Pastrňák dal Floridě dva góly a stal se první hvězdou zápasu, trefili se i Krejčí, Hertl a Rutta

Útočník David Pastrňák přispěl v NHL dvěma góly k výhře Bostonu 4:2 na ledě Floridy a byl zvolen první hvězdou zápasu. Vítězství Bruins podpořil brankou a přihrávkou i David Krejčí. Obránce Jan Rutta vstřelil první gól sezony, ale s Tampou Bay podlehl doma Washingtonu 2:5. San Jose porazilo i díky brance Tomáše Hertla Vancouver

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák.

David Pastrňák. | Foto: Jasen Vinlove-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Boston, který prohrál předchozích pět utkání, vedl už ve 28. minutě 3:0. Krejčí měl prsty v prvních dvou gólech. Nejdříve asistoval u úvodní branky zápasu, kterou vstřelil Jake DeBrusk, poté zvýšil střelou od modré čáry.

Třetí gól přidal Pastrňák v přesilové hře, kdy po přihrávce Brada Marchanda zakončoval akci do prázdné branky. Florida zdramatizovala zápas dvěma trefami v poslední třetině, ale Pastrňák zpečetil výhru v power play střelou od červené čáry. Havířovský rodák má na kontě 28 zásahů a upevnil si vedení v tabulce střelců NHL, ve které má před Jackem Eichelem z Buffala náskok pěti gólů.

Po špatné rozehrávce Rutty padl první gól zápasu. Český obránce trefil do brusle spoluhráče Ondřeje Paláta a puk se odrazil přímo před branku osamocenému Nicklasi Bäckströmovi, který šancí nepohrdl. Tampa Bay vyrovnala, ale Washington i díky asistenci Radka Gudase v úvodu třetí třetiny odskočil slepenými góly na 3:1. Rutta odčinil chybu v 52. minutě, kdy si sjel do pravého kruhu na přihrávku a snížil.

Už za 63 sekund ale zvýšil T.J. Oshie, jemuž asistoval Jakub Vrána, a Tom Wilson uzavřel skóre trefou při power play do prázdné branky. Gudas si v utkání připsal tři kladné body v hodnocení +/- a má v něm stejně jako David Krejčí v sezoně patnáct kladných bodů. Oba se v této statistice pohybují na hranici elitní desítky NHL.

Hertl otevřel v polovině úvodní třetiny skóre, když skóroval zblízka po hezké přihrávce Joe Thorntona. Další gól padl až ve 48. minutě, ve které zvýšil Timo Meier. Zbývající dvě branky vstřelilo San Jose do prázdné branky při power play poté, kdy Vancouver snížil na rozdíl jednoho gólu.

NHL:
New York Islanders - Buffalo 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 6. Dal Colle, 45. Eberle, 64. Beauvillier - 37. Olofsson, 59. Eichel. Střely na branku: 26:35. Diváci: 13.795. Hvězdy zápasu: 1. Beauvillier, 2. Eberle (oba NY Islanders), 3. Eichel (Buffalo).

Ottawa - Columbus 4:3 v prodl. (2:1, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 3., 13. a 62. Duclair, 29. Brown - 45. a 52. Texier, 5. Atkinson. Střely na branku: 27:41. Diváci: 11.020. Hvězdy zápasu: 1. Duclair, 2. Nilsson, 3. Brown (všichni Ottawa).

Calgary - Carolina 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 56. a 60. Foegele, 33. B. McGinn, 34. D. Hamilton. Střely na branku: 32:31. David Rittich odchytal za Calgary 58:31 minuty, inkasoval tři branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Diváci: 18.853. Hvězdy zápasu: 1. Reimer, 2. Martinook (oba Carolina), 3. E. Lindholm (Calgary).

Anaheim - NY Rangers 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 9. a rozhodující sam. nájezd Silfverberg, 22. Gudbranson, 59. H. Lindholm - 1. a 42. Zibanejad, 4. Panarin. Střely na branku: 42:32. Diváci: 14.707. Hvězdy zápasu: 1. H. Lindholm (Anaheim), 2. Zibanejad (NY Rangers), 3. Silfverberg (Anaheim).

Nashville - Dallas 1:4 (0:0, 1:4, 0:0)
Branky: 22. Watson - 25. Comeau, 27. Hintz, 33. Oleksiak, 37. Cogliano. Střely na branku: 38:22. Diváci: 17.586. Hvězdy zápasu: 1. Comeau, 2. Radulov, 3. Chudobin (všichni Dallas).

Montreal - Detroit 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 60. Tatar - 4. Bertuzzi, 48. Green. Střely na branku: 43:20. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Green, 3. Bertuzzi (všichni Detroit).

Tampa Bay - Washington 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Branky: 26. B. Point, 52. Rutta - 7. Bäckström, 42. Eller, 43. Hathaway (Gudas), 53. Oshie (Vrána), 60. T. Wilson. Střely na branku: 28:34. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Samsonov, 2. Eller (oba Washington), 3. Killorn (Tampa Bay).

Florida - Boston 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Branky: 43. Pysyk, 50. Yandle - 28. a 58. Pastrňák, 15. DeBrusk (Krejčí), 24. Krejčí. Střely na branku: 33:42. Diváci: 15.157. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. DeBrusk (oba Boston), 3. Yandle (Florida).

Pittsburgh - Los Angeles 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 24., 38. a rozhodující sam. nájezd Rust, 50. Blugers, 52. J. Johnson - 14. Wagner, 18. Toffoli, 55. Clifford, 57. Amadio. Střely na branku: 27:42. Diváci: 18.581. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Guentzel (oba Pittsburgh), 3. Clifford (Los Angeles).

Minnesota - Philadelphia 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 8. a 30. E. Staal, 7. Parise, 58. Soucy - 2. J. van Riemsdyk. Střely na branku: 28:18. Diváci: 17.140. Hvězdy zápasu. 1. E. Staal, 2. Suter, 3. Fiala (všichni Minnesota).

Edmonton - Toronto 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 47. Chiasson - 5. Kerfoot, 26. I. Michejev, 54. F. Gauthier, 59. Marner. Střely na branku: 37:32. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Kerfoot, 2. Holl (oba Toronto), 3. Chiasson (Edmonton).

St. Louis - Chicago 4:3 (0:0, 0:1, 4:2)
Branky: 45. a 54. Bozak, 54. De La Rose, 58. Faulk - 21. a 41. Saad, 45. P. Kane. Střely na branku: 38:22. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Bozak, 2. Faulk, 3. Thomas (všichni St. Louis).

Arizona - New Jersey 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 16. Goligoski - 3. Boqvist, 52. Palmieri. Střely na branku: 32:33. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Blackwood (oba New Jersey), 3. Goligoski (Arizona).

San Jose - Vancouver 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
Branky: 11. Hertl, 48. Meier, 59. E. Kane, 60. Couture - 48. Virtanen, 60. Horvat. Střely na branku: 27:35. Diváci: 16.242. Hvězdy zápasu: 1. Dell, 2. Meier, 3. Thornton (všichni San Jose).