Baník se na jaře dál trápí, s Mladou Boleslaví remizoval 1:1. Liberec porazil Zlín

Fotbalisté Ostravy si s Mladou Boleslaví po remíze 1:1 rozdělili body a v souboji o první šestku si před sedmými Středočechy udrželi pětibodový náskok. Liberec doma nejtěsnějším rozdílem díky gólu Libora Kozáka porazil Zlín a Slovácko s Jabloncem se rozešli bez vstřeleného gólu.

Ostrava (Aktualizováno: 17:10 16. 3. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na snímku zleva Ladislav Takács z Boleslavi a Martin Šindelář z Ostravy

Na snímku zleva Ladislav Takács z Boleslavi a Martin Šindelář z Ostravy | Zdroj: ČTK

Baník se pokusil soupeře překvapit změnou rozestavení se třemi stopery a minimálně v úvodu mu záměr vyšel. Jeden z nich Procházka se už ve čtvrté minutě na malém vápně protlačil po rohu Hrubého k hlavičce a s tečí jednoho z hostujících hráčů míč poslal za záda brankáře Šedy.

Začátek patřil domácím i přesto, že na posledním předzápasovém tréninku přišli o zraněného kapitána Baroše. Signálem ke změně vývoje mohla být parádní kolmá akce hostů z 24. minuty: Hubínek nádherně vysunul Ladru, kterého ale vychytal Laštůvka. Ladra vzápětí dokázal ohrozit Laštůvku i po rohu, ale jeho volej z dvanácti metrů letěl nad břevno.

‚Efekt Franze‘ nepřišel. Motivátor Straka bude zvedat Karvinou o reprezentační pauze

Domácí kontrovali Šašinkou, jehož umístěnou hlavičku ale vyškrábl Šeda. Hostující kouč Weber už po půlhodině stáhl ze hry Křápku a nasazení Mešanoviče mělo pro hosty takřka okamžitý účinek.

Středočeši v závěru poločasu ostravskou defenzivu přece jen prolomili. Přetažený centr na zadní tyč vrátil Komličenko na malé vápno úplně neobsazenému Mešanovičovi, proti němuž Laštůvka neměl žádnou šanci.

I druhý poločas přinesl vyrovnanou bitvu. Domácí opticky více hráli s balonem, ale vyložené příležitosti se rodily sporadicky. Ostravské akce nejčastěji končily u hrotového útočníka Šašinky. Ten mohl rozhodnout v 65. minutě, po Flešimanově přihrávce si uvnitř vápna navedl míč na střed, ale zakončení slabší levačkou nebylo tak prudké, aby ho Šeda nezlikvidoval.

Baník měl v závěrečné desetiminutovce už zřetelně navrch. Převaze však chyběly šance a tak ani posedmé za sebou nedokázal v nejvyšší soutěži Boleslavské porazit.

Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1)
Branky: 4. Procházka - 43. Mešanovič. Rozhodčí: Berka - Kříž, Kubr. ŽK: Diop - Jugas, Hájek, Přikryl, Komličenko, Matějovský, Hubínek, Mašek. Diváci: 10.593.
Sestavy:
Ostrava: Laštůvka - Procházka, Šindelář, Stronati - Fillo, Jánoš, Hrubý, Fleišman - Diop, J. Šašinka (78. Holzer), Kuzmanovič (61. Granečný). Trenér: Páník.
M. Boleslav: Šeda - Křapka (33. Mešanovič), Hájek, Jugas, Fulnek - Takács, Hubínek - Ladra (79. Mašek), Matějovský (89. Tatajev), Přikryl - Komličenko. Trenér: Weber.

Slovan Liberec - Fastav Zlín 1:0

Fotbalisté Liberce v souboji o první šestku Zlín 1:0. Zápas rozhodl v 21. minutě čtvrtým gólem po zimním příchodu do Slovanu Libor Kozák. Severočeši zvítězili po dvou porážkách po sobě, naopak hosté po dvou výhrách nebodovali a prohráli počtvrté z šesti jarních kol. V tabulce má Zlín na šestém místě už jen dvoubodový náskok na sedmou Mladou Boleslav a osmý Liberec

Slovan Liberec - Fastav Zlín 1:0 (1:0)
Branka: 21. Kozák. Rozhodčí: Královec - Hájek, Poživil - Adam (video). ŽK: Mara, Nešický - Bartošák, Matejov. Diváci: 3348.
Sestavy:
Liberec: Nguyen - Mikula, Vukliševič, Karafiát, Hybš - Oscar, Mara (57. Nešický) - Potočný (66. Koscelník), Breite, Pešek (81. Malinský) - Kozák. Trenér: Hornyák.
Zlín: Rakovan - Holík, Bačo, Buchta, Bartošák (83. Vyhnal) - Hlinka - Džafič (46. Matejov), Hronek, Podio, Čanturišvili (66. Jakubov) - Poznar. Trenér: Pivarník.

1. FC Slovácko - FK Jablonec 0:0

Slovácko doma remizovalo s Jabloncem 0:0. Tým z Uherského Hradiště potřetí za sebou uhrál nerozhodný výsledek a v tabulce zůstává na 11. místě. Jablonec se Slováckem v nejvyšší soutěži neprohrál podesáté v řadě a upevnil si čtvrtou příčku.

Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Vitner. ŽK: Kalabiška, Navrátil - Hovorka, Hrubý. Diváci: 3786.
Sestavy:
Slovácko: Trmal - Šimko, Hofmann, Kadlec, Reinberk - Daníček, Sadílek (67. Havlík) - Diviš (Juroška), Navrátil, Kalabiška - Zajíc (77. Hološko). Trenér: Svědík.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka , Břečka, Sobol - Hübschman - Acosta (66. Kratochvíl), Trávník (82. Jovovič), Považanec, Vatajelu (90.+1 Kubista) - Doležal. Trenér: Rada.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 16. 3. 2019)