Bohemians vyhráli v Karviné 3:0, Zlín porazil Duklu díky penaltě v šesté minutě nastavení

Fotbalisté Bohemians ve 24. kole Fortuna ligy dokázali vyhrát v Karviné 3:0 a slaví druhé venkovní vítězství v řadě. Slovácko dokázalo v deseti otočit vývoj utkání v Opavě, nakonec si ale odváží bod za remízu 2:2. Zlín díky penaltě v šesté minutě nastavení urval výhru 2:1 nad Duklou. Mladá Boleslav dvěma góly v závěru porazila Příbram 2:0.

Karviná, Opava, Zlín, Mladá Boleslav Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Bohemians se radují z gólu proti Karviné.

Hráči Bohemians se radují z gólu proti Karviné. | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

SFC Opava - 1. FC Slovácko 2:2

Třináctá Opava se mohla v případě triumfu nad Slováckem na svého soupeře i na desátou Olomouc bodově dotáhnout a přiblížit se účasti ve skupině o účast v předkolech o Evropskou ligu. A domácí za třemi body vykročili tím nejlepším způsobem, protože hned v první útočné akci Jakub Janetzký lobem překonal vyběhnuvšího brankáře a Bronislav Stáňa pak míč doklepl do prázdné brány.

Sparta deklasovala Plzeň 4:0 a snížila její náskok. Hostující fanoušky musela pacifikovat policie

Číst článek

Hosté si pak situaci ještě víc zkomplikovali sami, když Dominik Janošek ostře zajel do Jaroslava Svozila a viděl od rozhodčího rovnou červenou kartu. Domácí pak proti deseti kontrolovali hru a několikrát mohli zvýšit, ale Slovácko odolávalo.

V 63. minutě přišla pro slušně zaplněný opavský stadion, protože hostům se i v oslabení podařilo vyrovnat. Centr Jana Navrátila propadl v pokutovém území až k Lukáši Sadílkovi, který bez problémů z bezprostřední blízkosti poslal míč do sítě.

A hned o tři minuty Slovácko šokovalo podruhé, když střelec vyrovnávacího gólu Sadílek vyslal do úniku Jaroslava Diviše a ten otočil průběh utkání na 2:1 pro hosty. Opavští se ale rychle oklepali a deset minut před koncem se jim podařilo vyrovnat po rohovém kopu díky důraznému Tomáši Smolovi.

Opavští se pak tlačili ještě za třetím gólem, ale oslabení hosté se ubránili a vezou si z Opavy bod za remízu 2:2.

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 0:3

I v Karviné viděli diváci rychlý první gól, tentokrát se o něj ale postarali hosté - Matěj Vaníček z levé strany odcentroval do vápna a devatenáctiletý Matěj Koubek přesnou hlavičkou vstřelil svůj první ligový gól v kariéře.

Karviné se pak sice podařilo vyrovnat, jenže trefa Tomáše Wágnera neplatila kvůli ofsajdu, a tak místo toho znovu udeřili Bohemians. Střelec prvního gólu Koubek našel ve vápně Vaníčka, jehož střelu karvinští obránci protečovali přímo na Martina Dostála, který v klidu překonal gólmana Martina Berkovce.

A těsně před přestávkou zasadil domácím třetí ránu Lukáš Hůlka, který hlavou pohotově zakončil centr Davida Barteka. Bohemians tak nastříleli v Karviné tři góly během 45 minut, na předchozí tři ligové zásahy potřebovali 631 minut.

12 minut po přestávce si už tak bezradní domácí zhoršili situaci ještě víc, protože Ján Krivák si nechal dát druhou žlutou kartu během deseti minut a Karviná musela třígólové manko dotahovat v deseti. Do konce utkání už se Karviné nepodařilo ani snížit a další gól nepřidali ani hosté, a tak Bohemians slaví druhou venkovní výhru v řadě.

FC Fastav Zlín - FK Dukla Praha 2:1

Poslední Dukla prohrávala ve Zlíně od 21. minuty, kdy obránce Ovan Ostojič nešťastně sám srazil do vlastní brány centr Petra Buchty. Vedení domácím ale nevydrželo dlouho, protože o sedm minut bylo vyrovnáno po akci Jakuba Podaného, kterou zakončil Vojtěch Hadaščok.

Zlín pak byl do konce zápasu lepší a ve druhém poločase zahodil několik velkých šancí. V 88. minutě už to vypadalo, že budou domácí kopat penaltu, jenže zákrok v pokutovém území přišel ke smůle Zlína po ofsajdu. Hosté pak mohli z ojedinělé akce zaskočit, ale únik Djuranoviče skvěle vychytal brankář Matej Rakovan.

Když to už už vypadlo, že zápas skončí remízou, dočkal se Zlín přeci jen pokutového kopu. V šesté minutě nastavení totiž hosté faulovali Tomáš Poznara a sám zlínský útočník zkušeně zajistil svému týmu tři body.

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 2:0

Po několika zajímavých situacích na obou stranách přišla největší šance prvního poločasu ve 22. minutě, kdy příbramský Emmanuel Antwi v pokutovém území Nikolaje Komličenka a Mladá Boleslav kopala penaltu. Antwi navíc za svůj zákrok viděl druhou žlutou kartu v zápase a předčasně musel do kabin.

Míč si na puntík postavil sám nejlepší střelec ligy Komličenko, jenže trefil jen tyč, a hosté tak největší nebezpečí první půle přežili. Domácí pak na oslabeného soupeře tlačili, ale žádná z jejich akcí se neujala.

Až v 86. minutě se Mladá Boleslav konečně dočkala zaslouženého vedení a postaral se o to povedenou střelou pod břevno Tomáš Ladra. A hned o dvě minuty později si domácí vedení pojistili, tentokrát Muris Mešanović obstřelil vybíhajícího brankáře po přihrávce Tomáše Přikryla. Mladá Boleslav tak v závěru urvala vítězství 2:0.

24. kolo první fotbalové ligy:
MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 0:3 (0:3)
Branky: 3. Koubek, 35. Dostál, 45+3. Hůlka. Rozhodčí: Matějček - Blažej, Hock. ŽK: Krivák, Budínský, Čolič - Bartek, Vaníček. ČK: 57. Krivák. Diváci: 2336.

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 2:0 (0:0)
Branka: 86. Ladra, 88. Mešanovič. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Kotalík. ŽK: Antwi, Nový, Mingazov, Kingue, Tregler (všichni Příbram). ČK: 22. Antwi. Diváci: 2832.

Fastav Zlín - Dukla Praha 2:1 (1:1)
Branky: 21. vlastní Ostojič, 90.+6 Poznar z pen. - 28. Hadaščok. Rozhodčí: Proske - Kotík, Kříž. ŽK: Jiráček, Džafič - Lukáš Holík, Hadaščok, Bezpalec, Podaný. Raspopovič. Diváci: 3164.

SFC Opava - 1. FC Slovácko 2:2 (1:0)
Branky: 1. Stáňa, 80. Smola - 63. Sadílek, 65. Diviš. Rozhodčí: Hrubeš - Moláček, Flimmel. ŽK: Schaffartzik, Janetzký - Hološko, Kalabiška. ČK: 21. Janošek (Slovácko). Diváci: 3783.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít