Třinečtí hokejisté vyhráli nad Litvínovem a posunuli se do čela extraligy, Chomutov přehrál Vítkovice

Hokejisté Třince se vrátili znovu do čela extraligové tabulky, když na svém ledě porazili Litvínov 4:1. Chomutov zvítězil nad čtvrtými Vítkovicemi 4:2 a Plzeň po prodloužení nad Zlínem 3:2 hatrrickem Milana Gulašeho. Po samostatných nájezdech zvítězili v Karlových Varech liberečtí Bílí tygři. Jediná branka stačila Mladé Boleslavi k vítězství nad Pardubicemi. Sparta přehrála Olomouc 3:0 a Hradec Králové Brno 4:5 po samostatných nájezdech.

Třinec, Chomutov, Zlín, Karlovy Vary, Mladá Boleslav, Olomouc (Aktualizováno: 21:32 6. 1. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třinecká radost po úvodní trefě Martina Růžičky v zápase proti Litvínovu

Třinecká radost po úvodní trefě Martina Růžičky v zápase proti Litvínovu | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 4:1

Třinecké hokejisty v sobotu sesadil z čela extraligové tabulky Liberec. Třinečtí na svém ledě ale šli jasně za třemi body a návratem do vedení. V osmé minutě otevřel skóre Martin Růžička a necelých deset minut na to vedli domácí už o dvě branky po trefě Vladimíra Draveckého.

Ve druhé třetině se podařilo domácím snížit. Jan Myšák dostal kotouč za obranu a dokázal snadno překonat bezmocného Šimona Hrubce. Dvoubrankové vedení si vzal Třinec zpět zásluhou Tomáše Kundrátka a na rozdíl tří branek navyšoval druhou trefou zápasu Růžička.

Piráti Chomutov – HC Vítkovice Ridera 4:2

V první třetině se dočkali diváci v chomutovské Rocknet aréně hned tří branek. První padla za záda domácího Peterse, kterého překonal Ondřej Roman. Z dalších dvou branek už měli fanoušci domácích větší radost. Nejdřív vyrovnal Masi Marjamäki a následně poslal Chomutov do vedení Lukáš Vantuch.

Minutu před druhou pauzu rozradostnil znovu fanoušku v severočeském městě Vladimír Růžička, který zvládl využít dvojnásobnou přesilovou hru. Vítkovice ale závěr utkání ještě zdramatizovaly, když snižoval Jakub Lev. V závěru zkoušely i hru bez brankáře, kterou ale potrestal Juraj Vlach.

PSG Berani Zlín – HC Škoda Plzeň 2:3 po prodloužení

Na branku se na zimním stadionu Luďka Čajky čekalo až do 33. minutě. Jako první se v utkání prosadil domácí Tomáše Žižka a za minutu a půl ho napodobil jeho spoluhráč Tomáš Fořt. Pak ožila i Plzeň, za kterou snižoval Milan Gulaš.

Tomu samému hráči se povedlo ve třetí třetině srovnat, když zvládl ranou zblízka prostřelit Jakuba Sedláčka mezi jeho betony. O vítězi zápasu nakonec rozhodlo prodloužení, ve kterém se už po půl minutě prosadil Gulaš a zkompletoval tak hattrick.

HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. nájezdech

Hokejisty ze severu Čech měli za sebou náročný program, když v sobotu hráli doma s Mladou Boleslaví a už v neděli je čekal od půl čtvrté zápas na ledě Karlových Varů. Karlovarští byli zpočátku aktivnější a také byli odměněni vedoucí brankou, kterou si připsal Vladimír Sičák v přesilové hře.

Dvoubrankové vedení zajistil domácím Jakub Flek, ale necelých třicet vteřin po něm snížil Jaroslav Vlach. Hosté se do konce druhé části dočkali i vyrovnání, které jim zajistil Petr Jelínek.

Nerozhodný stav vydržel až do konce základní hrací doby a i přes prodloužení, takže se došlo na západě Čech na samostatné nájezdy. Ten rozhodujíc si připsal Marek Kvapil a Bílí tygři si odváží z Karlových Varů dva body.

BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 1:0

Pardubičtí v minulém kola utrpěli jedenáctibrankový debakl v Plzni a tak chtěl bodovat v utkání v Mladé Boleslavi. Lépe ale začali na svém ledě domácí, které poslal do vedení v přesilové hře při druhé třetině Lukáš Žejdl.

Další branka už na mladoboleslavském zimním stadionu nepadla a Pardubice si tak připisují druhou porážku v řadě a zůstávají v extraligové tabulce jasně poslední.

HC Olomouc – HC Sparta Praha 0:3

Sparťanští hokejisté v minulém kole podlehli v poslední minutě Chomutovu, takže v nedělním zápase měli co napravovat. V první třetině vedli už o dvě branky, když se nejdříve prosadil Blair Jones po asistenci Jana Piskáčka a po něm ještě Petr Vrána.

Olomouc sice Spartu přestřílela, ale její produktivita byla mizivá. V samém závěru ještě pojistil sparťanské vítězství trefou do prázdné brány Piskáček.

HC Kometa Brno – Mountfield HK 4:5 po sam. nájezdech

První šla do vedení na svém ledě brněnská Kometa, když se dokázal prosadit Jan Štencl při početní výhodě. Z vedení se ale brněnští neradovali dlouho, protože Radek Smoleňák za čtyřicet sekund na to vyrovnal.

Dlouho platil nerozhodný stav, který ale na stranu Hradce převážil svou druhou trefou v utkání Smoleňák. Kometa se ale nevzdala a po druhé pauze zvládla srovnat skóre zásluhou Tomáše Malece.

V poslední dvacetiminutovce pak Hradec dvakrát vedl, když se trefili Petr Koukal a po něm Radovan. Kometa ale trefami Malce a Martina Zaťoviče vyrovnala. V prodloužení dostali hradečtí hokejisté k dispozici trestné střílení, které ale Pavlík neproměnil. V samostatných nájezdech pak byli úspěšní hostující hokejisté, kterým vítězství vystřelil Filip Pavlík.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 6. 1. 2019)