Branky, body, vteřiny

První set bída, potom výrazné zlepšení. Kristýna Plíšková postupuje v Hobartu po obratu dál

Vstup do utkání se jí vůbec nepovedl, ale na konci mohla slavit. Kristýna Plíšková otočila na turnaji v Hobartu střetnutí 1. kola a náhradnici Ninu Stojanovičovou ze Srbska zdolala 1:6, 6:4 a 6:3. Česká semifinalistka předchozího turnaje v Šen-čenu bojovala se soupeřkou, jež figuruje ve světovém žebříčku o 22 míst níž na 84. příčce, hodinu a 36 minut.

Kristýna Plíšková
zdroj: ČTK/Xinhua/ autor: Liang Xu

Třiadvacetiletá Stojanovičová v pavouku na poslední chvíli nahradila rumunskou kvalifikantku Soranu Cirsteaovou, která se odhlásila kvůli zranění nohy. Plíškové v úvodním setu dvakrát sebrala podání, za 23 minut ho získala a po dalším brejku vedla ve druhé sadě 2:0.

Sedmadvacetiletá česká tenistka se pak ale čistou hrou naladila k obratu. Vzápětí poprvé v zápase sebrala soupeřce podání a převzala kontrolu na kurtu. K postupu si pomohla mimo jiné i jedenácti esy.