Plzeň - Liberec 1:0. Druhou výhru Viktorie zařídil gólem Krmenčík

Viktoria Plzeň dokázala zvítězit i ve svém druhém utkání nového ročníku nejvyšší fotbalové soutěže, když si na domácím hřišti poradila s Libercem díky trefě Michaela Krmenčíka 1:0. Plzeň se tak dotáhla na čelo tabulky.

Plzeň (Aktualizováno: 19:58 30. 7. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kopic padá v souboji s libereckým Taraswm Kačarabóu.

Jan Kopic padá v souboji s libereckým Taraswm Kačarabóu. | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Ve dvou posledních vzájemných zápasech Plzně s Libercem padlo dohromady sedm gólů, přičemž na první branku museli diváci čekat jen sedm, potažmo jednadvacet minut. Tentokrát viděl plzeňský stadion gól až po hodině hry, kdy se prosadil domácí kanonýr Michael Krmenčík. Druhá trefa plzeňského kanonýra v sezoně se nakonec ukázala jako vítězná.

Fotbalová Sparta znovu hledá trenéra, místo na lavičce bude zaplňovat už potřetí za poslední rok

V první půli to přitom nevypadalo pro Plzeň kdo ví jak slavně. Liberecká aktivní hra dělala domácím problémy, hosté nedávali soupeři prostor na kombinaci. Navíc hned v samém začátku měli obrovskou šanci na úvodní gól, jenže Jakub Plšek svůj samostatný únik nezakončil dobře.

Po přestávce se domácí zlepšili a začali si vypracovávat zajímavé příležitosti. Nakonec se v 61. minutě Plzeň dočkala i kýženého gólu, když se míč od Kopice dostal do vápna až ke Krmenčíkovi, který ho snadno poslal do liberecké brány. Hned vzápětí mohla Viktoria vést už 2:0, jenže Kopicova střela skončila na tyči.

Liberec se pak snažil tlačit dopředu, z čehož pramenily plzeňské brejky, jenže ani jeden z nich nedokázali domácí přetavit v gól. Jednou zastavil Petrželu před prázdnou bránou zřejmě nesprávně zvednutý praporek čárového rozhodčího, podruhé zase Čermák špatně trefil prudkou Kopicovu přihrávku.

Liberec měl největší šanci zhruba dvě minuty před koncem, kdy se na malém vápně na chvíli ocitl sám, jenže v těžké pozici pálil nad břevno. Plzeň tak nakonec uhájila domácí vítězství nad Libercem 1:0.

2. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 1:0 (0:0)
Branka: 61. Krmenčík. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Koval. ŽK: Kačaraba, Mara, Koscelník (všichni Liberec). Diváci: 10.753.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít