Plzeň porazila ve Štrunových sadech Spartu, jedinou trefu zápasu si připsal Procházka

Plzeňští fotbalisté porazila ve šlágru 10. kola pražskou Spartu 1:0, když si jedinou trefu zápasu připsal Roman Procházka. V závěru utkání byl ještě vyloučen sparťanský Nicolae Stanciu.

Plzeň (Aktualizováno: 21:03 28. 9. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňský útočník Michael Krmenčík se Semihem Kayou

Plzeň bude spoléhat na Michaela Krmenčíka | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Plzeň vlétla do utkání víc než aktivně, když už v osmé minutě byl ve velké šanci Michal Krmenčík. Balon si ale nedokázal správně zpracovat, takže jeho pokus skončil jenom mezi diváky.

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha

Šlágr 10. kola jsem sledovali online

Chvíli na to to vypadalo, že Plzeň bude kopat penaltu. Uroš Radakovič v pokutovém území fauloval Krmenčíka a sudí Julínek ukázal na značku penalty. Po poradě s videorozhodčím ji ale odvolal.

Do konce prvního poločasu i nadále více hrozili domácí fotbalisté. Remízu tak pro Spartu zachránil několikrát skvělými zákroky Florin Nita.

Na začátku druhé půle začali být nebezpečnější i sparťané. Zvláště plzeňské defenzivě zatápěl Benjamin Tetteh, který měl asi největší šanci, ale míč poslal jen vedle brány.

Fotbalisté Bohemians remizovali v Ďolíčku s Karvinou 0:0, největší šance měli Hašek a Budínský

Až v 75. minutě se dočkali diváci v Doosan aréně první branky a velká část stadionu z ní měla radost. Balon byl před hranicí malého vápna několikrát tečován, když se dostal k Romanu Procházkovi a ten ho poslal přes několik hráčů včetně sparťanského Radakoviče pod břevno.

Na druhé straně mohl hned několik minut po něm srovnat Josef Šural, který ale před vstřelením branky fauloval, takže ta nemohla být uznána.

V závěru zápasu si sice vytvořili sparťané velký tlak, ale k vyrovnávací trefě to nevedlo. V závěru zápasu ještě dostal Nicolae Stanciu červenou kartu.