Finále mistrovství světa v ragby nabídne souboj Anglie a Jihoafrické republiky

Ve finále ragbyového mistrovství světa se s Anglií utkají hráči Jihoafrické republiky. Ti v druhém semifinále v Jokohamě porazili Wales 19:16, kopáč Handre Pollard zaznamenal 14 bodů. Zápas o zlato je na programu v sobotu, o bronz bude Wales hrát o den dříve s Novým Zélandem.

Jokohama Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ragbisté Jihoafrické republiky

Ragbisté Jihoafrické republiky | Zdroj: Reuters

Tým JAR už má dva tituly, před dvanácti lety ve finále zdolal právě Anglii. Ta je ve finále počtvrté, dosud uspěla jen v roce 2003. Kromě Angličanů ještě žádný jiný tým ze severní polokoule šampionát neovládl.

Fotka rozhodčího s fanoušky Walesu naštvala Francii. Ragbyový šampionát řeší kontroverzní snímek

V prvním poločase skórovali jen exekutoři trestných kopů, Jižní Afrika vedla o přestávce 9:6. Dan Biggar potom znovu vyrovnal a Velšané dokázali odpovědět i na pětku Damiana de Allendeho. Čtyři minuty před koncem se však Pollard postavil k dalšímu kopu a rozhodl o postupu JAR.

Wales se tak do finále MS opět neprobojoval. V utkání o třetí místo proti Novému Zélandu se alespoň pokusí zopakovat dosavadní největší úspěch, bronz z roku 1987.

Angličané v sobotu porazili Nový Zéland 19:7 a překazili All Blacks útok na třetí titul za sebou.