Branky, body, vteřiny

Boroš skončil v Iowě sedmnáctý, Nash po pádu dojela sedmá

Kateřina Nash neobhájila v sobotním závodu Světového poháru cyklokrosařek v Iowa City loňské prvenství, po kolizi v úvodním okruhu dojela sedmá. Michael Boroš skončil v závodu mužů sedmnáctý, zvítězili Belgičan Toon Aerts a Američanka Kaitlin Keoughová.

Michael Boroš
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Čtyřicetiletá Nash se v prvním okruhu po střetu se soupeřkou ocitla na zemi a klesla až na konec druhé desítky. Stíhací jízdou se dokázala posunout až na sedmé místo, za šestou Italkou Evou Lechnerovou zaostala téměř o půl minuty.

Vítězka úvodního závodu SP ve Waterloo Marianne Vosová z Nizozemska, sedminásobná mistryně světa, obsadila třetí místo. Předčila ji ještě Britka Evie Richardsová. Nash byla ve Waterloo třetí.

Nash si stíhací jízdou po pádu dojela na SP v Iowě pro sedmé místo

Ani mistr republiky Boroš nedokázal v Iowě navázat na výsledek z Waterloo, kde byl desátý. Stejně jako před týdnem zvítězil Aerts před krajanem Woutem van Aertem, trojnásobným mistrem světa.

Mistr Evropy z roku 2016 Aerts si dojel pro suverénní vítězství s náskokem 52 sekund. Třetí skončil další belgický cyklokrosař Michael Vanthourenhout, Boroš na vítěze ztratil bezmála čtyři a půl minuty.

Výsledky závodu Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City:

Muži:
1. Toon Aerts 1:02:28, 2. Van Aert -52, 3. M. Vanthourenhout -1:16, 4. Hermans (všichni Belg.) -1:32, 5. Van Kessel (Niz.) -2:06, 6. T. Merlier (Belg.) -2:13, ...17. Boroš -4:28.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 9 závodů):
1. Toon Aerts 160, 2. Van Aert 140, 3. Hermans 120, 4. L. Sweeck (Belg.) 109, 5. Van Kessel 105, 6. Soete (Belg.) 97, ...12. Boroš 76

Ženy:
1. Keoughová (USA) 40:55, 2. Richardsová (Brit.) -31, 3. Vosová -37, 4. De Boerová (obě Niz.) -40, 5. Cantová (Belg.), 6. Lechnerová Eva (It.) obě -53, 7. Nash (ČR) -1:18.

1. Vosová 145, 2. Richardsová 130, 3. Nash 113, 4. Keoughová 112, 5. Nobleová (USA) 109, 6. De Boerová 99.