Útočníci Kubalík a Kämpf si zastříleli proti Nashvillu, Pastrňák přidal sedmnáctý gól v sezoně

Čeští útočníci Dominik Kubalík a David Kämpf pomohli v sobotním utkání NHL góly Chicagu k vysoké výhře na ledě Nashvillu 7:2. Jakub Vrána rozhodl v nájezdech o úspěchu Washingtonu v Bostonu. Za domácí Bruins se při porážce 2:3 posedmnácté v sezoně prosadil David Pastrňák a nadále vévodí pořadí střelců celé ligy.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák se raduje s Davidem Krejčím

David Pastrňák se raduje s Davidem Krejčím | Zdroj: Reuters

Kubalík, který se stal druhou hvězdou zápasu, skóroval popáté v sezoně. Prosadil se v 19. minutě, když se po přihrávce Kirbyho Dacha objevil sám před brankářem Pekkou Rinnem a po bekhendové kličce zvýšil na 2:0. Druhý český útočník ve službách hostů Kämpf o sobě vědět dal ve 32. minutě, kdy střelou z mezikruží navýšil náskok Blackhawks už na 4:0.

Gól Dominika Kubalíka do sítě Nashvillu na 2:0

Gólová trefa Davida Kämpfa znamenala pro Chicago už vedení 4:0

Domácí Nashville zasypal hostujícího brankáře Robina Lehnera 41 střelami, ale švédský gólman pustil za záda jen dvě ve třetí třetině a stal se hlavní hvězdou zápasu. Jediným hráčem Nashvillu, který překonal Lehnera, byl kapitán domácích Roman Josi.

Pastrňák sice přidal už 17. gól v tomto ročníku a nadále vede tabulku střelců před Leonem Draisaitlem z Edmontonu, jenž má na kontě o branku méně, ale na vítězství nad Washingtonem to Bruins nakonec nestačilo.

David Pastrňák se prosadil v letošní sezoně už posedmnácté

Český útočník skóroval ve 24. minutě po spolupráci s Davidem Krejčím a Charliem McAvoyem, kdy dorazil puk z velkého úhlu pod horní tyčku a posunul tak Boston podruhé v zápase do vedení. V poslední době skvěle hrající Capitals se ale přece jen dočkali vyrovnání, i když na poslední chvíli. Jen 59 sekund před vypršením základní hrací doby se při hře bez gólmana trefil T.J. Oshie.

Washingtonu pak navíc vyšly lépe nájezdy. Z vítězství se tak v zápase s hojnou českou účastí radovalo trio Vrána, Radko Gudas a Michal Kempný. Vrána navíc rozhodl gólem v páté sérii samostatných nájezdů.

„Měli jsme v zápase hodně šancí, ale domácí brankář Halák předváděl skvělé zákroky, takže jsme šťastní, že máme dva body. Máme hodně dobrých hráčů na samostatné nájezdy a já je dobře sleduju a učím se od nich. Měl jsem šanci vidět, jak brankář reaguje na předchozí pokusy. A také jsem toho využil,“ pochvaloval si Vrána, jenž elegantně oklamal brankáře Capitals.

Rittich si sypal popel na hlavu

Brankář David Rittich byl v brance Calgary, které prohrálo na ledě Arizony 0:3. Jihlavský rodák inkasoval dvakrát, třetí gól přidali Coyotes až při power play, ale ke třetí porážce svého týmu za sebou výrazně napomohl chybou při rozdílovém gólu. Ve 27. minutě čekal s rozehrávkou, pak zvolil riskantní řešení a nastřelil Dereka Stepana, který snadno otevřel skóre zblízka do prázdné branky.

„Tohle utkání jde za mnou, týmu jsem se už také omluvil. Musím si vyhodnotit, co jsem v té situaci udělal. Něco takového už se prostě nesmí příště opakovat. Hokej sice je o chybách, jenže já udělal vůbec tu nejhorší, kterou jsem udělat mohl,“ přiznal sebekriticky Rittich.

Střelcem dne byl Jack Eichel, jenž byl jediným střelcem Buffala v souboji s Ottawou. Sabres porazili Senators 4:2 a utnuli sérii šesti zápasů bez vítězství, třiadvacetiletý kapitán týmu tak prožil první čtyřgólový večer kariéry v NHL. Kvůli zranění chyběl domácím český útočník Vladimír Sobotka.

Trenér Joel Quenneville se díky výhře Floridy nad New York Rangers 4:3 dočkal významného zápisu do historie. Šlo o jeho 900. odkoučovaný vítězný zápas v NHL. Jednašedesátiletý Quenneville, který v letech 2010, 2013 a 2015 slavil zisk Stanley Cupu s Chicagem, na to potřeboval 1655 utkání. Před ním je v čele této statistiky pouze legendární Scotty Bowman, který dosáhl 1244 výher v 2141 zápasech. Hostující bek Libor Hájek se do průběhu zápasu zapsal asistencí.

Roman Polák s Radkem Faksou si připsali v dresu Dallasu shodně nahrávku, Stars i díky tomu vyhráli 5:4 v prodloužení v Edmontonu. Domácí kapitán Connor McDavid nasbíral tři asistence.

Po jedné asistenci si připsal další čeští hokejisté Martin Nečas z Caroliny, Pavel Zacha z New Jersey a Radim Šimek ze San Jose. Hurricanes bez Petra Mrázka v brance vyhráli 4:3 v prodloužení na ledě Minnesoty, Devils stejným výsledkem uspěli v Montrealu. Také hráči San Jose, v jehož sestavě nechyběl přes odstoupení z minulého utkání Tomáš Hertl, vyhráli 4:3, Detroit ale udolali až v nájezdech.

Výsledky NHL:

Minnesota - Carolina 3:4 v prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 25. Kunin, 36. Parise, 38. Soucy - 4. Edmundson (Nečas), 6. B. McGinn, 29. Foegele, 62. Svečnikov. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17 101. Hvězdy zápasu: 1. Svečnikov, 2. Foegele (oba Carolina), 3. Soucy (Minnesota).

Arizona - Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 27. Stepan, 29. Söderberg, 60. Crouse. Střely na branku: 24:37. David Rittich odchytal za Calgary 58:06 minuty, inkasoval 2 branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta. Diváci: 13 534. Hvězdy zápasu: 1. nikdo, 2. Kuemper, 3. Söderberg (oba Arizona).

Tampa Bay - Winnipeg 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Branky: 20. Hedman, 58. Stamkos, 60. Cirelli - 2. Perreault, 28. Roslovic, 28. Ehlers, 59. Connor. Střely na branku: 34:27. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers (Winnipeg), 2. Stamkos, 3. Hedman (oba Tampa Bay).

Edmonton - Dallas 4:5 v prodl. (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 10. a 24. Khaira, 20. Draisaitl, 39. Bear - 9. Dickinson (Polák), 21. Heiskanen, 46. Comeau (Faksa), 59. Seguin, 62. Jamie Benn. Střely na branku: 34:36. Diváci: 17 346. Hvězdy zápasu: 1. Khaira, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Heiskanen (Dallas).

Los Angeles - Vegas 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
Branky: 11. Lizotte, 16. Doughty, 30. Prochorkin, 53. J. Carter - 28. Pacioretty, 35. Marchessault, 38. W. Karlsson. Střely na branku: 25:31. Diváci: 17 282. Hvězdy zápasu: 1. J. Carter, 2. Doughty, 3. Prochorkin (všichni Los Angeles).

Buffalo - Ottawa 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 22. 30. 53. a 60. Eichel - 27. Duclair, 43. Ennis. Střely na branku: 32:23. Diváci: 18 555. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Reinhart (oba Buffalo), 3. Ennis (Ottawa)

Florida - NY Rangers 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Branky: 7. a 38. Dadonov, 3. Hoffman, 28. Connolly - 3. R. Strome, 9. Panarin (Hájek), 26. DeAngelo. Střely na branku: 30:33. Diváci: 16 512. Hvězdy zápasu: 1. Yandle, 2. Huberdau. 3. Dadonov (všichni Florida).

Pittsburgh - Toronto 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Branky: 21. a 25. Kahun, 7. Guentzel, 9. Malkin, 28. McCann, 44. Rust - 35. Spezza. Střely na branku: 38:33. Diváci: 18 587. Hvězdy zápasu: 1. Kahun, 2. Rust, 3. Guentzel (všichni Pittsburgh).

Boston - Washington 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. Coyle, 24. Pastrňák (Krejčí) - 15. Boyd, 60. Oshie, rozhodující sam. nájezd J. Vrána. Střely na branku: 23:44. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. McAvoy, 2. Coyle (oba Boston), 3. Oshie (Washington).

Philadephia - NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:0, 0:3 - 0:0)
Branky: 2. Couturier, 20. Provorov, 33. Lindblom - 48. a 58. Beauvillier, 54. Barzal, rozhodující sam. nájezd Eberle. Střely na branku: 31:36. Diváci: 19 023. Hvězdy zápasu: 1. Beauvillier (Islanders), 2. Couturier, 3. Provorov (oba Philadelphia).

Montreal - New Jersey 3:4 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. Gallagher, 28. C. Fleury, 39. Suzuki - 20. N. Gusev, 40. Hischier (Zacha), 56. Simmonds, 62. Palmieri. Střely na branku: 34:43. Diváci: 21 016. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Gusev (oba New Jersey), 3. Kinkaid (Montreal).

St. Louis - Anaheim 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 24. Dunn - 6., 28. a 59. Grant, 4. Getzlaf. Střely na branku: 38:25. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Grant, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. Dunn (St. Louis).

Nashville - Chicago 2:7 (0:2, 0:2, 2:3)
Branky: 44. a 59. Josi - 55. a 58. A. Nylander, 7. E. Gustafsson, 19. Kubalík, 22. Seabrook, 32. Kämpf, 50. P. Kane. Střely na branku: 41:24. Diváci: 17 393. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. Kubalík, 3. P. Kane (všichni Chicago).

Vancouver - Colorado 4:5 v prodl. (1:1, 1:2, 2:1 - 0:1).
Branky: 19. a 40. Gaudette, 58. Edler, 59. Boeser - 28. a 61. MacKinnon, 7. Bellemare, 32. Kadri, 47. Burakovsky. Střely na branku: 32:23. Diváci: 18 409. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon (Colorado), 2. Gaudette (Vancouver), 3. Makar (Colorado).

San Jose - Detroit 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 19. Labanc (Šimek), 22. Vlasic, 33. E. Karlsson, rozhodující sam. nájezd Labanc - 22. a 56. Athanasiou, 32. Hirose. Střely na branku: 19:28. Diváci: 17 552. Hvězdy zápasu: 1. Labanc, 2. Couture, 3. Jones (všichni San Jose).