English

AutomobilRevue.cz

Wednesday, Aug 16

12

MUZEUM MOTORISMU ZNOJMO – DOMINANTA POD SPLAVEM

www.automobilrevue.cz

Na břehu řeky Dyje přímo pod Znojmem najdete jedno z bezesporu nejpozoruhodnějších muzeí svého druhu u nás.

Friday, Aug 11

06

Užitečná vozidla – Peugeot bude mít Pick Up!

www.automobilrevue.cz

Nový Peugeot Pick Up s délkou 5080 mm se řadí do kategorie kompaktních pick-upů s dvojitou kabinou. Tento segment představuje 10 % cílového trhu, do něhož spadají země severní Afriky a západní části subsaharské Afriky, které představují…

Konkurence nikdy nespí – aneb jaká je práce v Technickém vývoji ŠKODA AUTO

www.automobilrevue.cz

Nejen tržní úspěchy jsou tím, co z největší české automobilky dělá mezinárodně úspěšnou a technologicky vyspělou společnost. Je to také kvalitní a mezinárodní základna zaměstnanců, díky které mladoboleslavská ŠKODA AUTO pracuje na vývoji…

Přeprava zásilek – UPS vylepšuje technologii

www.automobilrevue.cz

UPS oznámila vylepšení řešení Flex™ Global View, nástroje pro řízení a sledování přepravovaného nákladu u letecké, námořní a pozemní přepravy.

Thursday, Aug 10

Bezpečnostní systémy – Inteligentní bezpečnostní systémy Volvo

www.automobilrevue.cz

Více vozidel na silnicích, rychlejší doprava a rozptylující tok různých informací – to jsou faktory, které pro řidiče osobních i nákladních vozidel představují značnou zátěž.

Autobusy – MAN bádá nad hybridním autobusem zítřka

www.automobilrevue.cz

MAN Truck & Bus se podílí na výzkumném projektu EU s názvem ECOCHAMPS. Cílem projektu je inovování hybridní technologie pro různé oblasti využití.

Cat Tatra Roadshow – Přehlídka strojů Caterpillar a vozů Tatra

www.automobilrevue.cz

Akce Cat® TATRA Roadshow 2017 odstartovala v květnu a nabídla ukázky nových technologií, strojů a vozidel značek Caterpillar a Tatra v České republice a na Slovensku.

Wednesday, Aug 9

07

ŠKODA VOS – Těžká vozba

Pro nejvyšší komunistické mocipány byla v letech 1950 až 1952 vyrobena stovka pancéřovaných osobních vozů Škoda VOS, poháněných pětilitrovým šestiválcem Praga.

CHATEAU LOUČEŇ CONCOURS D´ELEGANCE – Počtvrté a nejistě

Prostory zahrad zámku Loučeň o víkendu 3. a 4. června 2017 opět hostily vybrané exponáty naší nejlepší soutěže elegance, konané pod hlavičkou společnosti Veteránská krása. Co bylo k vidění?

06

Autobusy – Daily Tourys získal titul

Po titulu „International Coach of the year 2016“ pro Magelys získává Iveco Bus také titul „International Minibus of the year 2017“.

Tuesday, Aug 8

07

AUTOMOBIL PŘED 60 ROKY – automobil 1958

Také letos se pravidelně vracíme zpět v čase a připomínáme si, jak magazín Automobil vypadal o 60 ročníků dříve. A o čem že se tedy psalo v červencovém Automobilu roku 1958?

06

Audi – Audi lunar quattro

Měsíční vozidlo Audi lunar quattro oslavilo svůj filmový debut ve filmové sci-fi Ridleyho Scotta. „Vetřelec: Covenant“ bude uveden do českých kin 18. května 2017.

Tahače MAN – MAN pod Bezdězem

MAN Truck and Bus Czech Republik pozvalo začátkem května své prodejce, ale i zákazníky do Bělé pod Bezdězem.

Monday, Aug 7

07

SUNBEAM (ROOTES/CHRYSLER/PSA) – Oběť slučování

Automobily Sunbeam bývaly chloubou Velké Británie, sportovně laděná značka přežívala do počátku sedmdesátých let pod třemi různými majiteli...

06

Asistent řidiče – Asistent řidiče, který zachraňuje životy

Inteligentní kamera, která snímá děj před sebou a včas upozorňuje řidiče na nebezpečí hrozící kolize, přejetí jízdního pruhu bez zapnutí blinkrů nebo výskyt chodce ve vozovce.

Mercedes-Benz – S Actrosem v Lisabonu

Pozvání od importéra na akci s předlouhým názvem „Mercedes-Benz Trucks – Driving Experience Leasing in Road Efficiency 2017“ se neodmítá.

Friday, Aug 4

07

PORSCHE 911 GT3 (991.2) – Plnoleté GT3

Porsche uvedlo na trh první generaci modelu 911 GT3 v roce 1999. Letos měl premiéru další vývojový stupeň této verze, postavený na základě modernizovaného provedení modelu 911 (991).

06

Pneumatiky – Systém sledování tlaku v pneumatikách

Ruptela – mezinárodní poskytovatel řešení pro řízení dopravy se sídlem v Litvě – integruje systém ContiPressureCheck™ do svého telematického softwaru.

Fiat/Ford/Peugeot/Volkswagen – LUV v komfortní osobní verzi

Prodeje lehkých užitkových vozidel jsou již druhý rok za sebou velmi dobré. A to ve všech vyráběných verzích.

Thursday, Aug 3

10

Automobily – Autonomní nákladní vozidlo Volvo v Brazílii

Společnost Volvo Trucks vyvinula nové autonomní nákladní vozidlo, které může pro brazilské pěstitele cukrové třtiny znamenat velký nárůst produktivity.

07

OPEL CROSSLAND-X – Nová kooperace

Opel rozšířil nabídku svých vozů o typ Crossland-X. Řadí se do segmentu crossoverů s délkou 4,2 m a je prvním osobním vozem vzniklým ze spolupráce Opelu a PSA Groupe.

AUDI STORY – Loučení v Le Mans

Největší závod sportovních prototypů zažil letos nejvýraznější změny; poprvé po osmnácti letech není ve startovním poli Audi, po jedenácti letech chybějí také vznětové motory...

06

AUTOMOBILOVÉ MUZEUM MONACO – Automobily ve skále

Monacká vládnoucí knížecí rodina měla vždy velkou slabost pro automobily. Kníže Pierre, vévoda z Valentinois, inicioval roku 1929 založení Velké ceny, jíž se osobně zúčastnil ve voze Torpedo.

Wednesday, Aug 2

10

Automobil 8/2017 je v prodeji

AutomobilRevue.cz

Právě vyšel srpnový Automobil 08/2017. Připravena jsou v něm představení nejnovějších automobilů, technologií a nezapomněli jsme ani na tradiční obsáhlou rubriku historie.

MERCEDES-AMG GT R – Zrozen na okruhu

Mercedes-AMG GT (C190) již není pouze jedinou verzí dvoumístného kupé s motorem vpředu za přední nápravou a převodovkou za zadní. S pevnou střechou je připravena čtveřice variant a v podobě roadsteru dvě. My jsme měli možnost vyzkoušet…

09

Nová generace asistenčních technologií Ford

Stres, potenciální nebezpečí a v případě nehody vysoký účet za opravu laku a nárazníků – není divu, že parkování je napříč Evropou noční můrou řidičů.

TERMINÁL ROTTERDAM – LOGISTIKA DOPRAVY

Dnešní propojenost globální ekonomiky je podmíněna dopravou, přičemž největší přepravní objem mezi kontinenty je na dopravě lodní.

Tuesday, Aug 1

06

Autobusy – Extra dlouhý autobus

Výzkumný institut Fraunhofer v Drážďanech postavil ve spolupráci s výrobcem kloubových spojení Hübner a za využití karoserie Göppel Bus vozidlo s názvem Autotram Extra Grand.

FACEL-VEGA PARIS – Francouzský luxus

Výrobu prestižních automobilů nejvyšší třídy se pokusil Francii vrátit jistý Jean Daninos. Celková výroba nakonec přinesla 3033 kousků za deset let...

Monday, Jul 31

VOLVO FH/FM 2017 – Jemná cizelace

www.automobilrevue.cz

Evropskou sedmu velkých výrobců středních a těžkých nákladních a ostatních užitkových automobilů tvoří značky DAF (PacCar), Mercedes-Benz (Daimler), IVECO, MAN, Scania a Volvo s Renaultem, které jsou také účastníky nekompromisního…