Nadal porazil Bolelliho a má 80. vítězství na French Open, Berdych proti Chardymu kvůli tmě nedohrál

Obhájce titulu Španěl Rafael Nadal zvládl utkání 1. kola tenisového French Open, rozložené kvůli dešti do dvou dnů. Desetinásobný šampion Roland Garros si poradil s nepříjemným soupeřem Italem Simonem Bolellim 6:4, 6:3, 7:6 a na pařížské antuce slavil již osmdesátý vyhraný zápas. Utkání Tomáš Berdycha proti domácímu Jeremy Chardymu pořadatelé kvůli tmě za stavu 2:0 na sety pro Chardyho přerušili.

Paříž (Aktualizováno: 20:59 29. 5. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rafael Nadal.

Rafael Nadal. | Foto: Michel Euler | Zdroj: AP

Utkání začalo v pondělí večer a první hráč světa měl problémy s agresivně hrajícím Bolellim, který se do soutěže dostal až jako poražený z kvalifikace. Ve druhém setu musel Nadal otáčet ze stavu 1:3 a utekl mu i začátek třetí sady. Za stavu 0:3 z pohledu Španěla duel přerušila bouřka a utkání bylo odloženo.

Šafářová připouští, že možná hraje svou poslední sezonu. ‚Hodně to závisí na zdraví,‘ říká

Do dnešní dohrávky vstoupil Nadal suverénně a za pár minut srovnal na 3:3. Pak Fognini favorita trápil skvělým jednoručným bekhendem i přesnými kraťasy a vynutil si tie-break. V tom Nadal prohrával už 3:6 a 6:7, ale všechny setboly odvrátil a sám uspěl při třetím mečbolu. Itala tak porazil i pošesté v kariéře.

„Prošel jsem si těžkými okamžiky, ale to je důležité pro budoucnost,“ řekl Nadal. „Byl to každopádně náročný zápas a pro mě hodně kvalitní prověrka. Simone hrál velmi agresivně a ve třetím setu měl řadu šancí,“ vysekl soupeři poklonu hlavní favorit turnaje, jehož nyní prověří Guido Pella z Argentiny.

Ve čtrnácti zápasech prvního kola v Paříži ztratil Nadal jen tři sety - dva s Johnem Isnerem z USA v roce 2011 a jeden s Němcem Danielem Brandsem o dva roky později.

V případě zisku jedenáctého titulu z French Open se Nadal vyrovná v počtu triumfů na jednom z grandslamů rekordmance Australance Margaret Courtové, které ovládla jedenáctkrát dvouhru na Australian Open.

French Open:

Muži:
Dvouhra - 1. kolo:
Nadal (1-Šp.) - Bolelli (It.) 6:4, 6:3, 7:6 (11:9), Isner (9-USA) - Rubin (USA) 6:3, 7:6 (9:7), 7:6 (9:7), Pella (Urug.) - J. Sousa (Portug.) 6:2, 6:3, 6:4, Zeballos (Arg.) - Sugita (Jap.) 6:4, 6:7 (3:7), 6:4, 6:2, Edmund (16-Brit.) - De Minaur (Austr.) 6:2, 6:4, 6:3, Fognini (18-It.) - Andújar (Šp.) 6:4, 6:2, 6:1, Johnson (USA) - Mannarino (25-Fr.) 7:6 (7:1), 6:2, 6:2, Fucsovics (Maď.) - Pospisil (Kan.) 6:3, 6:3, 7:6 (7:5), Bemelmans (Belg.) - Bhambri (Indie) 6:4, 6:4, 6:1, M. Zverev - Mayer (oba Něm.) 6:2, 6:1, 7:6 (7:3), Del Potro (5-Arg.) - Mahut (Fr.) 1:6, 6:1, 6:2, 6:4, Zopp (Est.) - Sock (14-USA) 6:7 (4:7), 6:2, 4:6, 7:6 (7:5), 6:3, Stachovskij (Ukr.) - F. López (28-Šp.) 6:2, 6:4, 6:2.