Pastrňák se blýskl gólem a dvěma asistencemi a vede bodování NHL, Rittich vychytal čisté konto

Útočník David Pastrňák přispěl v sobotním utkání NHL gólem a dvěma přihrávkami k výhře Bostonu 5:2 nad Ottawou a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Havířovský rodák vede s 27 body produktivitu soutěže a v tabulce střelců se dělí se 13 zásahy o první místo s Leonem Draisaitlem. První hvězdou utkání se stal i David Rittich, který zlikvidoval v Columbusu 43 střel, připsal si druhou nulu v sezoně a dovedl Calgary k vítězství 3:0.

New York (Aktualizováno: 7:24 3. 11. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák (vlevo) se raduje z gólu se spoluhráčem Patricem Bergeronem.

David Pastrňák (vlevo) se raduje z gólu se spoluhráčem Patricem Bergeronem. | Foto: Greg M. Cooper-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Pastrňák otevřel skóre už ve druhé minutě po domluveném signálu. Torey Krug nastřelil puk z vlastní do útočné třetiny na hybridní icing. Pastrňák mezitím nabral rychlost ve středním pásmu, u odraženého kotouče byl první a forhendovou kličkou si poradil s brankářem Craigem Andesonem.

Třiadvacetiletý útočník poté prokázal šikovné ruce a přehled u obou gólových přihrávek, po kterých zakončovali Patrice Bergeron i Brad Marchand do odkryté branky. Bergeron upravil skóre na 2:1 a Marchand zvyšoval ve třetí třetině na 4:2. Pastrňák bodoval v jedenáctém utkání za sebou a během série si připsal 13 gólů a 14 asistencí.

Filip Chytil skóroval i ve druhém utkání po povolání z farmy do týmu New Yorku Rangers. Dvacetiletý útočník se v Nashvillu podílel gólem na výhře hostů 2:1. Český hokejista v 17. minutě otevřel skóre zápasu, když zakončil rychlý brejk dvou na jednoho. Asistenci si připsal český obránce Libor Hájek, jehož vypíchnutí puku celou akci odstartovalo. Ten strávil na ledě necelých 21 minut a dvacetiletý střelec gólu, který byl také zvolen druhou hvězdou utkání, o čtyři minuty méně.

Druhou branku hostí přidal ve 25. minutě Ryan Strome. A za hosty snížil na konečných 1:2 Švéd Viktor Arvidsson. Chytil po příchodu z farmy v Hartfordu skóroval i ve druhém utkání, ve středu totiž přispěl vítězným gólem k výhře 4:1 nad Tampou Bay.

Jakub Voráček asistoval u dvou branek Philadelphie, která podlehla Torontu 3:4 po nájezdech. Kladenský odchovanec se neprosadil v rozstřelu, který trval jedenáct kol. Pavel Francouz chytil v Arizoně 25 střel, ale neodvrátil v Arizoně prohru Colorada 0:3.

Rittich, který vychytal první čisté konto proti Vancouveru v druhém startu v sezoně, zůstal jen jeden zákrok za svým rekordem - před rokem kryl 44 střel Rangers. Český gólman měl v sobotu proti Columbusu nejvíce práce ve druhé a třetí třetině, v níž zneškodnil 18 a 16 pokusů domácích. Nejlepší zásah vytáhl ve 37. minutě, kdy se za stavu 2:0 natáhl v leže vyrážečkou k pravé tyčce a zastavil dorážku osamoceného Olivera Bjorkstranda.

David Kämpf a Dominik Kubalík pomohli svými brankami Chicagu alespoň k bodu za prohru v Los Angeles 3:4 v prodloužení. Kubalík se prosadil v přesilové hře, když snižoval na 1:2, Kämpf o chvíli později po chybě gólmana Kings vyrovnával.

Zápas dvou týmů, kterým se v úvodu sezony nedaří, dospěl do prodloužení, v němž pár sekund před jeho vypršením rozhodl dorážející Drew Doughty.

NHL:
Pittsburgh - Edmonton 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 54. Dumoulin - 28. Cave, 63. Draisaitl. Střely na branku: 53:27. Diváci: 18.618. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Murray (Pittsburgh).

Nashville - NY Rangers 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 35. Arvidsson - 17. Chytil (Hájek), 25. R. Strome. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17.371. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. Chytil (oba NY Rangers), 3. Arvidsson (Nashville).

Boston - Ottawa 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: 2. Pastrňák, 22. Bergeron (Pastrňák), 46. Heinen, 47. Marchand (Pastrňák), 57. DeBrusk - 13. Duclair, 24. C. Brown. Střely na branku: 32:32. Diváci: 17.191. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Heinen, 3. T. Rask (všichni Boston).

Buffalo - NY Islanders 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 6. Brassard. Střely na branku: 27:21. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Brassard (oba NY Islanders), 3. C. Hutton (Buffalo).

Florida - Detroit 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 27. a 51. Huberdeau, 4. Connolly, 17. Barkov. Střely na branku: 41:22. Diváci: 14.411. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Bobrovskij, 3. Barkov (všichni Florida).

Philadelphia - Toronto 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 16. Provorov (Voráček), 24. Giroux (Voráček), 41. Sanheim - 6. Kapanen, 38. Spezza, 46. Marner, rozhodující sam. nájezd A. Johnsson. Střely na branku: 40:26. Diváci: 18.441. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Provorov (oba Philadelphia), 3. Spezza (Toronto).

Carolina - New Jersey 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
Branky: 8. Foegele, 17. T. Teräväinen, 31. Haula (Nečas) - 12. Wood, 20. J. Hughes, 21. Hischier, 44. P.K. Subban, 60. Severson. Střely na branku: 27:26. Diváci: 15.079. Hvězdy zápasu: 1. Wood (New Jersey), 2. Haula (Carolina), 3. P.K. Subban (New Jersey).

Columbus - Calgary 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 4. Monahan, 29. S. Bennett, 58. M. Tkachuk. Střely na branku: 43:29. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas a ze 43 střel neinkasoval. Diváci: 15.618. Hvězdy zápasu: 1. Rittich, 2. Monahan (oba Calgary), 3. Korpisalo (Columbus).

Dallas - Montreal 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 39. z tr. střílení a 51. Gurjanov, 16. Radulov, 56. Heiskanen (Faksa) - 57. Lehkonen. Střely na branku: 40:36. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Gurjanov, 2. Bishop, 3. Lindell (všichni Dallas).

Minnesota - St. Louis 3:4 v prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 3. M. Foligno, 22. Fiala, 25. Zuccarello - 4. MacEachern, 15. Gunnarsson, 47. Blais, 63. R. O'Reilly. Střely na branku: 23:29. Diváci: 18.208. Hvězdy zápasu: 1. R. O'Reilly, 2. Blais (oba St. Louis), 3. Fiala (Minnesota).

Arizona - Colorado 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 7. Dvorak, 16. Kessel, 36. Garland. Střely na branku: 28:33. Pavel Francouz odchytal za Colorado celé utkání, inkasoval tři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,29 procenta. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Kessel, 3. Dvorak (všichni Arizona).

Vegas - Winnipeg 3:4 v prodl. (3:1, 0:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 5. Marchessault, 7. Pacioretty, 9. Schmidt - 3. a 51. Perreault, 54. Scheifele, 64. Connor. Střely na branku: 26:39. Diváci: 18.276. Hvězdy zápasu: 1. Connor (Winnipeg), 2. Schmidt, 3. W. Karlsson (oba Vegas).

San Jose - Vancouver 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 51. Vlasic, 60. E. Kane - 13. a 53. E. Pettersson, 5. B. Sutter, 21. Virtanen, 26. Gaudette. Střely na branku: 26:28. Diváci: 16.480. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. Boeser, 3. Virtanen (všichni Vancouver).

Los Angeles - Chicago 4:3 v prodl. (2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 3. Clifford, 5. Roy, 53. Amadio, 65. Doughty - 9. Kubalík, 18. Kämpf, 59. J. Toews. Střely na branku: 49:27. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Doughty, 2. D. Brown, 3. Clifford (všichni Los Angeles).

and, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít