English

AutomobilRevue.cz

Today News

06

Finance – Kolik stojí vozidlo po havárii? /1.

www.automobilrevue.cz

To samozřejmě záleží na rozsahu poškození. K tomu zpravidla při havárii dojde. Někdy míň, někdy víc. Když se ale po nehodě automobil opraví, má stejnou cenu jako předtím? Mluvíme ovšem o opravě, která byla provedena dobře a vozidlo po ní…

Nová generace motorů – Další krok vpřed

www.automobilrevue.cz

Nová generace motorů V8 společnosti Scania přináší řadu vylepšení, která znamenají významný pokrok z hlediska přínosu zákazníkům. Výrazně vyšší úspora paliva, snížení celkové hmotnosti, nižší náklady na údržbu a opravy i vyšší celková…

Monday, Sep 18

Dakarské soutěže – Španělská prověrka

www.automobilrevue.cz

Pro ty soutěžní posádky a týmy, pro něž byla letošní Silk Way Rallye 2017 nevýhodná či příliš finančně nákladná, se sešli téměř na konci července na třídenní španělské soutěži dakarského typu Baja Aragon 2017.

Automobilový průmysl – Automobilový průmysl prochází revolucí

www.automobilrevue.cz

Vývoj automobilů s automatickým řízením, mohutné investice do snížení emisí, doznívání aféry „Dieselgate“ či rozvoj alternativních paliv.

Citroën/Dacia/KIA – Prostor nade vše

www.automobilrevue.cz

Evropská MPV si stále drží dobrou pozici u zákazníků, ať už mají pod kapotou vznětový, nebo zážehový motor.

Friday, Sep 15

Traktory – Zetor pokračuje v expanzi na afrických trzích

www.automobilrevue.cz

Renesanční období zažívají traktory značky Zetor na území Afriky.

Automobily – Nový stavební a nákladní vůz Iveco Stralis X-WAY

www.automobilrevue.cz

Zcela nová řada vozidel určená pro profesionální a stavební přepravní mise rozšiřuje širokou nabídku značky Iveco – Stralis X-WAY.

Baja Aragon – Příprava na Dakar

www.automobilrevue.cz

Baja Aragon, součást světového poháru cross country, startovala v malebném španělském městečku Teruel.

Thursday, Sep 14

Peugeot – Nový Peugeot Pick-Up

www.automobilrevue.cz

Značka Peugeot se vrací na trh s pick-upy. Ovšem tentokrát míří do segmentu pracovních vozidel s pohonem všech kol.

SUV – Téměř až na Mars

www.automobilrevue.cz

Nejen zvenčí, ale především zevnitř vypadá nový Peugeot 3008 velmi avantgardně. O některých designových řešeních lze ale s úspěchem pochybovat, že jsou funkční, ale jinak máte dojem, že vás nové SUV vystřelí až na Mars.

Minibusy – Obojživelné povyrazenie

www.automobilrevue.cz

Tesne pred začiatkom letnej sezóny bol vo svojej premiére na Slapskej priehrade predvedený obojživelný minibus Enjoy Akva pre dvanásť cestujúcich. Z celosvetového hľadiska to nie je žiadna veľká udalosť, avšak z nášho pohľadu ide o raritu…

Wednesday, Sep 13

08

Nákladní vozidla – Na trzích západní Evropy

www.automobilrevue.cz

Náročné automobilové trhy ve státech západní Evropy se vyznačují tvrdým konkurenčním prostředím a přetlakem vozidel všech kategorií a typů provozu.

Motory – Výkonnější motor pro řadu Volvo FE

www.automobilrevue.cz

Volvo FE se nyní nabízí s motorem 350 k/1400 Nm a novou přední nápravou pro zatížení až 9 tun.

06

Automobily – Pick-up Mercedes-Benz třídy X

www.automobilrevue.cz

Mercedes-Benz třídy X kombinuje typické vlastnosti pick-upu – robustnost, funkčnost, zatížitelnost a průchodnost terénem – s designem, komfortem, jízdní dynamikou a bezpečností.

Tuesday, Sep 12

07

RANGE ROVER VELAR (L560) – Uhlazená moderna

www.automobilrevue.cz

Aktuálně čtvrtou modelovou řadou Range Roveru je Velar, který se od ostatních typů své značky v mnoha ohledech odlišuje. I když je jeho původ speciální, přesto v něm jasně cítíte odkaz ostatních vozů této značky. A to je v tomto segmentu…

06

Tatra Trucks – Nové trucky pro armádu

www.automobilrevue.cz

Armáda České Republiky pořídí šest desítek obrněných vozidel Titus na podvozku Tatra a také nová nákladní vozidla.

Řidiči – Řidiči kamionů jsou nejvíce nedostatkovou profesí na českém trhu

www.automobilrevue.cz

Nákladní silniční doprava je velmi důležitou složkou české ekonomiky a přeprava zboží na velké vzdálenosti je stěžejním prvkem nejen v obchodních vztazích.

VÝSTAVA KAROSÁRNA PETERA – Komorní pocta

www.automobilrevue.cz

Od počátku června do konce září probíhá v Muzeu českého karosářství ve Vysokém Mýtě komorní výstava připomínající historii vrchlabské karosárny Petera.

Monday, Sep 11

SILVRETTA CLASSIC RALLYE MONTAFON 2017 – PODVACÁTÉ

www.automobilrevue.cz

Setinové rallye nejsou módou posledních pár let. Silvretta Classic, jedna z nejlepších z nich, se letos jela již podvacáté.

Motorhome – California XXL

www.automobilrevue.cz

Po léta je karavan VW California, založený na základě vozů modelové řady VW Bulli (Transporter), bestsellerem. Nyní však německá automobilka přichází s větší variantou California XXL na základě vozu Crafter.

ETRC – POPRVÉ NA SLOVENSKU – Buggyra stále v čele

www.automobilrevue.cz

Zásluhou Adama Lacka je Buggyra stále v čele průběžné klasifikace jednotlivců ETRC i po závodech na Slovensku. Společně s parťákem Davidem Vršeckým se Lackovi povedlo též mírně navýšit náskok v průběžném pořadí týmů.

Friday, Sep 8

LEGENDY 2017 – Čtvrté vydání

O víkendu 10. – 11. června letošního roku proběhl v areálu Bohnické psychiatrické léčebny již čtvrtý ročník motoristické slavnosti Legendy. Ani letos nechyběla tisícovka automobilů, od těch nejstarších až po úplné novinky, doplněná o…

AUTOMOBILY V UAE – Emiráty na kolech

To první, co z přistávajícího letadla v Dubaji uvidíte, jsou dálnice. Mnoho dálnic plných automobilů. Jak to tam s nimi chodí?

Thursday, Sep 7

Doprava – Rozumné řešení

V poslední době se o systémech samořízení a elektropohonech mluví nejhlasitěji v souvislosti se silniční dopravou. Existují však jiné druhy dopravy, kde je možné zavést všechny tyto „novinky“ rychleji a efektivněji.

Do původního stavu – Renovace „635“ – třetí třetina

Třetí, závěrečná část renovace se nesla v duchu kompletace vozidla. Dotažení jednotlivých detailů, oživení hnacího traktu, finální lakování a polep dobovými reklamami, to byly hlavní činnosti.

MITSUBISHI MOTORS CORPORATION – První století

Mitsubishi Motors Corporation sice vznikla teprve 22. dubna 1970, ale její počátky sahají až do roku 1917...

Wednesday, Sep 6

07

PONTIAC FIREBIRD – Plodný ročník

S rokem 1967 byla americká automobilová scéna obohacena o několik velmi zajímavých vozů třídy pony car. Mustang byl v roce 1964 sice první, ale roku 1967 jej následovaly například Chevrolet Camaro, Mercury Cougar nebo Pontiac Firebird.

06

Pokus o český národní rychlostní rekord 97 – Pravdivý příběh /3

Na začátku roku 1997 byla stavba rychlostního speciálu Ecorra Sport V8 v plném proudu. Ve stejnojmenné firmě pracovali na více než sto procent a vůz jim doslova rostl pod rukama.

STREET SCOOTER WORK – Vlastní řešení

Speciální elektrický užitkový rozvážkový automobil, vyvinutý pro vlastní potřeby německou poštou, používá pro pohon elektrickou modulární techniku Bosch.

Tuesday, Sep 5

08

CITROËN C3 1.2 PURETECH – Když chcete komfort

Pokud hledáte malý městský automobil a vaší hlavní prioritou je pohodlí, nový Citroën C3 bude téměř jistě ideální volbou. Jiný takto pohodlný hatchback na trhu nenajdete.