Palát pomohl Tampě k vítězství gólem a asistencí, Frk se potřetí trefil za Los Angeles

Hokejista Ondřej Palát pomohl gólem a asistencí k vítězství Tampy Bay v úterním utkání NHL na ledě Buffala 6:4. Útočník Martin Frk svým třetím gólem ve třetím vystoupení za Los Angeles přispěl k výhře nad Philadelphií 5:3. Obránce Filip Hronek z Detroitu se postaral trefou do prázdné branky proti San Jose o konečný stav 2:0. David Pastrňák pomohl asistencí k zisku bodu Bostonu na ledě New Jersey.

New York (Aktualizováno: 9:09 1. 1. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palát přesně po sedmi minutách druhého dějství po akci Tylera Johnsona v přesilové hře snížil z pozice mezi kruhy na 1:2. Lightning sice následně nabrali ztrátu už 1:4, ale předvedli dokonalý obrat. Palát ještě v 37. minutě asistoval u Johnsonovy branky na 3:4.

Útočník Simon vstřelil v NHL čtvrtý gól v sezoně, jeho Pittsburgh porazil Ottawu 5:2

Frk v pátek po působení na farmě v Ontariu v AHL dostal v dresu Kings první příležitost a pomohl dvěma góly k výhře na ledě San Jose 3:2 v prodloužení. V sobotu při porážce ve Vancouveru 2:3 se sice neprosadil, ale v domácí premiéře v poslední den roku 2019 bývalý hráč Caroliny a Detroitu opět ukázal své střelecké kvality.

Bombou z levého kruhu po 91 vteřinách závěrečné třetiny v přesilové hře zvýšil náskok Los Angeles už na 5:1. Flyers i díky dvěma asistencím Jakuba Voráčka ještě do konce zápasu zmírnil porážku díky brankám Claudea Girouxe v početní výhodě a Scotta Laughtona.

Detroit ukončil sérii šesti porážek a Hronek to potvrdil 49 sekund před koncem, kdy z levého kruhu vlastního obranného pásma zamířil do prázdné branky. Pro dvaadvacetiletého odchovance Hradce Králové to byl ve 39. utkání v sezoně osmý gól a 22. bod.

Mezi střelce se zapsal i útočník Michael Frolík z Calgary, které podlehlo Chicagu 3:5. V brance poražených Flames odchytal celý zápas David Rittich. Lépe se dařilo Petru Mrázkovi, který vychytal Carolině výhru 3:1 nad Montrealem.

David Pastrňák byl u první branky utkání Bostonu na ledě New Jersey, kterou vstřelil Brad Marchand ve třetí minutě v přesilové hře. Nejlepší střelec ligy, který má na kontě 29 branek, tvrdě vypálil z levého kruhu, gólman Mackenzie Blackwood puk neudržel a do odkryté branky doklepl puk Marchand.

Boston, v jehož sestavě chyběl pro zranění v dolní části těla centr David Krejčí, zvýšil náskok v 25. minutě díky Joakimovi Nordströmovi. Z třetí výhry z posledních tří utkání se ale radoval tým útočníka Pavla Zachy.

Ještě v druhém dějství snížil Blake Coleman a necelých sedm minut před koncem třetí třetiny si vynutil nastavení Jesper Bratt. V šesté sérii rozstřelu rozhodl obránce Damon Severson, který stylově oslavil svůj 400. zápas v NHL. Pastrňák ve druhé sérii se svým pokusem neuspěl.

České trio v barvách Washingtonu, obránci Radko Gudas, Michal Kempný a útočník Jakub Vrána, zakončilo kalendářní rok domácí porážkou s New York Islanders 3:4. Lídra ligy tak může sesadit z čela obhájce Stanleyova poháru St. Louis, které se představí na ledě Arizony.

NHL:
New Jersey - Boston 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 29. Coleman, 54. Bratt, rozhodující sam. nájezd Severson - 3. Marchand (Pastrňák), 25. Nordström. Střely na branku: 44:30. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Severson, 2. Blackwood, 3. Coleman (všichni New Jersey).

Washington - NY Islanders 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
Branky: 11. a 21. Kuzněcov, 15. T. Wilson - 8. a 25. Cizikas, 11. B. Nelson, 33. Kühnhackl. Střely na branku: 38:22. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Cizikas (NY Islanders), 2. Kuzněcov (Washington), 3. Kühnhackl (NY Islanders).

Vegas - Anaheim 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 51. z tr. střílení a 59. Marchessault, 15. Mark Stone, 20. Tuch, 38. R. Smith - 9. Holzer, 55. Silfverberg. Střely na branku: 43:28. Diváci: 18.320. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. Marchessault, 3. M.-A. Fleury (všichni Vegas).

Minnesota - Toronto 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 32. R. Suter - 6. Kerfoot, 20. W. Nylander, 29. Matthews, 60. Tavares. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.164. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Andersen (oba Toronto), 3. R. Suter (Minnesota).

Buffalo - Tampa Bay 4:6 (1:0, 3:3, 0:3)
Branky: 20. Sheary, 23. M. Johansson, 29. Vesey, 30. Eichel - 34. a 49. Killorn, 27. Palát, 37. T. Johnson (Palát), 47. Shattenkirk, 60. Cirelli. Střely na branku: 28:27. Diváci: 18.465. Hvězdy zápasu: 1. Killorn (Tampa Bay), 2. Sheary (Buffalo), 3. T. Johnson (Tampa Bay).

Carolina - Montreal 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Aho, 28. Haula, 60. Dzingel - 4. Domi. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18.680. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval jednu branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 96,7 procenta. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Teräväinen, 3. Mrázek (všichni Carolina).

Detroit - San Jose 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 24. Bertuzzi, 60. Hronek. Střely na branku: 23:34. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Bertuzzi (oba Detroit), 3. M. Jones (San Jose).

Columbus - Florida 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 5., 45. a 49. Werenski, 36. Jenner - 24. Sceviour. Střely na branku: 28:37. Diváci: 18.977. Hvězdy zápasu: 1. Werenski, 2. Merzlikins, 3. Jenner (všichni Columbus).

Colorado - Winnipeg 4:7 (1:1, 1:2, 2:4)
Branky: 10. a 34. MacKinnon, 48. Landeskog, 60. Kadri - 29., 51. a 57. Connor, 7. a 58. Wheeler, 36. Scheifele, 60. Ehlers. Střely na branku: 43:26. Diváci: 18.147. Hvězdy zápasu: 1. Connor (Winnipeg), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Hellebuyck (Winnipeg).

Arizona - St. Louis 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 9. Garland, 48. Kessel, 60. Schmaltz - 15. Bozak. Střely na branku: 26:39. Diváci: 14.618. Hvězdy zápasu: 1. Garland, 2. Raanta, 3. Kessel (všichni Arizona).

Los Angeles - Philadelphia 5:3 (4:0, 0:1, 1:2)
Branky: 6. Clifford, 7. Iafallo, 9. Toffoli, 18. A. Kempe, 42. Frk - 35. J. Braun, 48. Giroux (Voráček), 58. Laughton (Voráček). Střely na branku: 29:35. Diváci: 17.982. Hvězdy zápasu: 1. A. Kempe, 2. Quick, 3. Clifford (všichni Los Angeles).

Calgary - Chicago 3:5 (0:3, 1:1, 2:1)
Branky: 40. S. Bennett, 56. Frolík, 57. Monahan - 13. a 60. P. Kane, 5. Määttä, 6. DeBrincat, 30. D. Strome. Střely na branku: 44:33. Diváci: 19.289. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval čtyři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. S. Bennett (Calgary), 3. D. Strome (Chicago).

Edmonton - NY Rangers 7:5 (3:0, 3:1, 1:4)
Branky: 1., 9. a 34. Neal, 12. Nugent-Hopkins, 34. Draisaitl, 36. J. Archibald, 59. Yamamoto - 40. Kreider, 45. R. Strome, 52. M. Staal, 53. Panarin, 57. Zibanejad. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. Nugent-Hopkins (oba Edmonton), 3. Panarin (NY Rangers).