reinkarnace po česku

Čtyři roky nebylo prakticky o druhdy velmi populární značce Avia ani vidu ani slechu. Důvodem bylo ukončení výroby a převezení výrobního zařízení kamsi do Indie nebo na střední východ. Až na sklonku letošního léta vstoupila Avia opět…

Wednesday, Nov 8

07

TATRA 87 – Osm válců a vzduch

Před osmdesáti lety, v říjnu 1937, měla na pražském autosalonu premiéru aerodynamická Tatra 87 se vzduchem chlazeným třílitrovým osmiválcem za zadní nápravou.

06

AUTOMOBIL PŘED 60 ROKY – automobil 1958

Také letos se pravidelně vracíme zpět v čase a připomínáme si, jak magazín Automobil vypadal o 60 ročníků dříve. A o čem že se tedy psalo v zářijovém Automobilu roku 1958?

VOLVO CARS (1927 – 2017) – Devadesátiny

Švédská automobilka Volvo slaví devadesátiny. Kruh se uzavírá, první vozy byly čtyřválce ÖV4, nejnovější také nemají více než čtyři válce...

Tuesday, Nov 7

07

FORD MUSTANG V8 GT CONVERTIBLE – VÝKON A STYL

Kouzlo tohoto amerického ponny caru nehasne ani více než po půl století. Vyzkoušeli jsme tentokrát jeho nejdražší provedení.

06

Baja Poland – Příprava na Dakar 2018

Big Shock Racing na Baja Poland prověřil tajná vylepšení závodních strojů i rentgen ve štětínské nemocnici.

Garáž pro lokomotivy – Výtopna Jaroměř

Asi dvě stě metrů západním směrem od parkoviště před nádražím je točna propojující s „běžnou železnicí“ mimo jiné i osm slepých kolejí končících pod střechou více jak 110 let staré výtopny, dnes soukromého železničního muzea.

Monday, Nov 6

07

BRISTOL CARS (1946 – 2017) – Návrat k jubileu

V loňském roce uplynulo sedmdesát let od vzniku osobních automobilů Bristol a při této příležitosti se představil zcela nový Bullet...

06

ETRC sezona 2017 – Mistrovské double!

Nový mistr Evropy Adam Lacko dnes spolu s Davidem Vršeckým po roční odmlce opět ovládli Pohár konstruktérů a přidali tak do sbírky týmu Buggyra již jedenáctý titul!

Dacia – Ještě více Dusteru!

Dacia představuje Nový Duster, ikonické SUV značky, které se pyšní zcela novým robustním designem.

Wednesday, Nov 1

00

Automobil 11/2017 je v prodeji

AutomobilRevue.cz

Právě vyšel zářijový Automobil 11/2017. Připravena jsou v něm představení nejnovějších automobilů, technologií a nezapomněli jsme ani na tradiční obsáhlou rubriku historie.