Plzeňští fotbalisté na domácím hřišti stále neprohráli, severočeské derby nemělo vítěze

Viktoria Plzeň zůstává na domácím hřišti v domácí soutěži stále stoprocentní. Ve 13. kole porazila ve Štruncových sadech Slovácko 2:1 po trefách Havla a Procházky. Zápas mezi Jabloncem a Libercem skončil remízou 0:0.

Plzeň (Aktualizováno: 19:11 28. 10. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gólovou situaci připravil Aleši Čermákovi Michael Krmenčík

Plzeňští fotbalisté | Foto: Miroslav Chaloupka

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 2:1

Mladý gólman si první zákrok připsal ve třetí minutě proti Petrželově ráně z úhlu. O chvíli později se Havel prodral hostující obranou a předložil míč Petrželovi, ale ten zblízka minul odkrytou branku. Trmal poté vyrazil Krmenčíkovu ránu po rohu.

Beauguel prohloubil venkovní krizi Sparty, Zlín zvítězil 1:0

Číst článek

Favorit se dočkal ve 36. minutě. Míč po rohovém kopu propadl k Havlovi a ten ho povedenou ranou z hranice šestnáctky napálil přesně do horního růžku. Pro krajního hráče to byl premiérový soutěžní gól v sezoně.

Slovácko se po změně stran zlepšilo a několikrát zahrozilo. Blízko vyrovnání byl po rychlé akci Rezek, ale jeho tečovaná střela skončila těsně vedle. Na druhé straně Juroška v pokutovém území fauloval Krmenčíka a nařízenou penaltu v 67. minutě proměnil Procházka.

Probuzení hosté se ani po druhém gólu nevzdali a už za dvě minuty snížili. Navrátilův centr Řezník hlavou nešťastně posunul na volného Daníčka, který měl dostatek času i prostoru propálit brankáře Hrušku. Slovácko v lize skórovalo po 365 minutách.

Viktorii mohl vrátit klid Havel, jenže zblízka netrefil branku. Na druhé straně selhal Zajíc a samostatný únik zakončil jen nepřesnou střelou. Plzeňští v závěru těsný náskok udrželi a se soupeřem z Uherského Hradiště neprohráli ve 21. ligovém utkání za sebou.

FK Jablonec - FC Slovan Liberec 0:0

První půle nabídla velký boj a opatrnou hru bez výraznějších šancí. Liberec od úvodu dobře kombinoval, ale řadu nadějných akcí pokazil špatnou přihrávkou v předfinální fázi. Jako první tak zahrozil Jablonec, Jovovič ale v 16. minutě po centru z pravé strany trefil jen střed branky.

Konečně doma. Opava na vlastním stadionu rozdrtila Příbram, Olomouc otočila zápas v Karviné

Číst článek

Hodně aktivní byl hostující Pešek, který se po půlhodině uvolnil, ale střele dal opačnou faleš a poslal ji vedle. Na opačné straně pálil kousek nad Jovovič.

Také po přestávce se zprvu čekalo na šance. Až v 59. minutě na centr Koscelníka z pravé strany těsně nedosáhl na zadní tyči hostující Hybš, na opačné straně vystřelil střídající Acosta nad.

Jablonec, který ve čtvrtek remizoval 1:1 v Evropské lize s Astanou, se nemohl dostat k vážnému ohrožení liberecké branky, a tak kouč Rada nasadil po zranění uzdraveného útočníka Doležala. Na trávníku ale pokračovala opatrná hra. Až v 74. minutě po závaru pálil těsně vedle liberecký Potočný.

Po protiútoku dostal Jablonec ideální šanci rozhodnout. Masopust upadl v rohu pokutového území po souboji s Koscelníkem a sudí Jílek k nelibosti hostů nařídil penaltu. Považanec však selhal a nepříliš umístěnou střelou po zemi trefil gólmana Nguyena.

V poslední minutě nastavení pak po brejku domácích dvou na jednoho sám před brankářem přestřelil Acosta. Poprvé od března 2004 tak ligové derby mezi Jabloncem s Libercem skončilo 0:0.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 28. 10. 2018)