Čeští hokejisté předvedli proti Finům skvělý obrat. Ze stavu 0:3 otočili na 4:3 po nájezdech

Čeští hokejisté vstoupili do turnaje Channel One Cup výhrou 4:3 nad Finskem po samostatných nájezdech O branky národního týmu se postarali Michal Bulíř, Radan Lenc a Tomáš Kundrátek. Rozhodující nájezd proměnil Dominik Kubalík.

Tampere Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost českých hokejistů po vítězství nad Finskem

Radost českých hokejistů po vítězství nad Finskem | Zdroj: ČTK

Zaplněná hala ve finském Tampere viděla velmi zajímavý zápas, který mířil k jasné výhře domácích. Ti po dvou třetinách odskočili českému výběru až na třígólové vedení, avšak hosté zabrali a ve třetí třetině vyrovnali a vynutili si prodloužení zápasu.

Navrátilcům do reprezentace Jiřímu Novotnému a Ondřeji Němcovi je dohromady 69 let

V nastavené pětiminutovce branka nepadla, a tak zápas dospěl až k samostatným nájezdům. V nich rozhodl Dominik Kubalík.

O góly českého týmu v základní hrací době se postarali Michal Bulíř a Radan Lenc, kteří skórovali během 42 vteřin, v 52. minutě pak vyrovnal Tomáš Kundrátek. Vítězný gól v nájezdech dal Dominik Kubalík. Premiéru v národním mužstvu si odbyl útočník Ondřej Beránek.

Dalším soupeřem svěřenců kouče Miloše Říhy staršího budou po pátečním přesunu do Moskvy v sobotu od 13.45 SEČ domácí Rusové.

Finsko - ČR 3:4 po sam. náj. (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Hakulinen (Virtanen, Rajala), 23. Puustinen (Junttila), 28. Rajala (Hakanpää) - 43. Bulíř (Sekáč, Zámorský), 43. Lenc (Zámorský, Jordán), 52. Kundrátek (Sekáč, Roman), rozhodující sam. nájezd D. Kubalík. Rozhodčí: Öhlund, Nord (oba Švéd.) - Elonen, Nikulainen (oba Fin.). Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 6299.
Sestavy:
Finsko: Ortio - Hakanpää, Leskinen, Virtanen, Lindbohm, Vainio, Jokipakka, Lukka, Friman - Puustinen, Palve, Junttila - Rajala, Ruotsalainen, Hakulinen - Ojamäki, Kalapudas, J. Peltola - Sallinen, J. Lajunen, Ikonen. Trenéři: Jukka Jalonen, Mikko Manner a Antti Pennanen.
ČR: Hrubec - Němec, Polášek, Zámorský, Jordán, Kundrátek, Štencel, Musil, Krejčík - Nestrašil, Novotný, Sekáč - D. Kubalík, R. Hanzl, Lenc - H. Zohorna, Bulíř, T. Zohorna - Tomášek, Roman, Beránek. Trenéři: Miloš Říha st., Robert Reichel a Karel Mlejnek.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít