Krejčí bodoval popáté v řadě a Boston opět vyhrál, asistence sbírali v NHL i Frolík a Hronek

Útočník Michael Frolík pomohl ve středečním duelu NHL asistencí k výhře Calgary 4:2 nad New Yorkem Islanders. Kladenský rodák bodoval potřetí v řadě. Asistencemi se připomněli i Filip Hronek z Detroitu a David Krejčí, který přispěl k sedmému vítězství Bostonu v řadě.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Krejčí (v bílém dresu vpravo) se raduje se spoluhráči z branky proti Vegas.

David Krejčí. | Foto: John Locher | Zdroj: ČTK/AP

Frolíkova chvíle přišla v páté minutě úvodní třetiny, když využil nepřesné rozehrávky Islanders a hnal se s Mikaelem Backlundem do přečíslení dva na jednoho, na jehož konci švédský útočník přesně zakončoval po Frolíkově perfektní skákavé přihrávce.

Calgary nakonec dokázalo doma zvítězit 4:2 a s 81 body je druhým nejlepším týmem NHL za suverénní Tampou. Český brankář David Rittich zůstal počtvrté za sebou jen na střídačce a přednost dostal jeho kolega Mike Smith.

Nahrávku si ve druhém zápase po opětovném povolání z farmy v AHL připsal také obránce Filip Hronek, jehož Detroit podlehl Chicagu 4:5 v prodloužení. Triumf Blackhawks vystřelil dvěma góly včetně vítězné trefy v nastaveném čase Patrick Kane, který bodoval v 19. utkání v řadě.

Boston vyhrál i díky asistenci Davida Krejčího sedmé utkání v řadě, tentokrát ve Vegas 3:2 po samostatných nájezdech. Český útočník v první třetině našel přihrávkou od pravého mantinelu Jaka Debruska, který se šikovně obtočil kolem bránícího protihráče a poslal Bruins do vedení. Krejčí bodoval popáté za sebou.

Utkání nakonec musely za stavu 2:2 rozhodnout samostatné nájezdy. Bonusový bod pro Boston zařídil až v šesté sérii David Backes.

Colorado rozstřílelo Winnipeg 7:1, přičemž o vysokém skóre rozhodla třetí část, v níž se Avalanche prosadili pětkrát.

NHL:
Detroit - Chicago 4:5 v prodl. (1:3, 0:1, 3:0 - 0:1)
Branky: 7. a 45. D. Larkin (Hronek), 46. a 59. Athanasiou - 22. a 63. P. Kane, 2. Anisimov, 13. Saad, 17. DeBrincat. Střely na branku: 35:20. Diváci: 18.806. Hvězdy zápasu: 1. A. Mantha, 2. D. Larkin (oba Detroit), 3. DeBrincat (Chicago).

Vegas - Boston 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 19. R. Smith, 42. Schmidt - 12. DeBrusk (Krejčí), 42. Marchand, rozhodující sam. nájezd Backes. Střely na branku: 33:27. Diváci: 18.222. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. Schmidt (oba Vegas), 3. Halák (Boston).

Calgary - NY Islanders 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 6. Backlund (Frolík), 16. Hamonic, 47. Jankowski, 47. J. Gaudreau - 31. Cizikas, 42. Lee. Střely na branku: 32:19. Diváci: 18.632. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. Hamonic, 3. J. Gaudreau (všichni Calgary).

Colorado - Winnipeg 7:1 (0:0, 2:0, 5:1)
Branky: 24. Söderberg, 32. Rantanen, 41. MacKinnon, 42. Calvert, 46. Jost, 58. Landeskog, 60. Greer - 42. Connor. Střely na branku: 46:27. Diváci: 15.021. Hvězdy zápasu: 1. Söderberg, 2. Jost, 3. MacKinnon (všichni Colorado).

tat, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít