Biatlonistka Charvátová dojela ve sprintu patnáctá, Davidové se v Ruhpoldingu nedařilo

Biatlonistka Lucie Charvátová skončila patnáctá ve sprintu Světového poháru v Ruhpoldingu. Nedařilo se české jedničce Markétě Davidové, která dojela až na 71. místě, poprvé v sezoně nebodovala a nepojede ani nedělní stíhací závod. Popáté v ročníku vyhrála Norka Tiril Eckhoffová a dostala se o tři body před Italku Dorotheu Wiererovou do čela celkového pořadí.

Ruhpolding (Aktualizováno: 17:50 15. 1. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Charvátová

Lucie Charvátová | Zdroj: Profimedia

Z dalších Češek Jessica Jislová obsadila 86. místo a mladá Tereza Voborníková 99. Kvůli nachlazení stále nestartovala Eva Kristejn Puskarčíková.

Cítil jsem, že to tam je, usmíval se biatlonista Krčmář. Deváté místo je nejlepším výsledkem sezony

Šestadvacetiletá Charvátová, šestá ze sprintu v Hochfilzenu, zvládla čistě položku vleže a jela patnáctá. Vstoje mířila přesně čtyřikrát a minula až poslední ránu.

„Byla to určitě moje netrpělivost. Takhle blízko dvou nul jsem ještě nebyla. Je to opravdu hodně o hlavě, ale věřím, že jsem na dobré cestě,“ řekla po závodě Radiožurnálu. Po projetí cílem byla jedenáctá, nakonec klesla na 15. příčku, což je její třetí nejlepší výsledek ve sprintu SP.

„Všechno fungovalo, jak má. Byl to výborný závod, ale také dost těžký. V posledním kole jsem chtěla víc, ale dostávala jsem křeče,“ řekla Charvátová.

Davidové nešla střelba

Davidová sice v sezoně dojela třetí ve sprintech v Östersundu a v Le Grand-Bornand, ale tentokrát ztratila šance na přední příčky na střelnici. Vleže i vstoje udělala v ideálních podmínkách po dvou chybách a jela dohromady 600 metrů navíc.

„Asi na mě bylo moc hezky. Fakt mě to štve, tohle by se stávat nemělo,“ řekla Davidová. V osmé desítce skončila ve sprintu v předminulém ročníku SP na Holmenkollenu v Oslu.

Eckhoffová střílela přesně a zvítězila díky nejrychlejšímu běžeckému času. Vyhrála o půl minuty před Švédkou Hannou Öbergovou, třetí byla Wiererová.

Ve čtvrtek mají sprint muži, v pátek je štafeta žen, v sobotu mužů a nedělní program v Ruhpolidngu zakončí stíhací závody.

Závod SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Eckhoffová (Nor.) 18:55,5 (0 tr. okruhů), 2. H. Öbergová (Švéd.) -29,7 (0), 3. Wiererová (It.) -36,8 (0), 4. Solaová (Běl.) -50,1, (0), 5. P. Fialková (SR) -51,2 (0), 6. Röiselandová (Nor.) -55,4 (1), 7. Simonová (Fr.) -59,1 (1), 8. Hinzová (Něm.) -1:03,2 (0), 9. Vittozziová (It.) -1:06,3 (1), 10. Žuková (Pol.) -1:09,3 (1), ...15. Charvátová -1:25,1 (1), 71. Davidová -2:50,8 (4), 86. Jislová -3:14,9 (2), 99. Voborníková (všechny ČR) -4:33,5 (3).

Průběžné pořadí SP (po 10 z 24 závodů): 1. Eckhoffová 441, 2. Wiererová 438, 3. Simonová 321, 4. Tandrevoldová (Nor.) 314, 5. Herrmannová (Něm.) 295, 6. H. Öbergová 294, ...14. Davidová 227, 23. Charvátová 144, 29. Kristejn Puskarčíková (ČR) 133, 52. Jislová 40.