David Krejčí zachránil Bostonu bod, vyrovnal 38 sekund před koncem zápasu

Útočník Bostonu David Krejčí vstřelil v NHL svůj 10. gól v sezoně a Bruins díky němu získali bod po porážce 2:3 v prodloužení. U výhry Philadelphie asistovali Radko Gudas i Jakub Voráček.

Boston Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Krejčí (vpravo) dal v aktuální sezoně NHL už 10 gólů, ten poslední Montrealu

David Krejčí (vpravo) dal v aktuální sezoně NHL už 10 gólů, ten poslední Montrealu | Foto: Eric Bolte-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

„Moc se nám nedařila naše hra, hlavně v prvních dvou třetinách. V té třetí už to bylo lepší. Nebýt Jakea DeBruska, který dobře stínil, gól by to nebyl,“ řekl po zápase americkým novinářům David Krejčí po porážce 2:3 v prodloužení od Montrealu.

Lukáš Sedlák dal druhý gól v sezoně, Columbus v přestřelce porazil Rangers

Bruins sice šli do vedení díky Marchandovi, jenže Montreal dokázal zápas otočit a do třetí třetiny se šlo za stavu 2:1 pro hosty.

V posledních 20 minutách ale Medvědi sevřeli Canadiens a přestříleli je 17:3. Vedení Montrealu dlouho držel Carey Price, první hvězda zápasu, jenže při závěrečné power play nemohl dosáhnout na přesnou střelu Davida Krejčího přímo do růžku.

Desátý gól českého útočníka v sezoně poslal zápas do prodloužení, asistenci si u něj připsal i David Pastrňák. Krejčí se trefil ve třetím zápase v řadě.

Prodloužení ale trvalo jen 15 vteřin, když střelu Maxe Domiho dorazil Jeff Petry a zajistil Montrealu druhý bod.

Philadelphia už není nejhorším týmem celé soutěže. Flyers porazili Minnesotu 7:4 a ve Východní konferenci přeskočili Ottawu. Na teprve 14. výhře v sezoně se dvěma asistencemi podílel i obránce Radko Gudas, Jakub Voráček přidal jednu gólovou přihrávku.

Nejvýrazněji se na triumfu Flyers podíleli čtyřmi body Nolan Patrick a hattrickem James van Riemsdyk. Další dvě trefy přidal Wayne Simmonds.

Bod za asistenci má také Pavel Zacha ze zápasu New Jersey s Chicagem, které Devils vyhráli 8:5, a Vladimír Sobotka, který ale nezabránil prohře Buffala 2:7 v Edmontonu.

NHL:
Boston - Montreal 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 15. Marchand, 60. Krejčí (Pastrňák) - 19. Gallagher, 38. Byron, 61. Petry. Střely na branku: 43:22. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Krejčí, 3. Marchand (oba Boston).

Toronto - Colorado 3:6 (0:0, 2:3, 1:3)
Branky: 23. Ožiganov, 24. K. Kapanen, 47. Marner - 35., 52. a 59. Söderberg, 27. Landeskog, 30. Rantanen, 58. Calvert. Střely na branku: 20:38. Diváci: 19.248. Hvězdy zápasu: 1. Söderberg, 2. Landeskog (oba Colorado), 3. Matthews (Toronto).

Edmonton - Buffalo 7:2 (3:2, 2:0, 2:0)
Branky: 3. a 5. Kassian, 25. a 44. Lucic, 4. Nugent-Hopkins, 21. McDavid, 46. Draisaitl - 2. Mittelstadt, 9. E. Rodrigues (Sobotka). Střely na branku: 25:43. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Kassian, 2. Lucic, 3. Koskinen (všichni Edmonton).

Philadelphia - Minnesota 7:4 (2:2, 3:1, 2:1)
Branky: 13., 19. a 59. J. van Riemsdyk (na první Voráček, na druhou a třetí Gudas), 25. a 36. Patrick, 40. a 51. Simmonds - 8. Zucker, 9. J. Eriksson Ek, 23. M. Foligno, 49. Suter. Střely na branku: 27:38. Diváci: 19.123. Hvězdy zápasu: 1. Patrick, 2. J. van Riemsdyk, 3. Simmonds (všichni Philadelphia).

Washington - St. Louis 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 8. Ovečkin - 24. Barbašev, 26. Dunn, 29. D. Perron, 51. Tarasenko. Střely na branku: 29:37. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Tarasenko, 3. Dunn (všichni St. Louis).

New Jersey - Chicago 8:5 (1:0, 5:3, 2:2)
Branky: 14. a 60. Coleman, 26. a 29. Palmieri, 31. Zajac, 35. Vatanen, 38. Rooney, 49. Seney (Zacha) - 24. a 39. P. Kane, 40. Seabrook, 49. Kahun, 59. Saad. Střely na branku: 41:32. Diváci: 15.204. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Coleman (oba New Jersey), 3. P. Kane (Chicago).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít