Hokejisté Liberce deklasovali v extraligové dohrávce Vítkovice a pojistili si vedení v tabulce

Liberečtí hokejisté díky povedené druhé třetině vyhráli v dohrávce 29. kola Tipsport extraligy na ledě Vítkovic 7:3 a v čele tabulky mají už čtyřbodový náskok na Spartu, která navíc odehrála o dva zápasy víc.

Ostrava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liberečtí Bílí Tygři se radují z branky do sítě Litvínova.

Hokejisté Liberce. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

V úvodní třetině drželi domácí s lídrem tabulky krok a v sedmé minutě šli dokonce do vedení, když se přesně k tyči trefil Miroslav Indrák. Vítkovické vedení ale vydrželo jen necelé tři minuty do akce Libora Hudáčka, který vyrovnal.

Kapitán sparťanských hokejistů Řepík prodloužil smlouvu, Plzeň a Litvínov mění hráče

Číst článek

Vítkovičtí pak mohli několikrát strhnout vedení na svou stranu, ale při hostech stálo šestí, když za brankářem Dominikem Hrachovinou dvakrát zvonila branková konstrukce. Neproměněné šance mohly domácí mrzet o to víc, že po přestávce předvedli totální kolaps.

Během úvodních pěti minut druhé části totiž nastříleli hosté čtyři góly a vypracovali si rozhodující náskok. Ještě do druhé přestávky pak zvýšil Adam Musil a bylo to už 1:6.

V poslední třetině viděli fanoušci ve vítkovické hale ještě další tři branky, které stanovily konečný výsledek 3:7. Liberec si tak pojistil pozici na čele extraligové tabulky, Vítkovice jsou naopak nejhůře bránícím týmem soutěže a na pozice zajišťující předkolo play-off ztrácí 11 bodů.

Dohrávka 29. kola hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec 3:7 (1:1, 0:5, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Indrák (Schleiss, R. Černý), 49. Mallet (Dej, R. Veselý), 58. Robert Bukarts (Roman, Lakatoš) - 10. L. Hudáček (Birner), 21. Šmíd (Birner), 22. L. Krenželok (Zachar, P. Jelínek), 24. L. Hudáček (Birner, Lenc), 25. Birner (Šmíd, Lenc), 32. A. Musil (Kotvan), 43. L. Hudáček (Birner, Knot). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Kis, Rožánek. Vyloučení: 5:4, navíc Graborenko (Liberec) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 3659.