SESTŘIH: Karviná - Zlín 2:0. Slezané se konečně dočkali domácí výhry

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Fotbalisté Karviné se jako poslední tým FORTUNA:LIGY dočkal v sezoně domácí výhry. Ve 21. kole Slezané doma porazili Zlín 2:0 brankami Smrže a Taiwa. Domácí jsou s 16 body v tabulce čtrnáctí a na dvanáctý Zlín ztrácí pět bodů.

Do první vážné šance se dostal Zlín, ale brankář Bolek reflexivním zákrokem na čáře Fantišovu hlavičku zlikvidoval. Domácí se ke slovu dostali v 29. minutě. Po Ba Louově rohovém kopu se dostal k míči Smrž a volejem z hranice vápna poslal Karvinou do vedení.

Zlín mohl vyrovnat v 38. minutě, ale Jawo v úniku proti Bolkovi neuspěl. Na druhé straně zase vyznamenal brankář Rakovan, který si poradil s Taiwovou ranou a poté i s Ba Louovým technickým pokusem.

Po přestávce tempo opadlo a na šanci se čekalo až do 77. minuty. Špatnou malou domů mohl potrestat Ba Loua, ale sám proti Rakovanovi neuspěl. Zlínský brankář se vyznamenal i vzápětí, kdy zlikvidoval Smržovu střelu. Blízko druhé brance byla Karviná o minutu později, ale Taiwo trefil jen tyč.

Domácí se pojistky dočkali v 83. minutě. Ba Loua utekl obraně a předložil míč Taiwovi, který se před prázdnou brankou nemýlil. Zlín mohl zápas ještě zdramatizovat: Džafič přehodil Bolka, domácího brankáře ale na čáře zastoupil Janečka a míč odhlavičkoval.

Karviná si připsala třetí výhru v sezoně a na desátý pokus se jako poslední tým v ročníku dočkala domácího vítězství. Slezané opustili předposlední příčku a na 14. místě je od patnácté Opavy dělí dva a od poslední Příbrami tři body, oba konkurenti však sehráli o zápas méně. Zlín je dvanáctý s odstupem šesti bodů od desáté příčky, která zaručuje záchranu.

MFK Karviná Vše o klubu ZDE

SESTŘIH: Karviná - Zlín 2:0. 3 body zůstávají ve Slezsku, pálili Smrž a Taiwo

FC Zlín Vše o klubu ZDE

Domácí: 29. Smrž, 83. Taiwo

Hosté:

Domácí: Bolek – Ndefe, Šindelář, Janečka (C), Jan Moravec – Marek Hanousek (81. Bukata), Smrž (87. V. Vukadinović), Qose – Ba Loua, Lingr (82. Petráň), Taiwo.

Hosté: Rakovan – Simerský, P. Buchta, Cedidla – Matejov (88. Chwaszcz), Jiráček (C), Hlinka, Čanturišvili – Fantiš, Jawo (75. Conde), Janetzký (61. Džafić).

Klíčové okamžiky zápasu:

Karviná - Zlín: Džafič zkusil přelobovat Bolka, Janečka míč odhlavičkoval od brány

Karviná - Zlín: Nádherná trefa! Smrž po rohovém kopu krásně otevřel skóre, 1:0

Karviná - Zlín: Fantastický Bolek! Reflexivním zákrokem zlikvidoval velkou šanci Fantiše

Karviná - Zlín: Šance domácích! Lingr pouze hlavičkoval do náruči Rakovana

Karviná - Zlín: Hanousek těsně nedosáhl na centr Lingra

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.